800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh jihozápadní Francií

9–denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd časně ráno. Večer ubytování v oblasti Clermont-Ferrand. Ubytování a nocleh.

2. den

Snídaně. Přejezd francouzským středohořím do Perigordu. Skalní město Rocamadour, jedna z nejkrásnějších horských „vesnic” Francie. Jedinečné středověké poutního městečko, které je terasovitě zaklíněno do skály. Unikátní krasová propast Padirac, hluboká 103 metrů, která přechází v podzemní chodby, projížďka na lodičkách soustavou jeskyň. Návštěva malebného města Sarlat s největším množstvím středověkých a renesančních fasád ve Francii. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva vinného sklepa u města Gaillac spojená s degustací. Albi – „růžové” město s opevněnou katedrálou St. Cécile a muzeem malíře Toulouse-Lautreca. Cordes – opevněné středověké město ze 13. a 14. století. V případě dostatku času zastávka u katedrály Saint Bertrand de Comminges. Přejezd na ubytování do oblasti Tarbes. Nocleh.

4. den

Snídaně. Turistika v oblasti údolí Cirque de Gavarnie, nejznámějšího a největšího ledovcového karu v Pyrenejích s více než 20 vodopády. Největší z nich Grande Cascade padá z výšky 420 metrů. V podvečer návštěva světoznámého poutního místa Lourdes. Nocleh.

5. den

Snídaně. Výlet k Atlantickému oceánu. Město Pau, bývalé centrum Navarského království se zámkem Jindřicha IV. s nádhernou vyhlídkou na centrální Pyreneje. Koupání v mondénním letovisku Biarritz. Návštěva San Sebastianu s nejkrásnější španělskou pláží La Concha, hradem la Mota a palácem Miramar. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výjezd panoramatickou cestou k průsmyku Col de Tourmalet. Výjezd na Pic de Midi de Bigorre (2865 m.n. m.), nejnavštěvovanější z nejvyšších pyrenejských vrcholů. Jedinečný kruhový rozhled na Pyreneje. Toulouse – románská bazilika St. Sernin, klášter jakobínů s románským ambitem, kde byl ve 13. století založen dominikánský řád a Svatá inkvizice, procházka uličkami starého města. Ubytování a nocleh.

7. den

Snídaně. Návštěva hradního komplexu Lastours, skládajícího se ze čtyř hradů – Cabaret, Tour Régine, Fleur Espine a Quertinheux velkolepě se tyčících nad oběma břehy řeky Orbiel. Hrady jsou spojeny se středověkou sektou katarů. Prohlídka Carcassonne – jedinečně dochované středověké město s unikátním komplexem opevnění, možnost procházky po hradbách. Ubytování a nocleh.

8. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka unikátního opevněného města Aigues Mortes, vystavěného Ludvíkem IX. Svatým. Pobyt u moře ve středisku Saintes Maries de la Mer. Opevněný kostel, jehož zvláštností je, že se můžete úzkými schody dostat až na střechu, z které je krásný výhled na město a přilehlé bažiny. Koupání, možnost výletu lodí do delty Rhony. Průjezd oblastí Camargue, přírodní rezervací v deltě řeky Rhony. Typickými obyvateli této oblasti jsou polodivocí koně, býci a plameňáci. Večerní krátká zastávka v Avignonu v oblasti papežského paláce. Noční přejezd.

9. den

Návrat v dopoledních hodinách.

Příplatky u průvodce

Večeře 17-20 Eur.

Minimální výměna na vstupy

85 Eur.

Počasí

Akvitánie

5°C Jasno

Francouzská riviéra

10°C Jasno

Korsika

12°C Jasno

Paříž a okolí

8°C Jasno

Pikardie

10°C Polojasno

Poitou Charentes

9°C Jasno

×