800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Sardinie a Korsiky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

přílet do Olbie, města na severovýchodě Sardinie, které spojuje Sardinii s Itálií. Jde o starověké město a jeho název pochází z řeckého původu, dle legendy byla Olbia založena Řeky. Transfer na ubytování. Individuální volno, večeře a nocleh.

2. den:

snídaně, odjezd do městečka Nuoro, které je kulturním centrem Sardinie. Zde se narodili významní umělci jako např. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (první italská žena, která získala Nobelovu cenu v roce 1926 za literaturu), prohlédneme si muzeum této slavné spisovatelky a dále muzeum krojů. Návštěva města Orgosolo, tzv. města banditů. Orgosolo je známé svými politickými nástěnnými malbami zvanými „murales“. Kvůli vysoké kriminalitě bylo město přezdíváno jako „město vrahů“. Přejezd do Tortolí na východní pobřeží Sardinie, nocleh.

3. den:

snídaně, přejezd do Tharrosu, historického města založeného Féničany, kde navštívíme památky obrovské archeologické ceny (pozůstatky lázní, podzemní pohřebiště, fénický chrám s obětištěm atd.). Prohlídka přístavního města Bosa, město se nachází u ústí jediné splavné řeky ostrova s úzkými uličkami, řadou středověkých budov - dóm z 15. století, kostel San Pietro, Castello di Serravalle. Přejezd do nádherného městečka Alghero z počátku 12. století, následně osídlené přistěhovalci ze Španělska. Městečko se středověkými hradbami, katalánskou atmosférou, půvabným historickým centrem s četnými kostely a záplavou malebných obchůdků. Večeře, nocleh.

4. den:

snídaně, prohlídka působivého městečka Castelsardo, situovaném na mohutném skalisku nad mořem s místním hradem a hradbami ze 12. století. Dále si prohlédneme tzv. Roccia dell´Elefante, mohutný lávový blok připomínající sloní tělo. Uvnitř je vyhloubena hrobka s pohřební komůrkou. Santa Teresa di Gallura na severu ostrova nabízí krásný výhled na protější ostrov Korsika. Večeře, nocleh.

5. den:

po snídani odjezd do severozápadní části ostrova Costa Smeralda na Smaragdové pobřeží - nejkrásnější část ostrova s desítkami ostrůvků s nádhernými plážemi a zátokami, fakultativně výlet lodí na ostrov Maddalena. Individuální volno na koupání. Večeře, nocleh.

6. den:

snídaně, trajekt na ostrov Korsika do přístavu Bonifacio, výlet do Ajaccia - hlavního města ostrova, prohlídka města. Půldenní výlet do nejkrásnější oblasti ostrova Calanche s proslulými červenými skalami - cca 3 hodinová pěší túra pobřežím nebo individuální volno na pláži. Večeře. Nocleh.

7. den:

snídaně, prohlídka přístavu Bonifacio vyhledávaného města na jihu ostrova tyčícího se na vápencových skalách nad mořem, prohlídka starého města, individuální volno na koupání, v odpoledních hodinách trajekt zpět na Sardinii. Přejezd na ubytování, večeře a nocleh.

8. den:

snídaně, individuální volno na koupání a dle letového řádu transfer na letiště. Odlet zpět do ČR.

Počasí

Akvitánie

15°C Polojasno

Francouzská riviéra

12°C Jasno

Korsika

13°C Jasno

Languedoc-Roussillon

13°C Oblačno

Paříž a okolí

12°C Jasno

Pikardie

11°C Převážně oblačno

Poitou Charentes

15°C Jasno

×