800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZelený ráj Francie, kaňony, víno a památky UNESCO

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd kolem poledne. Noční přejezd.

2. den

Ranní prohlídka Collonges-la-Rouge, jedné z nejkrásnějších vesniček ve Francii. Středověké poutní místo na Svatojakubské cestě Rocamadour (UNESCO), "město zázraků", zámek, 7 kostelů nad řekou, turistika v údolí, speciality kraje, gastronomický ráj, možnost fakultativního oběda, bezpečnostní pauza autobusu. Odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Historické město Cahors (UNESCO), opevněný most Pont Valentré, unikátní katedrála, ochutnávka skvělých vín místní apelace. Návštěva kouzelné vesničky St-Cirq-Lapopie, pohádka středověku, nenáročná turistika v údolí řeky Lot, pískovcové převisy, pravěká jeskyně Pech-Merle s malbami modrých koní, návrat, večerní Cahors. Nocleh.

4. den

Městečko Figeac (UNESCO) se středověkým centrem, rodiště slavného francouzského archeologa Champolliona (Rosettská deska). Návštěva proslulého poutního místa Conques (UNESCO), krásná kamenná zákoutí se středověkou atmosférou, románská katedrála, unikátní pokladnice kláštera. Městečko Rodez nad řekou Aveyron, katedrála, biskupský palác, zajímavé domy z 16. století. Zastávka u viaduktu Millau, nejvyšší dálniční most v Evropě, technický zázrak století. Fakultativně večeře. Ubytování. Nocleh.

5. den

Návštěva vesničky Roquefort sur Soulzon, která je proslulá pravým roquefortským sýrem, exkurze s ochutnávkou. Millau, pohledy na slavný most z městečka, průjezd kaňonem řeky Tarn s vyhlídkami na okolní scenérie. Ve středověké vesničce Ste-Enemie možnost vykoupání. Ubytování. Nocleh.

6. den

Kaňon řeky Ardeche, brána Pont-d’Arc a cesta nad kaňonem se zastávkami pro fotografy, dle času vykoupání. Na závěr bezpečnostní pauza autobusu v Lyonu (UNESCO), historické centrum, staré město Vieux Lyon, basilika Notre Dame de Fourviere nad městem, antické vykopávky a divadlo, parky s výhledy na celý Lyon, procházka po nábřeží, fakultativně večeře na rozloučenou. Noční přejezd.

7. den

Návrat v odpoledních hodinách.

Počasí

Akvitánie

11°C Převážně oblačno

Francouzská riviéra

11°C Jasno

Korsika

16°C Skoro jasno

Languedoc-Roussillon

13°C Jasno

Paříž a okolí

10°C Jasno

Pikardie

8°C Jasno

Poitou Charentes

14°C Jasno

×