800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZámky a zahrady na Loiře, Paříž - letecky

5-denní zájezd letecky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Paříže, transfer do hotelu, volno. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Přejezd do oblasti Loiry. Prohlídka královského zámku Blois, který hrál ve středověku často klíčovou roli. Zámek Cheverny se skvělými interiéry, parkem a psincem. Zastávka u monumentálního zámku Chambord ležícího uprostřed parku a obory, prohlídka exteriérů. Prohlídka exteriérů a anglického parku, renesančně přestavěného hradu Chaumont ležícího nad Loirou. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva královského zámku Amboise, jehož rozkvět je spojen s králi Karlem VIII. a Františkem I. Volno v Amboise nebo možnost návštěvy renesančního paláce Clos Lucé, kde žil a tvořil poslední roky svého života Leonardo da Vinci. Prohlídka malebného zámku Chenonceau, jehož jedno křídlo přemosťuje řeku Cher. V zámku jsou pěkné interiéry, například salon Kateřiny Medičejské s vyřezávanou postelí s nebesy a stěnami se zlacenými tapetami. Po stranách před zámeckým průčelím se nachází krásně upravená zahrada, jejíž jednotlivé části jsou odděleny vodními příkopy. Návštěva bývalých podzemních lomů „Tuffeau”, kde se těžil kámen k výstavbě klášterů a zámků. Tyto podzemní lomy s délkou chodeb až několik kilometrů sloužily nejprve jako obydlí a později jako vinné sklepy a místo pro pěstování hub. Nocleh.

4. den

Snídaně. Villandry – návštěva nejkrásnějších renesančních zahrad na světě. Návštěva zámku Azay le Rideau, mistrovské dílo renesanční architektury, jeden z prvních renesančních zámků je postavený na malém ostrůvku na řece Indre. Návštěva vinných sklepů s degustací vín oblasti Touraine, která patří mezi významné vinařské oblasti Francie. Prohlídka jednoho z největších klášterních komplexů ve Franci, opatství Fontevraud, místa, kde odpočívají angličtí králové Jindřich II. A Richard Lví srdce. Prohlídka soukromého zámku Ussé, který inspiroval k napsání pohádky o Šípkové Růžence. Nocleh.

5. den

Snídaně. Přejezd do Paříže. Bezpečnostní pauza. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek Paříže. Fakultativní výlet lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Odpoledne nebo v podvečer transfer na letiště. Odlet do ČR.

Počasí

Paříž a okolí

20°C Jasno

×