800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrdce Latinské Ameriky

San Pedro Sula • Copán • Santa Rosa • San Salvador • Choluteca • León • Managua • Granada • Tegucigalpa • Tela • San Pedro Sula • Panama City

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do San Pedro Sula. Na letišti uvítání s místním průvodcem. Transfer do hotelu a ubytování v San Pedro Sula, nocleh.

2. den

po snídani přejezd do města Copán. Zde jsou k vidění zbytky starého města. Po cestě návštěva tamního tržiště Guamalito. Ve staré části města Copán navštívíme museum jako úvod do počátků Mayského světa. Ve zbytku dne volno, možnost využití k procházce tímto nádherným městečkem. Ubytování a nocleh.

3. den

po snídani návštěva legendárního archeologického copánského parku, zejména míst La Acropolis a Las Sepulturas. Odpledne zaměření více na část "Las Sepulturas", neboli pohřebiště, známé pro své jméno z Mayské tradice. Toto místo je považováno za vstupní bránu do druhého světa, které je podobné původnímu obydlí Mayů. Dnes je již známo, že to bylo pouze pro osoby na nejvyšším postavení během vlády posledního královského rodu Yax Pac v Copánu. Přejezd do Santa Rosa de Copán, návštěva koloniálního centra tohoto města. Ubytování a nocleh.

4. den

po snídani návštěva fabriky "Flor de Copán" a poté přejezd přes hranice do El Salvadoru. Při cestě zastávka u archeologického místa Cihuatan. Příjezd do hotelu. Ubytování a nocleh.

5. den

po snídani výlet do Joya de Ceren – Pompeje El Salvadoru a návštěva archeologického místa San Andres. Ubytování a nocleh.

6. den

po snídani se vydáme po Panamerické dálnici k honduraským hranicím a přejedeme do města Choluteca. Ubytování a nocleh.

7. den

po snídani pokračujeme po Panamerické dálnici až do města Leon, které bylo jedno z nejdůležitějších koloniálních měst španělských kolonizátorů. Ubytování a nocleh.

8. den

po snídani odjezd do hlavního města Nicaragui – Managua a jeho prohlídka. Poté odjezd do koloniálního města Granada, klenotu celé země. Ubytování a nocleh.

9. den

po snídani odjezd do Granady za poznáním tohoto skvostného města. Poté přejezd k vulkánu Masay v Národním Parku. Přejezd na hotel, ubytování a nocleh.

10. den

po snídani se vydáme opět na honduraské území přes hřebeny hor a navštívíme hlavní město Hondurasu – Tegucigalpa. Během cesty zastávka v Esteli – kávovníková oblast střední Nikaragui. Ubytování a nocleh.

11. den

po snídani návštěva Národního Parku La Tigra a údolí andělů, kde budeme obdivovat tuto impozatní krajinu. Ubytování a nocleh.

12. den

po snídani následuje prohlídka hlavního města. Poté cesta pokračuje do Comayagui, bývalého hlavního města Hondurasu za koloniální vlády španělů. Poté cesta k jezeru Lago de Yojoa. Ubytování a nocleh.

13. den

po snídani navštívíme vodopád Pulhapanzak, a před příjezdem do Tely navštívíme botanickou zahradu Lancetilla. Příjezd do Tely, ubytování a nocleh.

14. den

po snídani výlet do Národního Parku Punta Sal s návštěvou garifunské komunity. Projížďka loďkou lagunou Los Micos. Návrat do hotelu, ubytování a nocleh.

15. den

po snídani odjezd do San Pedro Sula a odlet do Evropy přes Panamu. V Panama City prohlídka města.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Honduras

29°C Převážně oblačno

×