800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž s návštěvou města Štrasburk

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Povinné příplatky

jízdné místní dopravou

1. den:

odlet z Prahy do Paříže. Po příletu okružní jízda Paříží: proslulou třídou Champs Elysées s Vítězným obloukem, náměstím Svornosti s luxorským obeliskem, malebným náměstím Vendome, vedle Garnierovy Opery a největšího muzea na světě – Louvru, okolo budovy novorenesanční radnice Hotel de la Ville až na východ města do míst původní středověké pevnosti Bastilly. Na levém břehu Seiny kouzelné Lucemburské zahrady a okolí majestátního Pantheonu, pojedeme podél jednoho z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Pres a potom se vrátíme zpět k Seině, na závěr okružní jízdy zastávka u Trocadera s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž. Přejezd do hotelu a ubytování, kratší odpočinek a info schůzka s průvodcem v recepci hotelu. Večerní program v okolí Eiffelovy věže – individuálně možnost vyjet až do 3. patra výtahem. Pro zájemce plavba lodí po Seině (cca 1 hod.) – krásný pohled z řeky na historické budovy a monumenty na obou březích. Návrat zpět do hotelu v pozdních večerních hodinách – metrem, nocleh. Poznámka: v případě posunu charterového letu bude okružní jízda realizována následující den dopoledne.

2. den:

po snídani pěší procházka s prohlídkou staré části Paříže, oblasti ostrova Cité – katedrála Notre Dame, klenot gotické architektury St. Chapelle (prohlídka individuálně), procházka k překrásné novorenesanční budově radnice (původně vystavěné italským mistrem zvaným Bocador). Přes centrum Paříže do míst, která byla v 70. letech kompletně přebudována a změnila tak celkově tvář této části města obrácené k Louvru. Odpoledne individuální volno, možnost návštěvy některých muzeí či galerií v centru města (např. impresionistů v Musee d´Orsay či klasických sbírek umění ukrytých v Louvru a mnoho dalších – doporučí průvodce v místě). Navečer společná prohlídka pitoreskní čtvrti Montmartru s náměstím malířů Place de Tertre a bazilikou Sacré Coeur s úžasným pohledem na celou Paříž. Návrat do hotelu metrem, nocleh.

3. den:

po snídani odjezd rychlovlakem z Paříže do města Štrasburk. Prohlídka města (katedrála Notre-Dame, malebná čtvrť hrázděných domů Petite France). Fakultativní plavba lodí po řece s výhledy na historické centrum i moderní paláce Evropského parlamentu a Rady Evropy. Individuální volno. Ve večerních hodinách odjezd zpět do Paříže. Nocleh.

4. den:

po snídani indiv. volno do setkání v hodinu určenou průvodcem na recepci hotelu – transfer na letiště, odlet do Prahy.

Počasí

Akvitánie

7°C Jasno

Korsika

12°C Skoro jasno

Languedoc-Roussillon

10°C Jasno

Paříž a okolí

9°C Jasno

Pikardie

8°C Jasno

Poitou Charentes

11°C Jasno

×