800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHonduras - hory, moře, džungle

Poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. - 3. den

letecký přesun do Tegucigalpy, odjezd do oblasti Lenca a do bývalého hlavního města Střední Ameriky Gracias (směs koloniální a rurální architektury, kostel San Marcos, pevnost San Cristóbal, tradiční keramické výrobky), návštěva původních indiánských osad La Campa a San Miguel de Colohete ukrytých v horách jihovýchodního Hondurasu.

4. - 5. den

dvoudenní středně náročný výstup skrz mlžný les spojený s kempováním pod vrcholem na nejvyšší horu Hondurasu El Cerro de las Minas (2849 m) v národním parku Monta&a de Celaque (domov pum, jaguárů, ocelotů, chápanů pavoučích, quetzalů), regenerace v horkých pramenech Aguas Termales Presidente.

6. - 7. den

přesun na karibské pobřeží do města La Ceiba postaveného všemocnou Fruit Company (městský park Swinford, Muzeum motýlů a hmyzu) a dále lodí na souostroví Islas de la Bahía.

8. - 9. den

relaxace a noční zábava na &pirátském& ostrově Utila (možnost koupání, šnorchlování nebo potápění s bílými žraloky, návštěva stanice na záchranu leguánů), výlet na sousední ostrůvky Jewel, Pigeon and Water Cays.

10. - 11. den

návrat na pevninu a odjezd podél pobřeží do zátoky Ibans v provincii La Moskita, setkání se zástupci různých etnik dnešního Hondurasu (Miskita, Garífuna, Tawahka, Pech, ladino), plavba motorovým člunem po řece Plátano do osady Las Marías obývané indiány kmene Pech v nitru Biosférické rezervace Río Platano.

12. - 15. den

třídenní treking panenským deštným pralesem na vrchol Pico Dama (512 m - prastaré petroglyfy dávných kultur ukrytých ve skalách Zapote, pozorování nosálů, kajmanů, ocelotů, tukanů a jiné divoké zvěře), návrat do zátoky Ibans.

16. - 18. den

přesun do města La Ceiba a odlet do Tegucigalpy, návrat do ČR.

Cena zahrnuje:

zpáteční letenku do Tegucugalpy včetně všech poplatků, přelet Ceiba & Tegucigalpa, místní dopravu, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje:

odletovou taxu z Hondurasu cca 40 USD.

Služby za příplatek:

13x jednolůžkový pokoj 3900 Kč.

Ubytování:

13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x stan, 3x domorodý dům.

Počasí

Honduras

26°C Převážně oblačno

×