800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Mayská a Španělská Střední Amerika

  • Salvador - Guatemala Antigua - La Antigua - Guatemala City - Honduras - Copan - Salvador

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

Pobytově-poznávací zájezd ve Střední Americe s návštěvou El Salvadoru, Guatemaly a Hondurasu

Salvador - Guatemala Antigua - La Antigua - Guatemala City - Honduras - Copan - Salvador

Program zájezdu

1. den: Praha–Salvador
Odlet do Salvadoru charterovým letem. Přivítání na letišti v San Salvadoru. Transfer do hotel Royal Decameron Salinitas **** s programem All Inclusive. Ubytování, nocleh.

2. den: Salvador
Pobyt v hotelu Royal Decameron Salinitas **** s programem All Inclusive, volný program.

3. den: Salvador – Guatemala Antigua
Po časné snídani odjezd a po Transamerické dálnici severním směrem do Guatemaly. Po překročení hranice mezi Salvadorem a Guatemalou pokračování cesty pobřežní savanou k sopečnému pásu. Zde výjezd do úrodného údolí Panchoy pod monumentální sopkou El Água, kde se nalézá jedno z nejcennějších historických míst Střední Ameriky – středověké španělské koloniální město Antigua. La Antigua byla hlavním městem španělské Střední Ameriky v letech jejího největšího rozmachu 1541-1776. Vznikla přenesením z níže položeného Ciudad Vieja a byla prvním plánovitě založeným evropským městem na americkém kontinentu. Stala se příkladem pro budování všech dalších velkých španělských koloniálních měst v Novém Světě. Největší rozkvět město prožívalo ve 2. polovině 17. století, kdy zde byla založena univerzita a žilo tu přes 50.000 obyvatel. Antigua byla obyvateli opuštěna po sérii masivních zemětřesení v 70. letech 18. století a nové hlavní město Guatemala City vzniklo ještě výše ve stejném údolí.Do opuštěného města La Antigua se začali obyvatelé vracet do konce 19. století, ve větším počtu však až od 70. let minulého století, kdy již byla zcela zřejmá jedinečná historická cennost zdejšího souboru středověké architektury. Město je zapsáno v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka Antiguy začíná na hlavním náměstí s jeho katedrálou a palácem guvernérů Casa des Capitanes Generales. Z dalších památek lze navštívit chrám La Merced, Muzeum Hermano Pedro a také dílnu na zpracování a prodej tradičních šperků z místního vzácného kamene - jadeitu. Po prohlídce bude čas také na individuální procházku městem, případně nákupy nebo kávu ve zdejších obchůdcích, restauracích a kavárnách. V ceně zájezdu je pěší prohlídka města s průvodcem, oběd a večeře (stanovené menu s výběrem), nocleh v jednom z místních hotelů **-***.

4. den: La Antigua – Guatemala Cty – Honduras
Po snídani odjezd do Guatemala City. Krátká informativní prohlídka města (hlavní náměstí, katedrála), odjezd po Transamerické dálnice do Hondurasu, kde u hranic s Guatemalou a Salvadorem leží ruiny pozoruhodného mayjského města Copán. Oběd během dne, večeře a nocleh v hotelu ***.

5. den: Mayské město Copán – El Salvador
Po snídani prohlídka pozůstatků významného mayského města Copán, nazývaného pro vyspělost zdejších dochovaných uměleckých předmětů také mayská Paříž. Zdejší investoři, řemeslníci a umělci se často odchylovali od striktních regulí, svazujících v mayských státech umění do rigorózních schémat. Jako jeden z nejzářivějších příkladů progresivní umělecké tvorby může sloužit plastická a realistická "tvář pána z Copánu". Dalšími doklady vyspělého mayského umění, které v tomto městě dosáhlo svého vrcholu, jsou plastické stély, sochy jaguárů v nezaměnitelných polohách nebo hyeroglifické schodiště, které kromě dynastické posloupnosti zdejších vládců zobrazuje sepětí člověka s přírodou. Jako i další mayská města, byl Copán svými obyvateli opuštěn v 10. století a přes ojedinělá svědectví cestovatelů zůstal pokryt tropickou džunglí až do poloviny 19. století. Dnes je Copán zapsán v Seznamu památek UNESCO a slouží jako zářný příklad vyspělosti mayské civilizace, jejíž potomci jsou dodnes většinovými obyvateli Guatemaly a Hondurasu. Po obědě v místní restauraci odjezd do Salvadoru úrodným údolím Santa Ana podél břehů jezera Gúija. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách. Ubytování s programem All Inclusive, nocleh.

6.–10/11. den:
Volný program v hotelu.

11./12. den:
Transfer na letiště. Odlet charterovým letem zpět do Prahy.

12./13. den:
Návrat do Prahy.

Upozornění: Minimální účast je 10 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha-San Salvador-Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 12 denního okruhu 8 nocí v hotelu Ryal Decameron Salinitas s all inklusive a 2 noci během okruhu, v případě 13 denního okruhu 9 nocí v hotelu Ryal Decameron Salinitas s all inclusive a 2 noci během okruhu), služby česky/slovensky hovořícího delegáta, transfery dle programu, služby dle programu.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba, 490Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních strákách katalogu), fakultativní služby.

Počasí

Guatemala

19°C Převážně oblačno

×