800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPařížská hvězdice - letecky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy. Přílet do Paříže. Transfer do hotelu. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu, nocleh.

2. den
Dopoledne Reims – hlavní město oblasti Champagne. Historický střed města se slavnou katedrálou Notre Dame. Místo korunovace francouzských králů. Katedrála spolu se sousedícím Palais du Tau a bazilikou svatého Remigia (Saint-Rémi) je součástí světového dědictví Unesco. Přejezd přes oblast Montagne de Reims okolo vinic pěstujících vinnou révu pro slavné vinařské domy. Zastávka v hlavním městě šampaňského Eperny, návštěva významného domu spojná s degustací. Ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Paříže, prohlídka nejvýznačnějších památek. Možnost individuálního programu. Nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní výlet na zámky na Loiře. Prohlídka malebného zámku Chenonceau, jehož jedno křídlo přemosťuje řeku Cher. V zámku jsou pěkné interiéry, například salon Kateřiny Medičejské s vyřezávanou postelí s nebesy a stěnami se zlacenými tapetami. Po stranách před zámeckým průčelím se nachází krásně upravená zahrada, jejíž jednotlivé části jsou odděleny vodními příkopy. Zastávka u monumentálního zámku Chambord ležícího uprostřed parku a obory. Zámek patří k vrcholným stavbám renesanční architektury a k nejznámějším zámkům ve Francii. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní výlet do Normandie. Přejezd do Giverny, návštěva domu a zahrad malíře Claude Moneta. Návštěva hlavního města Normandie Rouenu. Prohlídka historického centra - gotická katedrála Notre-Dame, starodávné hrázděné domy, kostel Aitre Saint Maclou, náměstíčko Vieux Marché. Přejezd do Deauville, které je nazýváno královnou normandských pláží, přístav a řada zábavních podniků. Volno možnost vykoupání. Návrat na ubytování. Nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní volno v Paříži. Dopoledne prohlídka zámku Versailles, zahrad a zámečků Trianon v rozsáhlém parku. Případně individuální prohlídka Paříže. Přejezd z Versailles do Paříže metrem RER. Odpoledne nebo večer odlet do ČR.

Minimální výměna na vstupy

100 EUR

Počasí

Akvitánie

26°C Polojasno

Francouzská riviéra

16°C Oblačno

Korsika

22°C Jasno

Languedoc-Roussillon

19°C Oblačno

Paříž a okolí

22°C Jasno

Pikardie

18°C Jasno

Poitou Charentes

23°C Jasno

×