800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIndie - Dillí, Agra a Jaipur poznávací zájezd s českým průvodcem

    Prohlédnete si místa, která jsou známá jako "zlatý trojuhelník", včetně velkolepého Taj Mahalu, mimo památek poznáte i barevnost místní kuchyně a díky delegátce, která zde žije, poznáte i méně turistická místa.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy

2. den

přílet do Dillí
Přílet do Dillí, následně transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku se vydáme poznávat Staré a Nové centrum Dillí. V energickém městě narazíte na dva odlišné světy. Rozlehlé Nové Dillí bylo postavené jako metropole britského indického impéria a naproti němu stojí výbušné, nekontrolovatelné Staré Dillí. Návštěvníci se můžou ponořit do historie Červené pevnosti a nebo středověkých bazarů Starého Dillí. Navštívíme Jama Masjid, největší mešitu v Indii u Stříbrného trhu, který je jedním z nejautentičtějších míst Starého města, je nezbytnou zastávkou každého návštěvníka, který chce poznat směs kultur.

3. den

prohlídka Dillí
Po snídani vás čeká grandiózní prohlídka moci Velkých Mogulů. Brána Indie, parlament – srdce Nového Dillí, které je křižovatkou sedmi ulic obklopených uniformní architekturou obchodů, bank, restaurací, hotelů a poté do centra Starého Dillí. Navštívíme Humayunovu hrobku, hrob druhého z Velkých Mogulů, postavený v 16.století. Dále Raj Ghat – památník Mahatma Gandhi. Jama Masjid – úžasná stavba, největší mešita v Indii, na jejím dvoře se může shromáždit až 25000 lidí. Lakshmi Narayan – chrám bohyně Lakšmí, Qutub Minar – komplex staveb pocházejících z dob muslimských panovníků Indie. Nejzajímavější je 73 m vysoká věž vítězství, postavená po porážce posledního hinduistického království. Na úpatí věže je postavení první mešita v Indii – Quwwat-ul-Islam.

4. den

Dillí - Agra
Po snídani se přesuneme do města Agra.Odpoledne navštívíme Červenou pevnost v Agře, unikátní příklad mugalské architektury a prohlédneme si město. Taj Mahal - pro svojí zesnulou ženu ho z lásky nechal vystavit sultán Šáhdžahán. Tato půvabná romantická stavba začala roku 1630 a trvala 22 let. Silueta známá z fotografií se stala symbolem Indie a patří k sedmi novodobým divům světa. Během dne v různých denních hodinách působí na návštěvníky pokaždé jinak, záleží, jak je nasvětlené sluncem. Ještě návštěva mramorové dílny a uměleckého centra. Návrat do hotelu.
Cesta cca 4 hodiny.

5. den

Agra – Fatherpur Sikri - Jaipur
Snídaně, cestou do Jaipuru se stavíme v bývalém sídelním městě sultána Akbara – Fathepur Sikri. Bohužel je ve stínu Taj Mahalu a zůstává poměrně nepovšimnutý. Stále se však najdou nadšenci, kteří navštíví toto vzácné místo. Město dal vystavět roku 1571 panovník Akbar, jde o jeden z nejlépe zachovaných příkladů Mughalského stylu, který vznikl propojením islámské, perské a indické architektury. Návštěva Hanumanova chrámu. Den zakončíme večerní procházkou městem Jaipur, nazývaným také „růžovým městem“, jeho domy jsou namalované na růžovo a celé centrum je postavené podle zásad staroindického architektonického kodexu Silpašástra. Prohlédnete si také tržiště, umělecké centrum, centrum vzácných kamenů.
Ubytování
Cesta cca 6-7 hodin.

6. den

Jaipur
Po snídani se vydáme do města Jaipur, hlavní město státu Radžastán, které je pokladnicí indické historie. Najdete tu celou řadu významných chrámů, paláců a pevností. Vaší zastávkou bude pevnost Amber, na úpatí pohoří Aravalli a jezera Moat. Jantarová pevnost dostala svou dnešní podobu koncem 16.století, kdy byla sídlem vládnoucí dynastie, která ovládala někdejší království Rádžaputána. Je položena na vysoké skalnaté hoře a z dálky připomíná známou dalajlámovu Potalu v tibetské Lhase. Na pevnost vyjedete na slonech. Poté si pevnost prohlédnete. Odpoledne strávíte ve městě Jaipur, projdete se růžovým trhem, prohlédnete si městský palác a observatoř Jantar Mantar.

7. den

Jaipur
Po snídani si ještě uděláte procházku městem Jaipur a pak už se vydáte zpět do Dillí, dle času letu transfer na letiště, odlet.
Transfer: cca 6-7 hodin (255 km)

8. den

přílet do Prahy

Počasí

Margao

30°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

28°C Převážně oblačno

×