800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž a nejkrásnější zámky v Ile de France - letecky

5-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odpoledne odlet do Paříže. Transfer na hotel. Volno. Nocleh.

2. den

Celodenní prohlídka Paříže. Prohlídka nejvýznačnějších památek. Náměstí Svornosti, kostel Sainte-Madeleine, náměstí Vendome, muzeum Louvre a d’Orsay. Palais Royal, oblast les Halles a Centre Pompidou. Ostrov Cité, kde je jedna z nejkrásnějších katedrál Notre Dame, Justiční palác a gotická kaple Sainte Chapelle. Latinská čtvrť a v její blízkosti Pantheon a zahrady Jardin Luxembourg. Eiffelova věž, komplex Invalidovny s kaplí a hrobkou Napoleona a blízké muzeum Rodina. Třída Champs Elysées s náměstím a Vítězným obloukem. Oblast Montmartre s bazilikou Sacré Coeur a náměstíčkem Place du Tertre a další řada památek, včetně moderní čtvrti La Défense. Nocleh.

3. den

Snídaně. Kouzelný zámek Vaux le Vicomte, který inspiroval krále Ludvíka XIV. k postavení zámku ve Versailles. Zámek hrál hlavní roli v poslední zfilmované verzi románu Železná maska. Celková vyváženost zámku včetně zahrad řadí tento zámek mezi nejkrásnější architektonické skvosty Francie. Prohlídka královského zámku a zahrad Fontainebleau. Zámek byl postavem králem Františkem I. v 16. století a oblíbil si jej především Napoleon, který ho nechal přestavět v empírovém stylu. Přejezd do Paříže. Večer v Paříži, možnost večeře v Latinské čtvrti. Nocleh.

4. den

Snídaně. Návštěva zámku Compiegne, apartmány Napoleona I. a III., místo, kde byl podepsán konec 1. světové války. Přejezd okolo mohutného zrekontruovaného hradu Pierrefonds do Chantilly. Prohlídka Chantilly, místa s kouzelným zámkem, který patřil rodu Condé a který se řadí mezi nejnavštěvovanější ve Francii. V zámku jsou bohaté interiéry, knihovna a sbírka světového malířství. Královské konírny daly základ nejslavnějšímu francouzskému chovu koní a dnes zde nalezneme Muzeum koně a slavné dostihové dráhy. Návrat do Paříže, podvečer v oblasti Montmartru. Možnost fakultativní večeře. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka Versailles, případně individuální prohlídka Paříže. Přejezd do Paříže metrem RER. Pokračování prohlídky Paříže nebo volno. Podvečer transfer na letiště. Odlet ve večerních hodinách.

Počasí

Paříž a okolí

10°C Jasno

×