800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž, Bretaň a tajemná Normandie

"Paříž • Chartres • Rennes • Carnac • Pont Aven • Point du Raz • Locronan • Saint Malo • Mont St. Michel • Rouen"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd v pozdních odpoledních hodinách z ČR a noční přejezd do Francie.

2. den:

ráno příjezd do Paříže, program s průvodcem. Pěší procházka kolem známých pařížských památek (Eiffelovka, Invalidovna, Notre Dame, Vítězný oblouk, Martova pole aj.) Fakultativně projížďka lodí po Seině. Nocleh.

3. den:

po snídani krátká zastávka ve městě Chartres, fakultativně možnost návštěvy katedrály, přejezd do města Rennes, středověkého města s řadou hrázděných domů, odjezd do Carnacu – prohlídka nejvýznamnějšího naleziště pravěkých památek na světě, mj. s třemi tisíci menhirů, krátký výlet na zajímavý poloostrov Quiberon. Nocleh.

4. den:

po snídani pojedeme podél pobřeží se zastávkou v typicky bretaňském městečku s přístavem Port Louis. Další zastávka v Pont Aven – „město čtrnácti mlýnů a patnácti domů”, které v 19. století přitahovalo řadu umělců (P. Gauguin). Concarneau – prohlídka dalšího z typických městeček s jeho nejvýznamnější atrakcí – Ville Close – opevněné město. Odjezd do Quimperu – městečka s nádhernou bretaňskou atmosférou, proslaveného výrobou keramiky s řadou hrázděných domů „ starého města ” a katedrálou. Volno, nocleh.

5. den:

po snídani přejezd divokým členitým pobřežím k nejzápadnějšímu výběžku Point du Raz, až 80 metrů nad mořem s úchvatnou vyhlídkou na rozervané skály a bouřící moře, následně členitým pobřežím s řadou typických bretaňských městeček, mj. zastávka v Locronan – s elegantními renesančními domy a nádhernou kaplí, kalvárií a kašnou, přejezd národním parkem d’Armorique k severnímu pobřeží Bretaně, nocleh.

6. den:

po snídani odjezd do Saint Malo, „města korzárů”, kterým město vděčí za největší rozvoj v průběhu 16.–17. století. Prohlídka města a hradu s řadou historických budov a opevnění, odpoledne odjezd k Mont St. Michel – prohlídka unikátního opevněného opatství, které je jedním ze symbolů Normandie a jehož vznik spadá až do 10. století, přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk. Nocleh.

7. den:

po snídani odjezd do Bayeux, s katedrálou Notre Dame proslavenou 70 metrů dlouhou tapiserií, krátká zastávka v Rouen – místě římské posádky i hlavního města Normandského vévodství. Přejezd na nocleh.

8. den:

po snídani prohlídka Paříže. Pěší procházka kolem nejznámějších centrálních památek (Louvre, Champs-Elysées, Vítězný oblouk a jiné). V pozdních večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

9. den:

příjezd zpět do ČR v ranních hodinách.

Počasí

Akvitánie

7°C Jasno

Korsika

12°C Polojasno

Paříž a okolí

8°C Jasno

Pikardie

8°C Jasno

Poitou Charentes

11°C Jasno

×