800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHistorie, kultura a přírodní rezervace v Severní Indii

12-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Odlet z Prahy, terminálu jedna, pravidelnou linkou Emirates s přestupem v Dubaji do Dillí.

2. den

Přílet do Dillí
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v The Royal Plaza hotelu
UBYTOVÁNÍ: The Royal Plaza hotel

Po příletu v 9:15 do Dillí a průchodu celní a pasovou kontrolou následuje transfer do hotelu. Po snídani v hotelu se vydáme na první prohlídku Dillí. Navštívíme nejvýznamnější stavby Starého Dillí – Červenou pevnost, dále nás čeká Jama Masjid, což je, s kapacitou až 25 000 věřících, největší mešita v celé Indii. Dále se podíváme na Indickou bránu a Raj Ghat Po prohlídkách se vrátíme zpět do hotelu. Noc v hotelu.

ČERVENÁ PEVNOST - tato impozantní stavba,postavená z červeného pískovce, po obvodu dlouhá 3km je vysoká od osmnácti do třiceti metrů a patří k základním milníkům Mughalské architektury.

JAMA MASJID - jedna z největších mešit nejenom v Dillí, ale i v celé Indii. Tato mešita postavená v roce 1658 má tři brány, čtyři věže a dva 40 metrů vysoké minarety.

INDICKÁ BRÁNA - postavená z kamene, připomíná smrt 70000 indických vojáků, kteří padli v první světové válce. 13 516 jmen britských a Indických vojáků, kteří padli v roce 1919 v Afgánské válce je vyryto na klenbách a v základech.

RAJ GHAT- Ghándího památník na břehu řeky Yamuna.

3. den

Dillí - Agra
DOPRAVA: Dillí – Agra, 200 km (4-5 hodin), bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Ramada Plaza hotelu
UBYTOVÁNÍ: Clark Shiraz hotel

Po snídani odjezd do centra Dillí tradičním indickým taxi Ambassador, po té exkurze do Humajůnovi hrobky a Kutub Mínar, což je s výškou přes 72 metrů nejvyšší minaret na světe. Po prohlídce odjezd do Agry. Cestou z Dillí do Agry si budeme moci prohlédnout sídlo prezidenta a Indickou bránu. Po příjezdu do Agry se ubytujeme v Clark Shiraz hotelu.

HUMAYŮNOVA HROBKA - nechala postavit jeho manželka Haji Begun v 16. Století. Jde o ukázku rané Mughalské architektury a předchůdce Taj Mahalu. To můžeme poznat podle zavalitého tvaru, vysokých prosvětlených oblouků, cibulkovitých kupolí, zahrady rozdělené do obrazců a jednotlivých sektorů a množství jezírek a fontánek.

KUTUB MÍNAR – Minaret, který se stavěl od 12. do 14. století je s výškou 72 metrů a průměrem základny 14, 3 metrů nejvyšším minaretem na světě. K jeho stavbě byly použity cihly vypálené z červeného pískovce.

4. den

Agra a Taj Mahal
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Clark Shiraz hotelu
UBYTOVÁNÍ: Clark Shiraz hotel

Po snídani v hotelu odjezd na prohlídku moderního divu světa Taj Mahalu, který je v ranních hodinách, díky východu slunce, obzvlášť překrásný. Po Taj Mahalu si prohlédneme ukázku Mughalské architektury a to pevnost v Agře. Přes den využijeme i Tonga kočáry. V pozdních odpoledních hodinách se přesuneme do divadla na Kalikarti show – představení plné tanců a zpěvů v tradičním indickém pojetí. Po představení přesun do hotelu. Noc v Clark Shiraz hotelu.

TAJ MAHAL - tento monument je krásným příkladem spojení mnoha architektonických stylů a je jedním z moderních divů světa. Taj Mahal byl postaven v roce 1652 vládcem Shah Jahanem. Trvalo to 22 let a byla k tomu potřeba práce 20 000 šikovných pracovníků aby postavili tuto pohádku z bílého mramoru.Památník je k prohlídce nejlepší v ranních hodinách, kdy se mění jeho barvy v závislosti na východu slunce, je to opravdu nádherná podívaná.

PEVNOST AGRA - postavená panovníkem Akbarem, na západním břehu řeky Yamuna s krásnými zahradami. V dnešních dnech pevnost Agra dominuje centru města. Pevnost postavená v Mughalské éře skvěle odráží blahobyt této doby, což je vidět na mnoha zlatých palácích a bohatě zdobených pavilonech. Mimojiné jsou v pevnosti k vidění i Mohammedovi relikvie.

TONGA KOČÁRY – Pro Agru typické kočáry, které jsou bohatě zdobené a tažené koňmi.

MOHABAT THE TAJ – Sága lásky. Jeden z příběhů líčící sílu lásky, životní příběh a pravou, nefalšovanou lásku Shajana k Mumtaj Mahale-jeho krásné ženě.

5. den

Agra - Fatehpur Sikrí - Ranthambore
DOPRAVA: Agra- Fatehpur Sikrí - Ranthambore, 232 km
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Clark Shiraz, večeře v hotelu Nahargarh
UBYTOVÁNÍ: Hotel Nahargarh

Po snídani vyrazíme na cestu do Ranthambore. V Ranthambore se nachází jedna z nejlepších a nejznámějších přírodních rezervací, kde lze spatřit tygry v přirozeném prostředí. Cestou se však ještě zastavíme v opuštěném, avšak dokonale zachovalém, palácovém komplexu, Fatehpur Sikrí, které bývalo panovníkovým sídlem. Po prohlídce takzvaného města duchů pokračujeme do Bhartpuru, ze kterého pojedeme vlakem do tygří rezervace Ranthambore, příjezd do hotelu v Ranthambore v 18:30. Večeře a noc v hotelu.

FATEHPUR SIKRÍ- krásné, pouštní středověké město. Toto město bylo postaveno Akbarem Velkým v 16. století, mělo sloužit jako hlavní město Akbarovi říše. Město se skládá z náboženských, obytných a administrativních budov. Mešita v Fatehpur Sikrí je považována za kopii mešity v Mecce, je velmi elegantní a můžeme na ní vidět detaily Perského a Hindu umění.

6. den

Ranthambore
STRAVOVÁNÍ: Snídaně, oběd, večeře v Hotel Nahargarh
UBYTOVÁNÍ: Hotel Nahargarh
Brzy ráno se vydáte do parku na časnou prohlídku probouzející se přírody. Návrat do hotelu na snídani. NP Ranthambore je převážně zalesněný listnatými stromy s několika jezery, říčkami a nádhernmi starobylými pevnostmi, což z něj děla ideální útočiště mnoha druhů jak vodních tak i dravých ptáků, můžete zde spatřit krokodýly želvy, pasoucí se jeleni Sambar, gepardy antilopy Nilgai, pralesní kočky a mnoho dalších zvířat. Odpoledne další výlet do parku za pozorováním přírody. Večeře v hotelu - přenocování.

7. den

Ranthambore - Jaipur
DOPRAVA: Ranthambore – Jaipur, 180 km (4 hodiny)
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Hotel Nahargarh
UBYTOVÁNÍ: Country Inn and Suites

Dopoledne po snídani se vydáme na cestu do Jaipuru, města, které nechal založit Maháradža Jai Sing II (1693-1743) a na typicky růžovo nechal namalovat Maháradža Man Sing II. Ten tak učinil po návštěvě Prince z Walesu Edwarda VII v roce 1876. Turisticky je Jaipur zajímavý především díky typické architektuře a rozmanité kultuře. Růžová barva je symbolem pohostinnosti, která vládla v době Rajputské kultury. Jaipur je rušné město a centrum businessu se všemi aspekty moderní metropole, ale zároveň si ponechává starý šarm a kouzlo, které překvapí nejednoho cestovatele. Po příjezdu a ubytování v Jaipuru máme večer na programu návštěvu kina, konkrétně uvidíme Bollywoodský film. Kino díky atmosféře a film pro typické zpracování jsou velkým zážitkem. Po filmu transfer zpět do hotelu. Noc v Country Inn hotelu.

8. den

Jaipur
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Country Inn
UBYTOVÁNÍ: Country Inn hotel
DOPRAVA: Jaipur - Samode, 55 km

Po snídani se přesuneme k Ambérské pevnosti, která se tyčí na skalnatém hřebenu. Cestu na Amberskou pevnost absolvujeme na hřbetech slonů. Po prohlídce Amberu následuje cesta zpět do Jaipuru. Cestou zpět si budeme moci prohlédnout Hawa Mahal – Palác Větrů. Po příjezdu absolvujeme prohlídku v Jaipurském městském paláci, kde je k vidění mnoho muzeí a královských domů. Po této exkurzi nás čeká poslední bod programu a to Jantar Mantar – královská observatoř, kde jsou vrcholem programu sluneční hodiny, se střední částí 27 metrů vysokou. Po prohlídce se přesuneme do Samode. Ubytování a noc v Samode Palace.

PEVNOST AMBER - postavena v roce 1592 Radžou Man Singhem a je jednou z nejlepších ukázek Rajputské architektury. Poskytuje rozsáhlý výhled přes hluboké a úzké údolí na roviny v dálce. Pevnost byla dostavena v 18. století a byla hlavním městem Minaských kmenů, které byly považovány za původní obyvatele tohoto regionu. Pevnost, která je obklopena Maotským jezerem se skládá z množství bran, nádvoří, schodišť, sloupoví a paláců které ukazují dřívější slávu a bohatství tohoto regionu.

JÍZDA NA SLONECH – jízda potrvá zhruba 20 minut a cestou si budeme moci užít krásné výhledy do nížin, ale i houpavou sloní chůzi.

HAWA MAHAL – Palác větrů je pětipatrová budova z 18. století ve které je 953 oken, které jsou postaveny tak, aby ženy z královské rodiny mohly pozorovat ruch na ulici, ale při tom nebyly viděny.

MĚSTSKÝ PALÁC - Městský palác se rozkládá v centru Jaipuru a skládá se z královských domů a muzeí se sbírkami textilů, kostýmů, vojenské výbavy,maleb. Zajímavostí je, že některé králocké domy jsou stále členy královské rodiny obývány.

JANTAR MANTAR - Královská observatoř, postavena (1728-1734) královým astrologem Jai Singem II. Přístroje jsou postaveny z mramoru aby odrážely sjednocení s nebesy. Každý přístroj má svojí přesnou funkci a slouží k přesnému výkladu vesmírných pohybů.

9. den

Relax v Samoide Palace
STRAVOVÁNÍ: Snídaně Samode Palace
UBYTOVÁNÍ: Samode Palace

Dnešní den není na programu nic jiného než relax v Samode Palace. Tento 475 let starý palác je krásnou ukázkou kombinace Indicko - Saracénské architektury, jsou zde krásně použity Indické i Mughálské prvky a detaily a jeho poloha v horách z něj dělá opravdu dominantní a překrásné sídlo tohoto regionu. Hotel nabízí 4 královské suity a 39 luxusních pokojů. Heslem toho hotelu je předefinovat slovo přepych, což je vidět naprosto všude, pokoje jsou velmi elegantně zařízené, na chodbách je ten nejlepší indický mramor, překrásné květinové dekorace jsou téměř všude, na zdech jsou k vidění nádherné obrazce z mozaiek a vše podtrhují pěkné výhledy do okolí z teras a balkónů. Co rozhodně stojí také za zmínku je spa centrum s širokou nabídkou masáží, saunou a párou a dva krásné venkovní bazény.

10. den

Relax v Samode Palace
STRAVOVÁNÍ: Snídaně Samode Palace
UBYTOVÁNÍ: Samode Palace
Dopoledne po snídani je v plánu Jeep Safari do okolní přírody a vesnic. Návrat do hotelu kolem jedné hodiny.

11. den

Samode - Dillí
DOPRAVA: Samode-Dillí, 250 km ( 5)
STRAVOVÁNÍ: Snídaně Samode Palace
UBYTOVÁNÍ: Park Premier Hotel

Po snídani v paláci následuje transfer ze Samode do Dillí je naplánovaný na brzké odpoledne. Po příjezdu ve večerních hodinách se ubytujeme. Noc v Park Premier hotelu.

12. den

Odlet z Dillí a návrat do Prahy
Okolo jedné hodiny ranní transport na letiště a odlet pravidelnou linkou Dillí-Dubaj-Praha zpět do ČR. Přílet po druhé hodině odpoledne.

Cena zahrnuje:

- Letenky včetně všech letištních poplatků s Emirates v economy class
- Ubytování v kvalitních 4* - 5* prověřených hotelech
- Snídaně, v Ranthambore i obědy a večeře
- Veškeré služby, aktivity a vstupy dle programu
- Dopravu klimatizovaným autem / minibusem (dle počtu účastníků)
- Služby anglicky mluvících kvalifikovaných lokálních průvodců

Cena nezahrnuje:

- Vízum (na Vaši žádost zajistíme)
- Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč/os
- Osobní výdaje

Poznámka:

Zlatý trojúhelník se řadí k nejoblíbenějším poznávacím okruhům v oblasti severní Indie. K vidění jsou krásná rozmanitá města, paláce, památky, mešity a samozřejmě slavný Taj Mahal. Náš okruh obsahuje mimo základního schématu Dillí - Agra - Jaipur ještě zastávky ve Fatehpur Sikrí, Ranthambore a v Samode. Tato tři místa mají za cíl umocnit zážitky z dovolené v této oblasti Indie. Je totiž velmi zajímavé vidět například tygry v jedné z nejproslulejších tygřích rezervací na světě, ve volné přírodě a v jejich přirozeném prostředí anebo si odpočinout v bývalém honosném paláci Maháradži ze Samode, který byl přestavěn na luxusní hotel. Kromě poznávání Vám chceme nabídnout i kulturní a zábavný program jako je například návštěva kina nebo jízda na slonech. Doufáme, že tato drobná zpestření udělají z Vašeho zájezdu nezapomenutelný zážitek. Naplánovaný program a termíny Vám rádi upravíme, podle Vašich individuálních požadavků.

Počasí

Goa

26°C Převážně oblačno

Kerala

28°C Polojasno

×