800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž, Bretaň a tajemná Normandie - prodloužené letecké víkendy

  • Známá místa Paříže
  • Typické bretaňské města

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet do Paříže, okružní jízda Paříží. Pěší procházka kolem známých pařížských památek (Eiffe­lovka, Invalidovna, Notre Dame, Vítězný oblouk, Martova pole aj.). Fakultativně projížďka lodí po Seině. Nocleh.

2. den:

po snídani krátká zastávka ve městě Chartres, fakultativně možnost návštěvy katedrály, přejezd do města Rennes, středověkého města s řadou hrázděných domů, odjezd do Carnacu – prohlídka nejvýznamnějšího naleziště pravěkých památek na světě, mj. s třemi tisíci menhirů, krátký výlet na zajímavý poloostrov Quiberon. Nocleh.

3. den:

po snídani podél pobřeží se zastávkou v typicky bretaňském městečku s přístavem Port Louis. Další zastávka v Pont Aven – „město čtrnácti mlýnů a patnácti domů”, které v 19. století přitahovalo řadu umělců (P. Gauguin). Concar­neau – prohlídka dalšího z typických městeček s jeho nejvýznamnější atrakcí – Ville Close – opevněné město. Odjezd do Quimperu – městečka s nádhernou bretaňskou atmosférou, proslaveného výrobou keramiky a řadou hrázděných domů "starého města" a katedrálou. Volno, nocleh.

4. den:

po snídani přejezd divokým členitým pobřežím k nejzápadnějšímu výběžku Point du Raz, až 80 metrů nad mořem s úchvatnou vyhlídkou na rozervané skály a bouřící moře, následně členitým pobřežím s řadou typických bretaňských městeček, mj. zastávka v Locronan – s elegantními renesančními domy a nádhernou kaplí, kalvárií a kašnou, přejezd národním parkem d’Armorique k severnímu pobřeží Bretaně, nocleh.

5. den:

po snídani odjezd do Saint Malo, „města korzárů”, kterým město vděčí za největší rozvoj v průběhu 16.–17. století. Prohlídka města a hradu s řadou historických budov a opevnění, odpoledne odjezd k Mont St. Michel – prohlídka unikátního opevněného opatství, které je jedním ze symbolů Normandie, jehož vznik spadá až do 10. století, přejezd do oblasti vylodění. Nocleh.

6. den:

po snídani odjezd a zastávka v Bayeux, s katedrálou Notre Dame proslavenou 70 metrů dlouhou tapiserií, přejezd do Rouen – místa římské posádky i hlavního města Normandského vévodství, nocleh.

7. den:

po snídani odjezd a návštěva Paříže. Pěší procházka kolem nejznámějších centrálních památek (Louvre, Champs-Elysées, Vítězný oblouk a jiné). V odpoledních nebo večerních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Akvitánie

22°C Jasno

Francouzská riviéra

19°C Polojasno

Korsika

21°C Skoro jasno

Languedoc-Roussillon

21°C Jasno

Paříž a okolí

18°C Oblačno

Pikardie

18°C Polojasno

Poitou Charentes

18°C Jasno

×