800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyProvence pro milovníky umění

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd z ČR.
2. den: Příjezd do Nice – prohlídka pulsujícího a vyhledávaného letoviska na Riviéře – Anglická promenáda, Staré město, rybí a květinový trh, muzeum Matisse umístěné v Areně Villa ze 17. století  s exponáty jako Zátiší s granátovými jablky nebo Květiny s ovocem, muzeum Chagalla se skvostem 17 pláten umělcova Biblického odkazu, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
3. den: Po snídani odjezd do Antibes – město založené již řeckými osadníky, Chateau Grimaldi – starobylý přímořský zámek, v němž sídlí Picassovo muzeum s několika desítkami děl, jenž zde umělec dokončil, Vallauris – „město umění a řemesel“, kaple s nástěnnou malbou od Picassa a hlavní náměstí s bronzovým sousoším Muž s beránkem od stejného autora, Cagnes sur Mer se třemi čtvrtěmi – nejstarší a nejznámější Haut-de-Cagnes s příkrými uličkami, krytými průchody a starobylými budovami, moderní čtvrť Cagnes-Ville s hotely a obchody a čtvrť Cros-de-Cagnes s rybářským a jachtařským přístavem, Chateau de Cagnes ze 14. století  s muzeem moderního umění středomoří, nově otevřené a úžasně zrekonstruované Renoirovo muzeum – dům, ve kterém Renoir žil poslední roky svého života, olivový háj s bronzovou sochou Venuše Vítězné, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani odjezd do St Paul de Vence, jedné z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších vesnic, která v průběhu 20. století přitahovala mnoho umělců, a tak se může pyšnit mnoha galeriemi a ateliéry: Fondation Maeght – jedno z nejlepších muzeí moderního umění v Evropě, hostinec Colombe d´Or (Zlatá holubice) s neocenitelnou sbírkou obrazů. Vence – město s bohatou historií a spletí kouzelných dlážděných uliček, Růžencová kaple s dekorací od Matisse. Biot – typická vesnička s osobitým půvabem již od nepaměti přitahující umělce a řemeslníky, muzeum Fernanda Légera s ukázkami keramických děl, města je známé také svým bublinkovým sklem. Odjezd na ubytování do oblasti Marseille, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani Marseille – druhé největší město Francie – Starý přístav s rybím trhem, chrám Panny Marie Strážné, pevnosti St. Jean a St. Nicolas, opatství St. Victor, radnice, palác Longchamp, volno k prohlídkám, nákupům a odpočinku před zpáteční cestou. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
6. den: Příjezd do ČR.

Počasí

Akvitánie

16°C Převážně oblačno

Francouzská riviéra

13°C Převážně oblačno

Korsika

22°C Polojasno

Languedoc-Roussillon

18°C Jasno

Paříž a okolí

13°C Oblačno

Pikardie

12°C Převážně oblačno

Poitou Charentes

14°C Oblačno

×