800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZámky na Loiře - letecky

  • Prohlídka Paříže v okolí Eifellovy věže
  • Krásné, romantické i historické zámky v údolí řeky Loiry

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet do Paříže, transfer do hotelu nebo dle letového řádu přejezd do centra – pěší procházka s průvodcem po nejkrásnějších místech Paříže v okolí Eifelovy věže, možnost fakultativní projížďky lodí po Seině, ve večerních hodinách přejezd na ubytování do hotelu, nocleh.

2. den:

po snídani odjezd do údolí řeky Loiry – romantický zámek ­Chenonceu s úžasnou platanovou alejí, francouzskými zahradami Kateřiny Medicejské, překrásně zařízeným interiérem; zámek Villandry – proslulý svými úžasnými zahradami a spletí zastřižených keřů a květin na třech úrovních: zahrada zelinářská (jardin potager), okrasná (jardin d´ornament) a nejvýše položená vodní zahrada (jardin d´eau). Přejezd do Tours, město bylo vybudováno na místě římské osady, svého času bylo hlavním městem Francie (Place Plumereau, románská Tour Charlemagne, katedrála St. Gatien, Musée des Beaux Arts), přejezd na ubytování, nocleh.

3. den:

po snídani odjezd do ­Amboise – zámek je jednou z historicky nejvýznamnějších budov Francie vůbec. Blois – býv. královská država 15. st. a dnes nejkouzelnější město na Loiře, s dodnes zachovanou uhlazenou atmosférou a historickým průčelím, vznešenými paláci a romantickými dvorky; Chambord – velkolepý královský hrad a zároveň největší ze zámků na Loiře, vybudovaný pravděpodobně dle návrhu Leonarda Vinciho. Přejezd na ubytování, nocleh.

4. den:

po snídani Chartres – prohlídka unikátní krásné gotické katedrály, přejezd do Paříže – transfer na místo odjezdu na letiště (do odjezdu individuální volno), transfer na letiště v pozdních odpoledních hodinách, odlet do ČR – přílet v pozdních večerních hodinách.

Počasí

Akvitánie

15°C Déšť

Francouzská riviéra

15°C Jasno

Korsika

15°C Jasno

Languedoc-Roussillon

19°C Oblačno

Paříž a okolí

15°C Jasno

Pikardie

16°C Jasno

Poitou Charentes

17°C Oblačno

×