800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLondýn, Paříž a Řím - letecky a vlakem Eurostar

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odlet z Prahy do Londýna, transfer z letiště do hotelu. Pěší procházka historickým centrem britské metropole. Piccadilly – obchodní i společenské centrum města s přilehlými obchodními ulicemi, Horse Guards - sídlo královské jízdní gardy, Downing Street s tradičním sídlem britského ministerského předsedy a nádherné panorama budovy Parlamentu s věží Big Ben. Závěr dne lze strávit na Trafalgarském náměstí s budovou Národní galerie, kostelem sv. Martina a známým památníkem admirála Nelsona obklopeným fontánami. Nocleh.

2. den:

 po snídani přejezd k pevnosti Tower of London, kde jsou vystaveny korunovační klenoty, které hlídají proslulí Beefeatři. Pěší procházka po mostě Tower Bridge a přejezd double deckrem (v případě hezkého počasí je možné plout výletní lodí po Temži) do Greenwich, malebné čtvrti s Královskou observatoří a nultým poledníkem. Cestu zpět čtvrtí Docklands absolvujete vlakem DLR, který má bezobslužný systém řízený počítačem. Nocleh.

3. den:

 brzy ráno přesun na vlakové nádraží St. Pancras International, odkud bude následovat přejezd vlakem Eurostar do Paříže Gare Nord (cesta trvá cca 2,5 hod). Po příjezdu do Paříže ubytování v hotelu. Poté návštěva Latinské čtvrti a procházka Lucemburskými zahradami s posezením v kavárně, dále ostrov La Cité s katedrálou Notre-Dame, nábřežím Zlatníků a Justičním palácem. Nocleh.

4. den:

po snídani přejezd metrem k hlavní dominantě Paříže a návštěva Eiffelovy věže. Prohlídka Montmartru s náměstím malířů Place de Tertre a bazilikou Sacré Coeur s úžasným výhledem na celou Paříž. Večer možnost projížďky lodí po Seině, odkud se naskýtá zcela jiný, neméně krásný pohled na město. Nocleh.

5. den:

 dopoledne individuální volno, kdy lze navštívit světoznámé muzeum Louvre, projít se po třídě Champs Elysées či se věnovat nákupům. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Říma. Transfer na ubytování. Nocleh.

6. den:

po snídani následuje prohlídka italské metropole a centra kultury. Procházka historickým centrem s neobyčejnou koncentrací antických památek, jako jsou Koloseum nebo Pantheon, dále také náměstí Piazza Navona s Fontánou Čtyř řek, Španělské schody, slavná Fontána di Trevi. Svůj návrat do Říma si můžete „pojistit“ vhozením mince právě do této fontány. Nocleh.

7. den:

po snídani návštěva papežského státu Vatikán – sídla křesťanské církve. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je mj. i hrobka zesnulého papeže Jana Pavla II., Vatikánská muzea s ohromující Sixtinskou kaplí. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Povinné příplatky

místní pobytová taxa 3-4 EUR/osoba/noc v Římě.

Počasí

Paříž a okolí

13°C Skoro jasno

×