800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž a Versailles - letecky

4-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Paříže, transfer mikrobusem do hotelu, volno. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu. Nocleh.

2. den

Snídaně. V průběhu pobytu navštívíte nejvýznačnější památky a muzea hlavního města Francie. Po příjezdu do Paříže je nutná bezpečnostní přestávka řidičů a většina prohlídek se realizuje pěšky, nebo případně se uskuteční přejezd metrem. Prohlédnete si památky, jejichž návštěva není udána chronologicky s ohledem na provoz a povětrnostní podmínky v Paříži. Náměstí Svornosti s nedaleko ležícím Bourbonským palácem a kostelem Sainte-Madeleine a blízkým náměstím Vendome. Poblíž se nalézají dvě nejvýznačnější muzea - světoznámé muzeum umění Louvre s nepřeberným množstvím uměleckých děl a přes řeku ležící muzeum 19. století d’Orsay, vynikající kromě jiného sbírkou francouzských impresionistů. Cestou na ostrov Cité, kde je jedna z nejkrásnějších katedrál Notre Dame, nemůžete minout Palais Royal a oblast Beaubourg s obchodním centrem Les Halles, goticko-renesančním kostelem St. Eustache a svého času kontroverzní budovou Centre Pompidou, kde je možno navštívit také Muzeum moderního umění. V nejstarší části města - na ostrově Cité, najdete slavnou katedrálu a také velký komplex Justičního paláce se skvělou královskou gotickou kaplí Sainte Chapelle. Hned vedle se nachází palác Consiergerie, bývalé vězení a v současné době muzeum. Na levém břehu řeky se rozkládá Latinská čtvrť - čtvrť univerzit, studentů a hospůdek. Na jejím okraji lze nalézt impozantní Pantheon a zahrady Jardin Luxembourg se stejnojmenným palácem. V oblasti Eiffelovky je možno navštívit kromě uvedené rozhledny, také monumentální komplex Invalidovny s kaplí, kde je pohřben Napoleon a nedaleko ležící kouzelné muzeum sochaře Rodina. Jistě bude čas na procházku po nejslavnější pařížské třídě Champs Elysées, na jejímž horním konci je náměstí Etoile–Charles de Gaulle s Vítězným obloukem. Jedno odpoledne, či podvečer budete moci strávit na nejvyšším bodě Paříže, v oblasti Montmartre, kde se tyčí bazilika Sacré Coeur a poblíž situované náměstíčko Place du Tertre a zábavní čtvrť Pigalle s typickým Moulin Rouge. Jedno dopoledne se vydáte do královského zámku Versailles, vybudovaného Ludvíkem XIV., a zde kromě zámku budete moci navštívit překrásné zahrady a park, včetně zámečku Trianon. Jako kontrast k starým památkám bude jistě návštěva moderní obchodní čtvrti La Défense se stavbou Velké Archy ležící ve velké pařížské ose s Vítězným obloukem, Náměstím Svornosti a Louvrem. Při okružních jízdách uvidíte také ostatní památky jako starou pařížskou operu Garnier nebo novou na náměstí Bastily, pařížskou radnici a případně další památky, které můžete navštívit ve svém osobním volnu.

3. den

Snídaně. Pokračování prohlídky Paříže.

4. den

Snídaně. Pokračování prohlídky Paříže. Obvykle poslední den, kdy je bezpečnostní přestávka autobusu, budete mít možnost se projet výletní lodí po Seině a podívat se na okolní památky zcela ojedinělým pohledem. Odpoledne transfer na letiště. Odlet do ČR.

Počasí

Paříž a okolí

11°C Převážně oblačno

×