800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIndický Zlatý trojúhelník s českým průvodcem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Odlet z Prahy

V deset hodin dopoledne se sejdeme na Ruzyni, u terminálu jedna, a odlétáme z Prahy pravidelnou linkou do Dillí.

Přílet do Dillí

Po příletu do Indické metropole nás na letišti vyzvedne mikrobus a zaveze do hotelu, pro zájemce máme připravený oběd v typické, hezky zdobené, indické restauraci, kde je šance poprvé pocítít indickou atmosféru, první indické chutě a vůně. Po obědě začínáme s prohlídkou, prohlédneme si Kutub Mínar, jeden z největších minaretů na světě. Po prohlídce se přesuneme do hotelu.

Prohlídka Dillí

Po snídani si dnešní den prohlédneme Nové a Staré Dillí a bude na nás dýchat historie. Mimojité si prohlédneme přes čtyři století starou Červenou pevnost, která je na seznamu UNESCO, největší mešitu v celé Indii Jama Masjid – zajímavostí je, že se do ní vejde až 20 000 věřících a samozřejmě nemůžeme vynechat ani památní samotného Gándího Raj Ghat. Odpoledne vyrazíme na cestu do Agry, cestou se však zastavíme ještě na focení u Indické brány a u sídla prezidenta Indie.

Agra a Taj Mahal

Za úsvitu se pojedeme podívat k památníku postavenému z lásky, k Taj Mahalu, takto brzkou ranní hodinu jsme zvolili kvůli hře světel, je úžasné, jak si paprsky pohrávají na stěnách této překrásné stavby a mění její barvu. Po tomto nádherném představení se vrátíme zpět do hotelu na snídani. Dále si půjdeme prohlédnout Pevnost Agra, stavbu z 16. století, která je opravdu dokonalou ukázkou zručností a dovedností. Kolem poledne vyrážíme do Fatehpur Sikrí, dnes opuštěného středověkého města, které dříve bývalo centrem regionu a hlavním městem říše. Zajímavostí a hlavním lákadlem je to, že zdejší mešita je považována za kopii mešity v Mecce a tudíž si můžete udělat obrázek jak vypadá. Po prohlídce pokračujeme do Jaipuru.

Jaipur - Růžové město

Jaipur neboli také růžové město je opravdu jedním z nejhezčích v celém Rajasthánu, růžová barva, na kterou je natřeno značí pohostinnost a přívětivost. Ráno po snídani se vydáme k pevnosti Fort Amber, zde se naskýtá možnost vyjet k pevnosti Amber na hřbetech krásně zdobených slonů s jejich voditeli oblečenými v nádherných turbanech a sárí. Po prohlídce pevnosti Amber, která se ční na skalnatém hřebenu se vrátíme do města, cestou zpět si prohlédneme Hawa Mahal, palác, který má přes 950 oken. Nabízíme možnost vychutnat si cestu rikšou spletí křivolakých uliček a večer je pro zájemce připravená návštěva indického kina s tak typickou atmosférou a shlédnutí bollywoodského filmu.

Loučení s Jaipurem a cesta do Dillí

Dopoledne si půjdeme prohlédnout městský královský palác, zajímavostí zajisté je, že zde část rodiny stále bydlí, kromě krásných paláců a zahrad, které zde jsou, navštívíme i muzea, kde je shromážděno mnoho artefaktů z Rajasthánu a budeme si tak moc udělat obrázek o kulturním a historickém dědictví tohoto jedinečného a úžasného polopouštního regionu. Dále se půjdeme podívat do Jantar Mantar, královské observatoře, uvidíme přístroje obřích rozměrů, které jsou vytvořené z mramorů a každý má jedinečný účel pro nauku o hvězdách. Cílem observatoře bylo splynutí s hvězdami a pochopení jejich pohybů a poselství. Po prohlídce pokračujeme do Dillí.

Návrat do Prahy

Kolem páté hodiny ráno nás transfer odveze na letiště a odlétáme pravidelnou linkou Turkish Airlines přes Istanbul zpět do Prahy.

Počasí

Goa

26°C Oblačno

Kerala

26°C Polojasno

×