800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta divokým Ladákhem

Tajemná oblast indického Tibetu Vám umožní kochat se doposud nedotčenou přírodou Himálaje v kombinaci s poznáním místních obyvatel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Dillí.
2. den: Přílet do Dillí v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Dopoledne transfer na letiště, odlet do Lehu, transfer do hotelu, ubytování. Volno k aklimatizaci, nocleh v Lehu (3.550 m n.m.).
3. den: Snídaně. Prohlídka pevnosti, připomínající tibetskou Potálu, klášterů Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhledem na město, a moderní japonské stúpy Shanti. Zastávka na místním tržišti. Nocleh v Lehu.
4. den: Snídaně. Odjezd po nejvýše položené silnici světa přes průsmyk Khardung La (5.602 m n.m.) do údolí Nubra. Prohlídka vesnic Hundur a Deskit, písečných dun v okolí, které s velbloudy dvouhrbými vytvářejí saharskou atmosféru, a diskitského kláštera. Zastávka u horkých pramenů v Panamiku. Nocleh v údolí Nubra (3100 m n.m).
5. den: Snídaně. Odjezd zpět do Lehu a pokračování do Alchi. Zastávka v klášterních areálech v Basgu a Likiru. V Alchi prohlídka kláštera se zajímavými nástěnnými malbami v kašmírském stylu, nocleh v Alchi (3.400 m n.m.).
6. den: Snídaně. Odjezd podél Indu do Dha Hanu, scénické vesnice, jejíž obyvatelé jsou patrně potomky vojáků Alexandra Makedonského. Pokračování přes průsmyky Kanji La (5.255 m n.m.) a Fotu La (4174 m n.m.) do islámského Kargilu, nocleh v Kargilu (2.750 m n.m.)
7. den: Snídaně. Časný ranní odjezd scénickým údolím Suru do Zanskaru. Cestou výhledy na vysokohorské ledovce Darung Drung a Parkachik na svazích dominantních sedmitisícovek Kun a Nun. Průjezd sedlem Pensi La ( 4.450 m n.m.) Nocleh v Padumu (3.505 m n.m.).
8. den: Snídaně. Návštěva klášterů ve folklórních osadách Karshi, Stongdey a Sani v nadzemsky krásné zanskarské horské krajině. Návrat do Padumu, nocleh.
9. den: Snídaně. Odjezd do Kargilu, cestou návštěva vyhlášeného kláštera v Lamayuru a skalního reliéfu Buddhy v Mulbekhu. Nocleh v Kargilu.
10. den: Snídaně. Návrat do Lehu se zastávkou v rizongské gompě, nocleh v Lehu.
11. den: Snídaně. Odjezd proti proudu Indu do Upshi a dále vysokohorskou krajinou přes průsmyky Taglang La (5.328 m n.m.) a Lachlung La (5.060 m n.m.) do Sarchu. Nocleh v Sarchu.
12. den: Snídaně. Přejezd himálajskou krajinou údolí Lahaul a průsmyky Baralacha La (4.883 m n.m.) a Rohtang La (3.978 m n.m.) do Manali v údolí Kullu. Nocleh.
13. den: Snídaně. Časný odjezd z Manali do Chandigarhu, pokračování expresem Shatabdi do Dillí. Transfer z nádraží do hotelu, ubytování.
14. den: Snídaně. Volno, možnost fakultativních výletů. Večer odjezd na letiště, odlet do Prahy.
15. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Margao

24°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

28°C Polojasno

×