800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerla Středomoří - Korsika

"Ajaccio • Cap Corse • Bastia • St. Florent • Porto • Golfe de Porto • Cargesé • Corte •Castagniccia • Porto Vecchio • Bonifacio • Sarténe"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Ajaccia, po příletu transfer do hotelu, ubytování, procházka a prohlídka města (místa narození Napoelona Bonaparte – katedrála Notre-Dame, kde byl pokřtěn, rodný dům), citadela, muzeum, kaple, náměstí s pomníkem. Nocleh.

2. den

po snídani celodenní výlet na sever ostrova: Cap Corse – severní mys, vyčnívající z moře jako vztyčený prst směrem k Janovu, klikatou silnicí mezi malebnými vesničkami roztroušenými na 40 km dlouhém, ale max. 12 km širokém mysu. Zastávka v Bastii – prosperujícím přístavu a administrativním středisku „Horní Korsiky“ s citadelou, petrobarevnými budovami z 19. st. obklopujícími starý přístav. Čilý život na náměstí Place St. Nicolas naproti přístavišti, kam připlouvají trajekty z pevniny a Itálie, Place de l´Hotel de Ville – každodenní odpolední trh, Chapelle de l´Immaculée Conception ze 17. st., kostel St. Jean-Baptiste z poloviny 17. st., vévodící starému přístavu; citadela z 16. st., kaple Sainte-Croix s ohromujícím „Černým Kristem“, vyloveným 1428 z moře bastijckými rybáři; Sainte-Marie z 15. st. s plastikou Panny Marie z ryzího stříbra. Přejezd do St. Florent – tzv. korsického St. Tropez, modní, bohaté město s kotvícími jachtami ze všech koutů středomoří. Procházka městem kolem citadely z 15. st., katedrála St. Maria Assunta – hlavní městská historická památka dále směrem dovnitrozemí. Odpoledne okružní jízda regionem Nebbio, zastávka u amfi eteátru u St. Florentu, přes Santo Pietro de Tenda, Murato s úžasným kostelem Sand Michele de Murato (stavba z bílých a zelených kamenů v románském slohu), průsmyk St. Stefano, Olettu (místa výroby zvláštního plísňového sýra), průsmyk Teghime a vinařskou vesnici Patrimonio se zvláštním „ušatým“ menhirem z let cca 900–800 př. n. l. Během dne zastávka na koupání, návrat na ubytování, nocleh.

3. den

po snídani celodenní výlet na západ ostrova, zastávka v Portu – na konci jenoho z nejkrásnějších zálivů ve Středozemním moři, Golfe de Porto, díky své fauně a fl óře zařazen na seznam světového přírodního dědictví UNESCO, lodní výlet ke Calanche – skalnaté mořské zálivy hluboko zaříznuté do pobřeží cca 2 km za Portem, třísetmetrové útesy z červené žuly strmě se svažující do moře. Přejezd do Cargése, města s podivnou historií – velká část obyvatel potomky řeckých uprchlíků, kt. nalezli útočiště před tureckou nadvládou na Korsice, hrst obyvatel dosud mluví řecky, řecký kostel zdobí mnoho ikon, s polohou naproti katolického stánku, v dnešní doběse pravoslavný kněz a katolický „curé“ se navzájem běžně zastupují. V okolí mnoho úžasných pláží v Peru, Chiuni, Ménasina a Stagnoli, zastávka na koupání, návrat na ubytování, nocleh.

4. den

po snídani celodenní výlet na východní část ostrova – zastávka v Corte, zeměpisném středu ostrova, v r. 1755–1769 hlavním městem, ve „Starém městě“ citadela z 15. st. (sídlo Musée di Corsica, zaměřené na tradiční ostrovní život a antropologii). Přes kopcovitou, kaštany pokrytou krajinou Castagniccia (kaštanový hájek) v 17. st. nelidnatějším a nejbohatším územím ostrova, dnes většina vesnic téměř opuštěných (většina obyvatelů pracuje na pevnině ve Francii nebo Itálii); na západní část krásných pláží – zastávka na koupání, návrat na ubytování, nocleh.

5. den

po snídani celodenní výlet na jih: Porto Vecchio – 3. největší město Korsiky, v Zálivu Porto- -Vecchio, často přezdíváno jako „Město soli“, díky svému původu – vystavěno na slanovodních močálech, později odvodněno, aby se přístav a město mohlo dále rozvíjet. Dochovaná část městského opevnění, hradební věže Bastion de France, z městské brány (Porte Génoise) daleký výhled na celý přístav a záliv. V okolí velké množství překrásných pláží – velmi oblíbené místo turistů ze všech koutů světa. Bonifacio – nejjižněji položené město ostrova, na vápencovém a žulovém útesu, s jedněmi z nejúžasnějších výhledů ve Středomoří, malebný přístav kypící životem – mnoho restaurací, kaváren a butiků, z přístavu po schodech k opevněnému „Starému městu“ – citadela z konce 12. st.,po dlouhou dobu hlavním obranným stanovištěm, v r. 1963–1983 ústředím francouzské legie; na špičce mysu 3 staré větrné mlýny a trosky františkánského kláštera. Sarténe – středověké opevněné městečko s úzkými uličkami, dlážděnými kočičími hlavami, žulovými domy nad údolím Rizzanese; založeného v raném 16. st., přečkalo četné útoky nepřátel a krvavé spory mezi vůdčími rody, dnes proslulé hlubokou zbožností, každoročně utužovanou nejstarší a nejpravověrnější křesťanskou slavností na Korsice – tzv. Catenacciu (= spoutaný v řetězech), kdy bosý kajícíník v okovech a červené kápi táhne na Velký pátek dřevěný kříž napříč Starým městem jako připomínky Kristovy cesty na Golgotu. Cestou zpět do Ajaccia zastávka ve Filitose – místa čtyřtisícletých kamenných válečníků = menhirů v životní velikosti, nejúchvatnější megalitická památka na Korsice. Během dne zastávka na koupání, návrat na ubytování, nocleh.

6. den

transfer na letiště, odlet do ČR.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (1990 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Akvitánie

13°C Oblačno

Francouzská riviéra

10°C Jasno

Korsika

13°C Jasno

Languedoc-Roussillon

13°C Jasno

Paříž a okolí

10°C Převážně oblačno

Pikardie

11°C Jasno

Poitou Charentes

15°C Oblačno

×