800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMexiko - Guatemala Trophy

"Mexico City • Puebla • Oxaca • Zipolite • Panajachel • Santiago • Atitlán • Chichicastenango • Antigua • Rio Dulce • Flores • Tikal • Yaxchillan • Palenque • Villahermosa"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu v centru města.

2. den

po snídani odjezd přes podhorskou vesničku Amecameca do Cortézova sedla uprostřed národního parku Ixtlaccíhuatl-Popocatépetl a tříhodinová vycházka vysoko horskou krajinou s výhledy na obě sopky. Tímto sedlem procházel Cortéz se svou družinou při svém tažení na Tenochtitlán. Večer ubytování ve městě Puebla.

3. den

ráno po snídani odjezd z Puebly přes kaktusovou rezervaci směr Oaxaca. V rezervaci dvouhodinový pochod nenavštěvovanou přírodou s překrásnými exempláři kaktusů. Odpoledne příjezd do centra Oaxacy kde budeme nasávat atmosféru jednoho z nejhezčích a nejpříjemnějších Mexických měst.

4. den

po snídani výlet k přírodnímu úkazu tzv. mexickému Pamukale, jménem Hierve El Agua. Možnost báječného koupání a cestou mezi rozsáhlými plantážemi agave espadin zastávka v jedné z místních palíren mexického destilátu s červem – Mezcal, večer návrat do centra Oaxacy, nocleh.

5. den

překrásnými horami cesta do Tichomořského tropického ráje Zipolite, místa které kdysi pro cestovatele objevili Hippies. Cestou zastávky v rozličných přírodních pásmech v závislosti na nadmořské výšce. Ubytování v hotýlku na pláži.

6. den

výlet do mangrovových porostů a pozorování vodního ptactva a krokodýlů. Také odpočinek u oceánu. Na nekonečných písečných plážích kladou vejce mořské želvy.

7. den

odpočinek, nebo fakultativně výlet na oceán spojený s rybolovem, pozorováním mořského živočišstva, šnorchlováním a nebo „jen“ koupáním v romantických zátokách. Navečer přejezd do Tehuantepecu, ubytování v hotelu.

8. den

přejezd přes Tapachulu do Guatemaly, odpoledne krásnou horskou krajinou až do města věčného jara Panajachelu, ubytování u kouzelného jezera Atitlan.

9. den

snídaně u jezera a celodenní výlet lodí k legendární Tzutuhilské vesnici Santiago s vesničany, kteří dodnes udržují pradávné tradice. Cestou je příjemné koupání v průzračné vodě jezera mísící se s termálním pramenem, nebo se projít několik kilometrů podél jezera s krásnými vyhlídkami.

10. den

po snídani, pokud bude tržní den, navštívíme Chichicastenango, s možná nejbarevnějšími trhy v latinské Americe a pak dojedeme do bývalého hlavního města celé střední Ameriky Antiguy, dnes nazývaného americkými Pompejemi, protože bylo několikrát postiženo sopkami a ničivými zemětřeseními. I to, co z města dodnes zbylo, je impozantní.

11. den

brzo ráno odjedeme k sopce Pacaya, na kterou budeme asi 1,5 hod. stoupat a odměnou nám budou výhledy na okolní vulkány a tekoucí rudou lávu a odvážní se možná projdou i po horkém lávovém poli. Odpoledne pak strávíme přejezdem přes hlavní město Guatemala City až do Rio Dulce. Ubytujeme se v hotelu na břehu řeky.

12. den

po snídani výlet po řece tropickou krajinou až k městečku Livingstone na břehu Karibiku, které obývá převážně černošská komunita. Cestou možnost koupání jak v řece, tak v termálních pramenech. Odpoledne přejezd do ostrovního městečka Flores na jezeře Petén Itzá.

13. den

návštěva asi nejvyhlášenější a jedné z nejdůležitějších mayských archeologických lokalit Tikal, odpoledne odjezd k řece Usumacintě a plavba říčními čluny do mexického Frontera Corozal.

14. den

na břehu řeky v tropické džungli ukryté málo navštěvované památky Yaxchilán, jedno z nejpůsobivějších míst v celém Mexiku. Odpoledne přejezd do Palenque, ubytování.

15. den

vodopády Misol-Ha a Aqua Azul, neuvěřitelné scenérie modrých vod uprostřed tropického pralesa. Pro ty, kteří chtějí přidat ještě jedny památky, alternativně návštěva archeologického areálu Palenque.

16. den

odjezd do Villahermosy, přelet do Mexico City a následně do Prahy.

17. den

přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Příplatky

1lůžkový pokoj (8990 Kč) • pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • fakultativní výlet na oceán (cca 20 USD)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Guatemala

20°C Převážně oblačno

×