800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFOTOEXPEDICE TYGR - INDIE 2015

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Vydejte se s námi na safari za pruhovaným vládcem džungle i ostatními obyvateli nejkrásnějších národních parků Indie. Společně navštívíme Bandhávgarh, park s vůbec nejsilnější populací tygrů v zemi, a Kánhu, místo tajemných salových lesů a starých maharadžových loveckých altánů, které inspirovalo svou krásou Rudyarda Kiplinga k napsání příběhu chlapce vychovaného vlky – Knihy džunglí.
Těžko hledat fotograficky atraktivnější šelmu, než je tygr. Bohužel i on je, stejně jako ostatní velké šelmy, ohrožován úbytkem životního prostředí a nelegálním lovem. Expedice Tygr 2015 vás zavede do dvou indických národních parků s jednou z nejsilnějších populací těchto pruhovaných vládců džungle. Pod vedením profesionálního fotografa přírody Petra Slavíka, který se specializuje na fotografování velkých šelem po celém světě, budete mít možnost poznat krásy indické džungle.
Ubytování v luxusních lodžích oceněných porotami v mezinárodních soutěžích pro design a cestovní ruch.

Program zájezdu

1. - 2. den: Odlet z Prahy, přilet do Jabalpuru. Oběd. Transfer (4 hod) do Bandhavgarhu. Volno. Večeře a ubytování v lodgi (www.kingslodge.in)

3. - 6. den: Ranní a večerní jeep safari v národním parku. Snídaně, oběd a večeře. Nocleh.

7. den: Ranní safari. Snídaně. Transfer do NP Kanha (5hod). Ubytování v Kanha Earth Lodge (www.kanhaearthlodge.com). Oběd a večeře v lodgi, procházky, návštěva domorodé vesnice. Nocleh v lodgi.

8 - 10. den: Ranní a večerní jeep safari v NP. Snídaně, oběd a večeře v lodgi. Nocleh v lodgi.

11. den: Ranní jeep safari. Snídaně, transfer zpátky do Jabalpuru. Nocleh v Jabalpuru.

12. den: Ranní odlet z Jabalupru do Dillí. Individuální volno. Noční odlet zpět do Prahy s přestupem.

13. den: Přílet do Prahy.

Informace k zájezdu

Celá cesta je zaměřena na pozorování krás exotické divočiny. Je tak vhodná nejen pro člověka s fotoaparátem, ale pro každého milovníka přírody. Zájezd nabízí klasické safari v otevřených džípech, ale i možnost procházky džunglí či návštěvu místních vesnic.
Oba parky jsou nejen domovem tygrů, ale i nepřeberného množství dalších živočišných druhů. Levharti, medvědi pyskatí, divoká prasata, jeleni axisové, divocí pávi či největší tuři světa – gaurové. To je jen pár zvířecích obyvatel z nekonečného bohatství těch, které džungle ukrývá.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti.

Příplatky

1lůžkový pokoj: 15 980 Kč

Minimální počet účastníků

5

Počasí

Margao

27°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

25°C Převážně oblačno

×