800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPikardie, turistika v Ardenách, koupání v La Manche

7-denní zájezd s nočním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Verdun – bitevní pole z 1. světové války. Remeš, korunovační katedrála králů, opatský kostel St-Rémy. Město Laon, hradby, citadela, středověká katedrála. Město Soissons. Nocleh.

3. den

Compiégneský les a zámek Compiegne, hrad Pierrefonds. Amiens s největší francouzskou katedrálou, malebná čtvrť St. Leu, fakult. projížďka lodí. Nocleh.

4. den

Pobřeží La Manche, toulky údolím Vallée de la Somme, návštěva parku Samara s arboretem, procházky mezi obydlími z neolitu, doby bronzové a železné. Středisko Bou¬logne sur Mer, historický přístav a světová akvária, pláže a architektura. Možnost koupání na plážích La Manche. Zastávka v Calais. Nocleh.

5. den

Historické město Arras, domy ve vlámském stylu ze 17. století. Prohlídka Cambrai, náměstí s honosnými domy, kostel St. Géry s Rubensovým obrazem Mise au Tombeau. Večerní prohlídka Saint Quentin. Nocleh.

6. den

Celodenní turistika v Ardenách. Charleville-Méziers, brána do Arden, náměstí Place Ducale s domy z barevného vápence, romantická krajina hor a údolí Vallée de la Meuse. Sedan s nejrozsáhlejší pevností v Evropě z 15. století. Večerní zastávka v Lucembursku. Noční přejezd.

7. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

75 Eur.

Počasí

Akvitánie

26°C Polojasno

Francouzská riviéra

16°C Oblačno

Korsika

22°C Jasno

Languedoc-Roussillon

19°C Oblačno

Paříž a okolí

22°C Jasno

Pikardie

18°C Jasno

Poitou Charentes

23°C Jasno

×