800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGuadeloupe - karibským rájem na křídlech motýla

Grande Terre • Marie Galante • Basse Terre • Les Saintes • Désirade • Petite Terre

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy na Guadeloupe, po příletu transfer na hotel, nocleh.

2. den

po snídani výjezd k plantážím cukrové třtiny a větrným mlýnům, po Grands Fond road rozsáhlou překrásnou krajinou kopců a údolí, míst plných historie a tradic. Zastávka ve vesnici Morne á l´Eau – návštěva malebného pohřebiště, černobílé hliněné hrobky vypadající jako obří šachovnice. Přes vesnici Petit Canal, zastávka v Port-Louis, rybářské vesnici při Grand Cul de Sac Marin, možnost koupání v laguně na vyhlášené Souffleur Beach. Pokračování cesty na severní část ostrova k útesům Pointe de la Grande Vigie – přírodní hranici mezi Atlantickým oceánem a Karibským mořem, s úžasnými výhledy. "West Indian lunch" – oběd ve velmi přátelské a družné atmosféře, za strhujících rytmů hudby "Zouk" a autentických západoindických exotických tanců. Odpoledne za poznáním Pointe des Chateaux s impresivní show bouřícího oceánu, erozí rozeklaných skalisek a skvostným pohledem na ostrov Désirade. V pozdním odpoledni návrat na hotel, nocleh.

3. den

časný odjezd z hotelu, transfer do přístavu, nalodění na rychloloď na ostrov Marie Galante, nesoucí název po lodi Kryštofa Kolumba, se kterou objevil ostrov v r. 1493. Ostrov často nazývaný "ostrovem 100 mlýnů". Po přistání lodi do Saint Louis de Marie galante – a překrásné laguny. Poklidná atmosféra vesnice žijící klidně v duchu rybaření a sailingu. Ekonomika ostrova závislá především na produkci cukrové třtiny – návštěva neznámější palírny před zastavením na otestování vzorku – pozor, je-li rum nebo punč podáván s úsměvem, buďte opatrní, neboť rum má 59 stupňů! Další zastávka ve výrobně sirupu s ochutnávkou, kondenzovaný džus z cukrové třtiny je úžasný na banánové flambé. Cestou stop v Gueule Grand Gouffre, s krásným výhledem na tuto geologickou kuriozitu; kolem Moulin du Bézard (mlýnu na zpracování třtiny, funkčním až do r. 1956). Příjezd do typické restaurace, k obědu místní ostrovní kulinářské speciality. Odpoledne volno ke koupání, na četných překrásných plážích s bílým pískem, mořem s krystalově azurovou vodou, v pozdních odpoledních hodinách nalodění a návrat lodí, nocleh.

4. den

po snídani celodenní dobrodružný, zároveň zcela bezpečný výjezd terénními vozy 4 × 4 na sever Basse terre, mezi třtinovými plantážemi a starými továrnami na její zpracování, na exkurzi do palírny s výkladem o procesu zpracování třtiny, degustace místního rumu – velmi často oceňovaného pro svou vysokou kvalitu. Průnik do vnitrozemí do oblasti ananasových, guava a citrónových farem, ochutnávka čerstvého ovoce, utrženého místními plantážníky přímo ze stromu. Jízda podél karibského písčitého pobřeží s překrásnými výhledy, zastavení na koupání na jedné z nejkrásnějších pláží Karibiku. Po typickém kreolském obědě, odpoledne přejezd k řekám, horám a vodopádům, kde se tropické deštné lesy pochlubí svojí exotickou vegetací. Terénní jízda divokou přírodou kapradím, popínavou vegetací, orchidejemi a majestátními mahagony. Návrat po plném dni hlubokých zážitků zpět do "civilizace" na hotel, nocleh.

5. den

časný odjezd do přístavu na rychloloď na malé souostroví cca 15 km jižně od Guadeloupe – Les Saintes, vylodění na Terre de Haut (jeden ze 2 větších útvarů tvořící souostroví s 6 dalšími mini ostrůvky) v jedné z nejúžasnějších zátok na světě. Přejezd k Napoleonově pevnosti na kopci v nadmořské výšce 114 m, návštěva místního muzea a zahrad. Na ostrově nesčetně kaktusů – mnoho druhů, při nehlučném pohybu se poštěstí setkání s leguánem, schovaným pod místní vegetací. Krásný pohled z výšky na přístav – vesnici, zátoky a okolní ostrovy. Koupání na nádherné písečné pláži, lemované palmami, tradiční oběd na pobřeží. Odpoledne odpočinek, možnost individuálně poznat a projít malebné uličky Terre Dde Haut, možnost nákupů či návštěvy některé z uměleckých galerií, před návratem zpět v pozdních odpoledních hodinách. Nocleh.

6. den

dopoledne volný program – možnost koupání, odpoledne odjezd do obl. Grand Cul de Sac Marin, průzkum bažin mezi mangrovy, spletenci jejich kořenů s kapradinami, návštěva doprovázena tisíci ptáků (pelikáni, řada zpevných ptáků, kolibříků a mnoho dalších), kteří přiletěli přenocovat, usídlit anebo jako my vychutnat romatický západ slunce nad Karibským mořem.

7. den

po snídani odjezd z Grande Terre, přejezd po mostě nad "slanou řekou" k objevení druhého motýlýho křídla se svojí tropickou exotickou vegetací, Basse-Terre. Cesta pobřežím Atlantiku lemována banánovými plantážemi, zastavení před barevným chrámem, nejdůležitějším hinduistickým místem na Guadeloupu. Další zastavení a návštěva Kassaverie – místa zpracování kořínků manioku na mouku, která je kromě jiného používána na přípravu "kassave" – malého kulatého sandviče plněného kokosem, připravovaného ve velkých kotlích na ohni. Přejezd do hlavního města Basse-Terre, volno k nákupům na tržišti, ochutnávka punče a čerstvého ovoce. Klikatou silnicí na dno kráteru La Soufriére, průnik do deštných lesů – vstup do sedmého francouzského Národního parku. Stezkou (vysekanou mačetou v bujné vegetaci) k vodopádům Carbet (110 m vysokých), k druhým vodopádům procházka lehce zdolatelnou pěšinou cca 1 h (započítána i zpáteční cesta); podél skvostné aleje majestátních královských palem – Dumanior Alley. Exotický lokální oběd – odpoledne zastávka na banánové plantáži. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den

po snídani odjezd na dopolední seznámení s výrobou vyhlášeného rumu Damoiseau, postupy založené na starých tradicích, tvrdé ruční práci a trpělivosti, po staletí se šíří rumové aroma ostrovem. Přejezd do barevného malebného městečka Sainte Anne, na jedné z nejkrásnějších pláží Guadeloupu mezi korálovým útesem a tyrskysovou vodou. Volná procházka pár kroků od laguny, uličkami řemeslné čtvti a tržištěm – s četnými výrobky z kokosových ořechů, dřeva, ovoce a zeleniny – široký výběr suvenýrů, čas k nákupům; kreolský oběd. Odpoledne volný čas k relaxu či vodním sportům (jet-ski, potápění) na překrásné pláži v tyrkysové laguně. V pozdních odpoledních hodinách návrat na hotel, nocleh.

9. den

lodní výlet za "perlami oceánu" – ostrovy Petite Terre a Désirade. Petite Terre – 2 neobydlené ostrůvky (Terre de Haut a Terre de Bas), plavba k okouzlujícím prosluněným plážím a tyrkysovým lagunám; pěší procházka po ostrůvku – možnost setkání s leguány! Plavba k ostrovů Désirade – oběd. Odpoledne plné kontrastů vyprahlé a luxusní vegetace, možnost koupání. Návrat na Guadeloupe, nocleh.

10. den

po snídani výjezd na "karibské pobřeží" – na ananasové plantáže a třtinová pole. Zastávka v malé rybářské vesnici – pozorování rybářů připlouvajících na typických "saintoises" – guadeloupských loďkách, setkání a prohlídka úlovků. Odjezd do botanické zahrady, cca 1,5 h procházka rozmanitou překrásnou vegetací. Po klasickém obědě podél pobřeží do Malendure, nalodění na loď s proskleným dnem – vyjížďka na prohlídku podmořských krás rezervace Cousteau. Možnost plavání mezi barevnými rybami, plavba v přátelské nevázané atmosféře, za doprovodu hudby Biguine a punče. Po návratu na pevninu silnicí "Route de la Traversée" vedoucí z karibského pobřeží na Národního parku Guadeloupu a překrásné zeleně – plné kapradin, plazivých rostlin, orchidejí, majestátních mahagonů vyzívajících k návštěvě další a zcela jiné části ostrova. Zastavení na koupání ve vodopádu s přírodním jezírkem. Návrat do hotelu, nocleh.

11. den

po snídani odjezd do Ponte á Pitre – ekonomicky a kulturně hlavního města souostroví. Orientační procházka městem, několikerými tržišti (Saint Antoine market, Central market, Saint Jules market, květinový trh a další), dodávající městu život, velmi specializované a malebné. Možnost ochutnávek sezónního ovoce, zeleniny, ovoce – pozvání od kreolských trhovkyň. Kreoský oběd ve velmi typické restauraci; odpoledne volný čas k nákupům, prohlídce města (náměstí Place de la Victoire, kostel St. Pierre a St. Paula, muzea), odpočinku v některé z místních kaváren. Návrat do hotelu, nocleh.

12. den

transfer na letiště, odlet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Besse-Terre

26°C Polojasno

Gosier

26°C Polojasno

St. Anne

26°C Polojasno

×