800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejkrásnější z Burgundska

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den
Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den
Snídaně. Prohlídka zámku Commarin s krásnou vnitřní dekorací a sbírkou jedinečných tapiserií. Dijon, prohlídka historického centra, které je chráněnou památkovou rezervací, palác Palais des Ducs et des Etats de Bourgogne, v němž se nalézá radnice a muzeum krásných umění. Ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Průjezd vinařskou oblastí Cote de Nuits. Zastávka mezi vinicemi u vinařského zámku Clos de Vougeot. Zrekonstruovaný hrad La Rochepot položený na skalním výběžku. Hrad hrál velkou roli v minulosti Burgundska a patřil rytířům Zlatého rouna a rádcům burgundských velkovévodů. Zastávka ve vinařské oblasti Cote de Beaune. Návštěva vinařského hradu v oblasti Meursault patřící do části Cote de Beaune. Prohlídka Beaune, centra burgundského vinařství. Středověký hospic Hotel – Dieu z 15. století s neuvěřitelnou architekturou střechy oplývající barvami a tvary. Collégiale baziliky Notre Dame s jedinečnou sbírkou tapisérií z 15. století. Nocleh.

4. den
Snídaně. Prohlídka zámku Bussy-Rabutin, národní památka, s krásnou obrazárnou a francouzskou zahradou. Návštěva dokonale zachovalého opatství ve Fontenay, UNESCO, založeného r. 1118 svatým Bernardem, je dokonalým obrazem původního cisterciáckého opatství. Návštěva zámku Ancy-Le-Franc, mistrovského díla italského architekta Selia působícího na dvoře krále Františka I. Ubytování. Nocleh.

5. den
Snídaně. Prohlídka feudálního hradu Bazoches, hradu, který vlastnil královský maršál Vauban, stavitel pevností krále Ludvíka XIV. Návštěva středověkého městečka Vézelay, UNESCO, které svou zelení, starými uličkami a hradbami tvoří jedno z nejkrásnějších míst Burgundska. Vézeley je přezdívané „věčný vrch”, je poutním místem - býval výchozím místem a shromaždištěm křížových výprav, ale i poutníků mířících do Santiaga de Compostely. Zastávka v Noyers patřící mezi nejkrásnější vesnice Francie. Městečko je opevněno 16 věžemi a naleznete zde řadu dřevěných a lomenicových domů. Pochází ze 14. a15. století. Průjezd slavnou vinařskou oblastí burgundských vín Chablis. Návštěva vinařského hradu, degustace místních světoznámých vín. Na závěr dne zastávka v Auxerre ležícího na řece Yonna. Naleznete zde jedno z nejnádhernějších městských panoramat Francie. Mezi starobylými domy s vysokými červenohnědými střechami pokrytými plochými taškami, tolik typickými pro severní Burgundsko, vyčnívají gotické zvonice kostela Saint-Pierre a katedrály Saint-Etienne. Noční přejezd do ČR.

6. den
Návrat v dopoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 EUR.

Počasí

Akvitánie

14°C Mlha

Francouzská riviéra

17°C Převážně oblačno

Korsika

19°C Převážně oblačno

Languedoc-Roussillon

20°C Jasno

Paříž a okolí

17°C Oblačno

Pikardie

15°C Jasno

Poitou Charentes

16°C Jasno

×