800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Savojska

  • 7-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náš názor

Savojsko nejsou jen hory, zima a lyžování. Naleznete zde kromě jiného krásná jezera, malebná městečka jako Annecy nebo Yvoire, krásné hrady jako například Menthon-Saint-Bernard, vinice s jedinečnými bílými víny či významná poutní místa.

7denní zájezd

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Návštěva hradu Chillon ležícího na břehu Ženevského jezera, který patří k nejnavštěvovanějším památkám Švýcarska. Přejezd do Francie a návštěva zámku Ripaille, možnost degustace renomovaných bílých vín. Návštěva starobylého městečka Yvoire ležícího na břehu jezera, které patří mezi nejkrásnější francouzské vesničky. Návštěva obdivuhodné zahrady Jardin des Cinq Sens. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva opevněného hradu Menthon–Saint Bernard tyčícího se nad jezerem Annecy. Návštěva soutěsky Gorges du Fier, která vám nabídne úchvatnou podívanou vysokých a úzkých skalních stěn s visutými terasovými chodníky. Prohlídka malebného městečka Annecy položeného u stejnojmenného jezera. Nádherné město má starobylý střed se spoustou podloubí, úzkých uliček a poklidných průplavů. Nocleh.

4. den

Snídaně. Největší přírodní jezero Francie – Le Bourget schované mezi dvěma horskými masivy. Výlet lodí z Aix–Les–Bains k významnému savojskému klášteru Hautecombe. Jedno z nejvíce navštěvovaných míst Savojska. Po návštěvě možnost relaxace a vykoupání v jezeře nebo posezení v místních restauracích. Návštěva zámku Touvet. Pozoruhodné zámecké zahrady jsou zařazeny mezi historické francouzské památky. Ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva výrobny světoznámého likéru Chartreuse, který se vyrábí ze 130 horských bylin. Výjezd autobusem do druhého nejvýznačnějšího francouzského poutního místa Notre Dame de la Salette, které leží v nadmořské výšce 1800 metrů. Zde je možná turistická procházka s jedinečnými výhledy na okolní krajinu – masiv Dévoluy, vzdálené jezero Sautet a horu Mont Aiguille v masivu Vercors. Odpoledne prohlídka starého centra Grenoblu. Možnost výjezdu lanovkou na opevněnou horu Fort de la Bastille, ležící na křižovatce tří údolí. Krásný výhled na město, soutok řek Isery a Drac a vzdálený masiv Mont Blanku. Fakultativně návštěva grenobelského muzea jednoho z nejvýznačnějších muzeí Francie, bohatá sbírka malířů 19. a 20. století. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přejezd do Chamonix. Bezpečnostní pauza autobusu. Celodenní pobyt v Chamonix – výjezd zubačkou Montenvers k ledovci Mer de Glace, variantně výjezd kabinou na Aiguilles du Midi nebo na Le Brevent, možnost turistiky. Fakultativně večeře – savojské speciality. Noční přejezd.

7. den

Příjezd v dopoledních hodinách.

Počasí

Akvitánie

13°C Jasno

Francouzská riviéra

11°C Jasno

Korsika

14°C Jasno

Languedoc-Roussillon

17°C Jasno

Paříž a okolí

12°C Jasno

Pikardie

9°C Jasno

Poitou Charentes

15°C Jasno

×