800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž a nejkrásnější zámky v Ile de France - autokarem

6-denní zájezd s denním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Denní přejezd. Ubytování, nocleh.

2. den

Celodenní prohlídka Paříže. Prohlídka nejvýznačnějších památek. Náměstí Svornosti, kostel Sainte-Madeleine, náměstí Vendome, muzeum Louvre a d’Orsay. Palais Royal, oblast les Halles a Centre Pompidou. Ostrov Cité, kde je jedna z nejkrásnějších katedrál Notre Dame, Justiční palác a gotická kaple Sainte Chapelle. Latinská čtvrť, v její blízkosti Pantheon a zahrady Jardin Luxembourg. Eiffelova věž, komplex Invalidovny s kaplí a hrobkou Napoleona a blízké muzeum Rodina. Třída Champs Elysées s náměstím a Vítězným obloukem. Oblast Montmartre s bazilikou Sacré Coeur a náměstíčkem Place du Tertre a další řada památek, včetně moderní čtvrti La Défense. Nocleh.

3. den

Snídaně. Kouzelný zámek Vaux le Vicomte, který inspiroval krále Ludvíka XIV.k postavení zámku ve Versailles. Zámek hrál hlavní roli v poslední zfilmované verzi románu Železná maska. Celková vyváženost zámku včetně zahrad řadí tento zámek mezi nejkrásnější architektonické skvosty Francie. Prohlídka královského zámku a zahrad Fontainebleau. Zámek byl postavem králem Františkem I. v 16. století a oblíbil si jej především Napoleon, který ho nechal přestavět v empírovém stylu. Přejezd do Paříže. Večer v Paříži, možnost večeře v Latinské čtvrti. Nocleh.

4. den

Snídaně. Návštěva zámku Compiegne, apartmány Napoleona I. a II., místo, kde byl podepsán konec 1. světové války. Přejezd okolo mohutného zrekontruovaného hradu Pierrefonds do Chantilly. Prohlídka Chantilly, místa s kouzelným zámkem, který patřil rodu Condé a který se řadí mezi nejnavštěvovanější ve Francii. V zámku jsou bohaté interiéry, knihovna a sbírka světového malířství. Královské konírny daly základ nejslavnějšímu francouzskému chovu koní a dnes zde nalezneme Muzeum koně a slavné dostihové dráhy. Návrat do Paříže, podvečer v oblasti Montmartru. Možnost fakultativní večeře. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka zámku Versailles, zahrad a zámečků Trianon v rozsáhlém parku. Případně individuální prohlídka Paříže. Přejezd z Versailles do Paříže metrem RER. Pokračování prohlídky Paříže. Večer odjezd. Cesta zpět s nočním přejezdem.

6. den

Návrat dopoledne.

Počasí

Paříž a okolí

13°C Jasno

×