800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodní parky a památky Provence

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd.

2. den
Návštěva antického města Orange (UNESCO). Prohlídka Avignonu s nádherným komplexem papežského paláce a se slavným mostem Pont Saint Bénézet. Fakultativní výlet lodí po Rhôně. Možná ochutnávka místních specialit a vína Côte du Rhône. Přejezd na ubytování, nocleh.

3. den
Přírodní park Lubéron. Návštěva městečka Bonnieux. Přejezd do oblasti červených skal – červené městečko Roussillon, možná turistika barevnými bauxitovými skalami. Fontaine-de-Vaucluse – místo, které se proslavilo jedním z nejsilnějších přírodních pramenů na světě. Večer možná ochutnávka vína a místních specialit ve vinařské oblasti Lacoste. Návrat na hotel, nocleh.

4. den
Prohlídka kamenné vesnice Bories. Průjezd pohořím Alpilles s olivovými háji až k městu St-Rémy-de-Provence. Přejezd do Les Baux de Provence – bývalé nejmocnější sídlo této oblasti. Možnost fakultativní provensálské večeře v centru Avignonu. Nocleh.

5. den
Prohlídka Arles, města s řadou památek – římská aréna, kostel Saint Trophime, nekropole Les Alyscamps. Zastávka u římského akvaduktu Pont du Gard, který patří mezi největší a nejzachovalejší na světě. Lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, možnost koupání. Večerní zastávka v Tarasconu u středověkého hradu. Nocleh.

6. den
Cesta k moři přes přírodní park Camargue (UNESCO) s bílými koňmi, černými býky a růžovými plameňáky. Zastávka v městečku Les Saintes Maries de la Mer s možností koupání u moře. Nocleh.

7. den
Cassis – oblíbený přístav, známý pro své skalnaté zátoky (calanques). Možnost koupání, turistiky po útesech nebo fakultativní výlet lodí podél pobřeží. Zastávka v Aix-en-Provence – město kašen a boulevardů s kaštany, rodiště a působiště malíře Paula Cézanna. Nocleh.

8. den
Prohlídka Marseille – Notre Dame de la Garde, okolí starého přístavu, možnost výletu na ostrov If, či možnost koupání na plážích v Marseilles. Možnost fakultativní večeře. Večer odjezd do ČR.

9. den
Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

90 EUR.

Počasí

Akvitánie

14°C Oblačno

Francouzská riviéra

11°C Jasno

Korsika

13°C Jasno

Languedoc-Roussillon

13°C Jasno

Paříž a okolí

11°C Převážně oblačno

Pikardie

11°C Jasno

Poitou Charentes

15°C Oblačno

×