800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Bretaní - letecky

9-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy. Přílet do Paříže. Transfer do hotelu. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu, nocleh.

2. den
Snídaně. Prohlídka jedinečné katedrály v Chartres. Zastávka v městě Vitré, jež má nejlépe zachovalý ráz bretaňských měst z doby 15. století. Staré město se vyznačuje bezpočtem klikatých uliček posetých hrázděnými domy. Podvečer prohlídka Rennes – hlavního města Bretaně, stará část města, brána Porte Mordelaise, náměstí Place des Lices, Palais de Justice, katedrála St. Pierre, Hotel de Ville s přilehlým náměstím Place de la Mairie. Ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Prohlídka slavného opatství Mont-Saint-Michel. Návštěva bývalého korzárského přístavu Saint-Malo. Přejezd do oblasti Smaragdového pobřeží se zastávkou na jednom z nejkrásnějších mysů Cap Fréhel se širokým výhledem do okolí. Ubytování, nocleh.

4. den
Přejezd při pobřeží do městečka Tréguier, staré město s typickou bretaňskou katedrálou. Zastávka na Pobřeží růžové žuly v lázních Perros – Guirec a turistickém středisku Ploumanach, jež je proslulé jedinečným seskupením sklaních útvarů z růžové žuly. Zastávka v městečku Guimiliau s návštěvou jedné z nejkrásnějších bretaňských kalvárií pocházejících z 16. století a čítající více jak 200 postav. Nocleh.

5. den
Snídaně. Dopoledne návštěva oceá¬nografického centra Océanopolis v Brestu, komplexu tří pavilonů ukazující tři světy oceánů – tropický, ledový a temperovaný. Najdete zde řadu atraktivních akvárii nabízející pohled do mořských hlubin a vše ostatní vztahující se k mořím a oceánům. Zastávka v Pleybenu, městečku, jež je proslulé typickým bretaňským seskupením staveb a soch zvaných „farní ohrazení” z 16.–17. století. Zastávka na poloostrově Crozon na mysu Pointe de Penhir – skalní pobřežní útes patřící mezi nejkrásnější bretaňské mysy při volném Atlantiku. Přejezd na ubytování v Quimper. Nocleh.

6. den
Snídaně. Poloostrov La Cornouaille. Locronan, městečko s kamennými renesančními domy Vás přenese o několik století zpět do minulosti. Dále přes rybářské městečko Dournenez na slavný mys Pointe du Raz. Na závěr dne prohlídka staré části Quimper, katedrála St. Corentin, která bývá považována za nejcelistvější gotickou katedrálu v Bretani. Nocleh.

7. den
Snídaně. Prohlídka Concarneau, jehož hlavní pozoruhodností je uzavřené město. Přejezd do oblasti Carnaku s návštěvou prehistorických megalitických památníků – Menec, Locmariaquer. Na závěr dne Vannes, staré město uzavřené do středověkých hradeb obklopující katedrálu St-Pierere. Ubytování. Nocleh.

8. den
Snídaně. Dopoledne návštěva největšího bretaňského města – Nantes. Hrad bretaňských knížat, katedrála St Pierre et St Paul. Cestou do Paříže zastávka v Angers prohlídka historického centra, hrad, katedrála. Ubytování, nocleh.

9. den
Snídaně. Prohlídka Paříže, osobní volno. Fakultativní výlet lodí po Seině. Odpoledne nebo večer odlet do ČR.

Příplatky

Večeře (maximálně 3, ostatní individuálně) 17–20 Eur.

Minimální výměna na vstupy

90 EUR

Počasí

Akvitánie

15°C Jasno

Francouzská riviéra

11°C Jasno

Korsika

18°C Jasno

Languedoc-Roussillon

17°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

14°C Jasno

Pikardie

12°C Jasno

Poitou Charentes

16°C Jasno

×