Zobrazit všechny nabídky
Francie

Pařížská hvězdice - autobus


   Poloha a popis

   Program zájezdu

   1. den
   Odjezd v ranních hodinách. Večer ubytování v centru Paříže. Nocleh.

   2. den
   Snídaně. Celodenní výlet na zámky na Loiře. Prohlídka malebného zámku Chenonceau, jehož jedno křídlo přemosťuje řeku Cher. V zámku jsou pěkné interiéry, například salon Kateřiny Medičejské s vyřezávanou postelí s nebesy a stěnami se zlacenými tapetami. Po stranách před zámeckým průčelím se nachází krásně upravená zahrada, jejíž jednotlivé části jsou odděleny vodními příkopy. Zastávka u monumentálního zámku Chambord ležícího uprostřed parku a obory. Zámek patří k vrcholným stavbám renesanční architektury a k nejznámějším zámkům ve Francii. Návrat na ubytování. Nocleh.

   3. den
   Snídaně. Návštěva Reims – hlavní město oblasti Champagne. Historický střed města se slavnou katedrálou Notre Dame. Místo korunovace francouzských králů. Katedrála spolu se sousedícím Palais du Tau a bazilikou svatého Remigia je součástí světového dědictví Unesco. Přejezd přes oblast Montagne de Reims okolo vinic pěstujících vinnou révu pro slavné vinařské domy. Zastávka v hlavním městě šampaňského Eperny, návštěva významného domu spojná s degustací. Večerní návštěva zámku Vaux le Vicome, snad nejkrásnějšího francouzského zámku v soukromých rukách. Zámek i zahrady jsou osvětleny tisíci svíček a připomínají velké slavnosti, které se zde odehrávaly. Nocleh.

   4. den
   Snídaně. Celodenní pobyt v Paříže, prohlídka s průvodcem nebo volno. Fakultativní večeře v Latinské čtvrti. Nocleh.
   5. den
   Snídaně. Celodenní výlet do Normandie. Přejezd do Giverny, návštěva domu a zahrad malíře Claude Moneta. Návštěva hlavního města Normandie Rouenu. Prohlídka historického centra - gotická katedrála Notre-Dame, starodávné hrázděné domy, kostel Aitre Saint Maclou, náměstíčko Vieux Marché. Přejezd do Deauville, které je nazýváno královnou normandských pláží, přístav a řada zábavních podniků. Volno možnost vykoupání. Návrat na ubytování. Nocleh.

   6. den
   Snídaně. Celodenní pobyt a prohlídka Paříže. Noční přejezd.

   7. den
   Návrat v dopoledních hodinách.

   Cena zahrnuje

   5 nocí se snídaní v 2* hotelu v centru Paříže (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce.

   Cena nezahrnuje

   výlet lodí po Seině 230 Kč, komplexní pojištění 210 Kč.

   Minimální výměna na vstupy

   100 EUR