800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Bretaní – autokarem

Paříž • Vitré • Roche Aux Fées • Rennes • Mont St. Michel • St. Malo • Cairn de Gavrinis • Quimperlé • Concarneau• Douarnenez• Thégonnec • Guimillau • Cap Frehel

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR v odpoledních hodinách (odjezd z ČR viz ceník a informační servis).

2. den:

v dopoledních hodinách příjezd do Paříže. Prohlídka města ( procházka s průvodcem – náměstí Svornosti, Tuillerijské zahrady, exteriér Louvru, ostrov Cité a katedrála, volný program), ubytování.

3. den:

snídaně, odjezd do Bretaně; Vitré – město s nejlépe zachovalým centrem – prohlídka hradeb z 15. století, exteriér hradu založeného v 11. století a procházka uličkami, ve kterých nalezneme mnoho historických domů, mezi nimi i palác slavného markýze de Sévigné; Roche aux Fées - zastávka u jedné z nejkrásnějších a největších megalitických památek sestavené z 42 kamenných bloků, z nichž některé váží přes 40 tun; Rennes, dnes hlavní město kraje Bretagne, prohlídka historického centra (hrázděné domy, katedrála sv. Petra), odjezd do hotelu.

4. den:

snídaně, odjezd na severní pobřeží, prohlídka „zázraku západu“ Mont St. Michel, zastávka u jednoho z největších stojících menhirů (9,4 m) na Champ Dolent; přejezd do hrazeného korzárského města St. Malo, (prohlídka hradeb a „ville close“, procházka po plážích); přejezd okolo světového unikátu - elektrárny, která zpracovává energii přílivu. Návrat do hotelu.

5. den:

snídaně, přejezd na jižní pobřeží; Cairn de Gavrinis, nejvzácnější megalitická památka v Bretani - pohřební monument, který má 50 m v průměru, s dokonale zachovalým dolmenem v centru, který se nachází na ostrově v Morbihanském zálivu; Carnac, menhirové řady; Vannes (hradby, „Cohue“ - stará tržnice, katedrála St. Pierre), odjezd k ubytování.

6. den:

snídaně, dolní Bretaň - zvláštní atmosféru jižní části dolní Bretaně si zamilovali umělci francouzské avantgardy 19. století a my ji okusíme ve zdech starobylých měst Quimperlé, Concarneau (prohlídka „La ville close“ opevněného ostrova střežícího přístup do přístavu) nebo v malebné vesnici Pont Aven (kouzelné místo rozkládající se u řeky Aven, kde na sklonku 19. století vznikla tzv. pont-avenská malířská škola, ke které patřil i Paul Gaugin). Quimper (katedrála St. Corentin s vitrážemi z 15. století; starý Quimper - náměstí Terre au Duc s hrázděnými domy a jeho okolí), během dne se také zastavíme na jednom z krásných bretaňských mysů „Pointe de Trevignon“ odjezd k ubytování.

7. den:

snídaně, panoramatická cesta divokým krajem západního pobřeží dolní Bretaně “Cornuaille“ až k mysu Point du Raz, kterého se obávali rybáři i námořníci plující ve vodách Atlantiku, zastávka ve městečku Locronan. Navštívíme kalvárie v Thégonnec, Guimillau; odjezd k ubytování.

8. den:

po snídani přejedeme k jednomu z nejkrásnějších mysů severního pobřeží, kterým je Cap Frehel - útesy se tyčí 70 m nad mořskou hladinou a je z nich krásný výhled na severní část bretaňského pobřeží, (v případě dobrého počasí přejdeme podél pobřeží k pevnosti Fort Latte), shlédneme exteriér romantické pevnosti Latte, přejezd do Paříže.

9. den:

snídaně, Paříž – volný program, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

10. den:

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Počasí

Akvitánie

16°C Převážně oblačno

Francouzská riviéra

16°C Oblačno

Korsika

18°C Polojasno

Languedoc-Roussillon

18°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

15°C Jasno

Pikardie

14°C Jasno

Poitou Charentes

18°C Skoro jasno

×