800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZámky a zahrady na Loiře, Paříž - autokarem

6-denní zájezd s denním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Večer ubytování, nocleh.

2. den

Snídaně. Přejezd do oblasti Loiry. Prohlídka královského zámku Blois, který hrál ve středověku často klíčovou roli. Zámek Cheverny se skvělými interiéry, parkem a psincem. Zastávka u monumentálního zámku Chambord ležícího uprostřed parku a obory, prohlídka exteriérů. Prohlídka exteriérů a anglického parku, renesančně přestavěného hradu Chaumont ležícího nad Loirou. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva královského zámku Amboise, jehož rozkvět je spojen s králi Karlem VIII. a Františkem I. Volno v Amboise nebo možnost návštěvy renesančního paláce Clos Lucé, kde žil a tvořil poslední roky svého života Leonardo da Vinci. Prohlídka malebného zámku Chenonceau, jehož jedno křídlo přemosťuje řeku Cher. V zámku jsou pěkné interiéry, například salon Kateřiny Medičejské s vyřezávanou postelí s nebesy a stěnami se zlacenými tapetami. Po stranách před zámeckým průčelím se nachází krásně upravená zahrada, jejíž jednotlivé části jsou odděleny vodními příkopy. Návštěva bývalých podzemních lomů „Tuffeau”, kde se těžil kámen k výstavbě klášterů a zámků. Tyto podzemní lomy s délkou chodeb až několik kilometrů sloužily nejprve jako obydlí a později jako vinné sklepy a místo pro pěstování hub. Nocleh.

4. den

Snídaně. Villandry – návštěva nejkrásnějších renesančních zahrad na světě. Návštěva zámku Azay le Rideau, mistrovské dílo renesanční architektury, jeden z prvních renesančních zámků je postavený na malém ostrůvku na řece Indre. Návštěva vinných sklepů s degustací vín oblasti Touraine, která patří mezi významné vinařské oblasti Francie. Prohlídka jednoho z největších klášterních komplexů ve Franci, opatství Fontevraud, místa, kde odpočívají angličtí králové Jindřich II. A Richard Lví srdce. Prohlídka soukromého zámku Ussé, který inspiroval k napsání pohádky o Šípkové Růžence. Nocleh.

5. den

Snídaně. Přejezd do Paříže. Bezpečnostní pauza. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek Paříže. Fakultativní výlet lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Možnost fakultativní večeře. Na závěr dne okružní jízda Paříží. Cesta zpět do ČR s nočním přejezdem.

6. den

Návrat dopoledne.

Počasí

Paříž a okolí

16°C Oblačno

×