800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Francouzská Polynésie - cesta snů

  • 15-denní pobytově poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy přes Paříž nebo Londýn do Los Angeles.

2. den

Odtud pokračování na Tahiti. Po příletu na Tahiti transfer do hotelu. Ubytování a relaxace v hotelu po dlouhém letu. Nocleh.

3. den

Snídaně. Trajektem přesun na ostrov Moorea, na jeden z nejhezčích ostrovů tzv. návětrné strany Společenských ostrovů s nádhernými zálivy. Budete mít příležitost užít si nádherných scenérií známých z filmu Bounty s Melem Gibsonem, natočeném podle skutečné události. Transfer do hotelu. Odpoledne budeme objevovat historii, kulturu, přírodu, umění a fantastické vyhlídky tohoto okouzlujícího ostrova. Zastavíme v zátoce Opunohu i zátoce kapitána Cooka, projedeme ananasovými poli, navštívíme továrnu na výrobu džusů, destilerii, posvátná místa marae, vyhlídku Belvedere. Na závěr zastávka v Le Petit Village, hlavním nákupním centru ostrova Moorea, nákup suvenýrů. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den

Snídaně. Užijete si bezstarostné dny na magickém ostrově, který nabízí ideální pěší túry a možnosti k vodním sportům. Fakultativně možnost lodního výletu po lagunách ostrova (koupání s rejnoky a žraloky a jejich krmení) a návštěvy malého neobydleného ostrova s obědem a různými vodními a sportovními aktivitami. Nebo fakultativně možnost návštěvy tradiční domorodé vesnice Tikki Village s večeří připravenou v tradiční zemní peci. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní individuální volno. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odlet na ostrov Raiatea – druhý největší ostrov Francouzské Polynésie s hlavním městem Uturoa. Každá kultura má své centrum, své svaté místo, ke kterému vzhlíží s úctou a pro Polynésany je tím právě ostrov Raiatea. Transfer z letiště na ubytování. Mekka jachtařů a kolébka Polynésanů bývá také často nazývána svatým ostrovem. S kultovními posvátnými místy marae jsou svázány četné legendy. Na ostrově se nachází jediná splavná řeka a velké množství vodopádů. Raiatea a protilehlý ostrov Tahaa leží ve stejné laguně a tak se můžete vydat i na tento sousední ostrov. Nocleh.

7. den

Snídaně. Volný den k řadě aktivit - pronájem auta nebo kola za poznáním křišťálových lagun a krásných zelených zákoutí ostrova. Vyhlídky, vodopády, pěší túra na jednu z nejvyšších hor ostrova Temehani, kde se můžete pokochat fantastickými výhledy kolem ostrova, přivonět k jedné z nejvzácnějších květin světa Tiare Apetahi, nebo kratší túry k vodopádům či výšlap na horu Tapioi. Případně výlet na protější ostrov Tahaa, nebo jednoduše si užívat sluníčka, křišťálové vody a krásných písečných pláží. Nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer do přístaviště a odjezd lodí na nejznámější ostrov Francouzské Polynésie – Bora Bora. Už při samotné plavbě na ostrov budete nadšeni, plavba lodí po křišťálově čisté vodě je skutečně zážitkem. Perla Pacifiku nabízí fantastické siluety hor v jedné z nekrásnějších lagun světa. Ideální místo pro nicnedělání nebo pro řadu vodních i suchozemských aktivit. Transfer do hotelu, volno na koupání v překrásné laguně. Nocleh.

9. den

Snídaně. Dopoledne volno ke koupání, opalování či individuálnímu poznávání ostrova. Odpoledne polodenní výlet s pozorováním žraloků a rejnoků v moři během krmení. Odvážní si s nimi mohou zaplavat. Nocleh.

10. den

Snídaně. Volno k prozkoumání ostrova – možnost pronájmu auta, kola nebo možnost pěších túr. Čas pro vodní aktivity, slunění a relaxaci. Nocleh.

11. den

Snídaně. Volno k prozkoumání ostrova – možnost pronájmu auta, kola nebo možnost pěších túr. Čas pro vodní aktivity, slunění a relaxaci. Nocleh.

12. den

Snídaně. Odlet na Tahiti. Výlet po ostrově, který je největším ostrovem Francouzské Polynésie v souostroví Společenské ostrovy. Objevil je v roce 1786 francouzský mořeplavec Louis Antoine de Bougainville a proslavila ho díla francouzského malíře Paula Gauguina. Zastávky na nejzajímavějších místech ostrova - One Tree Hill, botanická zahrada a vodopád Vaipahi, Muzeum Paula Gauguina, Muzeum Tahiti a jeho ostrovů. Zastávka na oběd. Ubytování a nocleh.

13. den

Snídaně. Celodenní individuální volno, v podvečer transfer na letiště a odlet do Los Angeles.

14. den

Ráno přílet do Los Angeles, odlet do Evropy odpoledne.

15. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Tahiti

25°C Převážně oblačno

×