800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká mayská cesta

Poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. - 3. den

letecký přesun do Mexico City (Antropologické muzeum, park Chapultepec, náměstí Zócalo, Národní palác, katedrála, Templo Mayor, basilica Guadalupe, Torre Latino, Náměstí tří kultur), město bohů Teotihuacán (Sluneční a Měsíční pyramida, Cesta mrtvých, Quetzalcoatlův chrám).

4. - 6. den

starobylá města Puebla (katedrála, kostely, umělecká čtvrť) a Cholula (Velká pyramida) pod sopkami Popocatepetl a Iztaccihuatl, archeologický park La Venta ve městě Villahermosa (olmécké vykopávky, kamenné obří hlavy), mayská architektura v Palenque , kaskády vodopádů v národním parku Aqua Azul.

7. - 8. den

slavné mayské město Tulum, koupání a odpočinek na plážích Karibského moře (možnost šnorchlování nebo koupání ve vápenncových jeskyních - cenotes), centrum toltécko-mayské civilizace ve městě Chichén Itzá (Kukulkánova pyramida, obřadní studna Gran cenote, observatoř).

9. - 11. den

bílé město & Mérida (rybí trh, starobylá univerzita), výlet na člunu v biosférické rezervaci Celestún (kolonie růžových plameňáků, mongrovy), legendární mayské lokality Uxmal , Kabáh, Sayil a Labná (mayský oblouk), prohlídka opevněného města Campeche na břehu Mexického zálivu.

12. - 14. den

plavba na člunu pralesem po řece Usumacinta k archeologické lokalitě Yaxchilán, návštěva riun Bonampak v hloubi lakandonské džungle, přeplutí řeky do Guatemaly, ostrovní město Flores na jezeře Petén Itzá, staré mayské město Tical (70 m vysoké pyramidy a velkolepé chrámy uprostřed tropického pralesa).

15. - 16. den

lodní výlet po řece Rio Dulce kolem povnosti San Felipe k ústí jezera Izabal a dále unikátním deštným pralesem až do zálivu Bahia de Amatique, černošské městečko Livingstone, cesta přes největší guatemalský přístav na karibském pobřeží Puerto Barrios k obřím máyským stélám v Quiriguá , přejezd do Hondurasu.

17. - 18. den

slavné mayské město Copán (Schodiště nápisů, chrám Rosalila) návrat do Guatemaly, bývalá metropole Střední Ameriky Antigua zničená v 18. století zemětřesením, odpoledne možnost výstupu na sopku Pacaya (2250 m).

19. - 20. den

dokončení prohlídky Antigui, přesun k jezeru Atitlán obklopeného majestátními sopkami, celodenní výlet po jezeře s návštěvou indiánských komunit Santiago a San Pedro la Laguna.

21. - 23. den

poutní vesnice Chichicastenango (tradiční májské trhy, kostel a klášter sv. Tomáše, indiánská svatyně Pascal Abaj), návrat do Mexika, koloniální město San Cristóbal de las Casas v provincii Chiapas (centrum mexických máyů), indiánská vesnice San Juan Chamula (rituální obřady v kostele indiánů z kmene Chamula).

24. - 26. den

1200 m hluboký kaňon El Sumidero u městečka Chiapa de Corzo (jedno z nejstarších měst střední Ameriky), koupání a odpočinek v zátokách na pobřeží Tichého oceánu v okolí Puerto Angel, přejezd přes pohoří Sierra Madre del Sur do centrálních údolí státu Oaxaca.

27. - 29. den

město Oaxaca (centrum výroby čokolády, barvité trhy, klášter a kostel Santo Domingo s Růžencovou kaplí, ochutnávka smažených kobilek a mezcalu), hlavní zapotécké město Monte Albán (zříceniny starověkého komplexu obřadních staveb), přesun do Mexico City, návrat do ČR.

Cena zahrnuje:

zpáteční letenku do Mexico City včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje:

vstupní a výstupní poplatky do Guatemaly, Hondurasu a Mexika (celkem cca 40 USD).

Služby za příplatek:

jednolůžkový pokoj 5800 Kč.

Ubytování:

21x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje), 3x chatka, 3x autobus.

Počasí

Guatemala

18°C Polojasno

×