800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL Tour de France, Paříž

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd v pozdních večerních hodinách. Přejezd přes Německo do Francie.

2. den

Dopoledne příjezd do Paříže, okružní jízda centrem města se zastávkou u známých památek: katedrála Notre Dame, muzeum Louvre, třída Champs-Elysées s Vítězným obloukem Eiffelova věž... V podvečer odjezd na hotel, ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd na předměstí Saint Denis, zde prohlídka stadionu Stade de France, kde Francie vyhrála MS ve fotbale v roce 1998- komentovaná prohlídka šaten, tribun apod. Poté přejezd do centra Paříže k Eiffelově věži. Zde volno k její návštěvě, možnost plavby lodí po Seině. V odpoledních/ podvečerních hodinách účast na dojezdu Tour de France. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

4. den

Návrat dopoledne.

ODJEZDOVÁ MÍSTA

Praha,Beroun,Rokycany,Plzeň

CENY JSOU KONEČNÉ A ZAHRNUJÍ

Autobusovou dopravu, 1x nocleh se snídaní, vstupné na Stade de France, průvodce

ZA PŘÍPLATEK

Cestovní pojištění: 30 Kč/os./den.

TOUR DE FRANCE

Přivítejte závodníky Tour de France 2015 v Paříži při dojezdu do cíle a vychutnjte si atmosféru jedinečného závodu...

Závod profesionálních cyklistů se ve Francii pořádá každoročně už od roku 1903 a pravidelné pořádání přerušila pouze první a druhá světová válka. Dnes je jednou z nejdůležitějších sportovních událostí roku. Většina etap vede Francií, ale je běžné, že některé etapy zavítají i do okolních států. Tři týdny trvající závod obvykle zahrnuje dva dny volna, které jsou často využívány pro přesun mezi etapami. Tradiční cíl je na pařížském bulváru Avenude des Champs-Élysées. Mezi tím závod nabízí etapy různého charakteru, například rovinaté etapy, horské etapy, časovky jednotlivců a časovky týmů.

Poslední etapa končí naAvenude des Champs-Élysées v Paříži, který je kvůli svému pokrytí dlažebními kameny pro jezdce velmi nepříjemný. Tato etapa se většinou nejezdí v soutěžním duchu, protože o vítězi je již zpravidla rozhodnuto, stává se obvykle soubojem sprinterů o prestižní poslední etapové vítězství.

Tour de France se do roku 2014 zúčastnilo devět Čechů a pět Slováků. Nejúspěšnějšími jezdci jsou Svorada s osmi starty a třemi individuálními etapovými vítězstvími, Pavel Padrnos s osmi starty a třemi vítězstvími v týmové časovce, Peter Sagan do roku 2014 se čtyřmi etapovými vítězstvími a se třemi zelenými trikoty a Roman Kreuziger, který v roce 2013 dosáhl doposud nejlepšího konečného umístění.

STADE DE FRANCE

Stade de France je národní stadion Francie a se svojí kapacitou 81 338 se jedná o šestý nějvětší stadion v Evropě. Podíleli se na něm celkem 4 architekti a považován za stavbu třetího tisícíletí. Byl postaven pro Mistrovství světa ve fotbale 1998 a právě na tomto šampionátu se na něm hrálo slavné finále Francie proti Brazílii, které Francouzi vyhráli 3:0 a získali titul mistrů světa. Stadion hostil finále Ligy mistrů v roce 2006. Kromě fotbalu se na něm hraje například i ragby (2007 mistrovství světa) a pořádají se zde i atletické mítinky. V roce 2003 se zde konalo mistrovství světa v atletice.

Kromě sportu je to i kulturní zázemí, kde se pořádají různé koncerty - např. Eminem, Depeche Mode, Metallica, Red Hot Chili Peppers, Madonna, Lady Gaga, Indochine, Beyoncé, Prince, Bruce Springsteen...

Prohlídka stadionu je s průvodcem (s překladem) a navštívíte šatny, oficiální tribuny a dostanete se na dosah trávníku. Kromě samotné prohlídka se podívate i do muzea, které mapuje důležité okamžiky a osobnosti stadionu včetně různých maket, fotografií apod. Nechybí ani dresy a další předměty slavných a saqmozřejmě obchod se suvenýry.

PAŘÍŽ - EIFFELOVA VĚŽ

Ochutnejte atmosféru francouzské metropole... Při průjezdu centrem města uviíte známé památky jako např. katedrálu Notre-Dame, muzeum Louvre, Vítězný oblouk a samozřejmě Eiffelovu věž, na kterou budete mít možnost vystoupat nebo vyjet výtahem.

EIFFELOVA VĚŽ: ocelová pařížská dominanta vysoká 324m. postavena u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce a Světové výstavykterá se v Paříži konala v roce 1889.

Počasí

Paříž a okolí

14°C Slabý déšť

×