800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIndie - magický Rajastán s českým průvodcem

    Po celou dobu tohoto nádheného poznávacího zájezdu vás bude provázet slovensky mluvící delegátka, která v Indii již několik žije.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy

2. den

přílet do Dillí
Po příletu do Dillí vás bude očekávat náš místní partner a také česky/slovensky mluvící průvodkyně, kterou s vámi bude po celou dobu pobytu. Přílet je v ranních hodinách. Po krátkém odpočinku prohlídka Starého a Nového Dillí – Červená pevnost, prezidentský palác, bulvár Rajpath, který je místem konání všech oficiálních ceremonií, areál Kutub Minár s pověstným 72 m vysokým minaretem. Nocleh v hotelu.
Ubytování: Crossroads hotel – pokoje standard

3. den

Dillí
Po snídani pokračujete v prohlídce Dillí.
Ubytování: Crossroads hotel – pokoje standard

4. den

Agra
Po snídani přejezd do Agry, prohlídka skvostu světové architektury a jednoho s osmi divů světa – Taj Mahal. Z bílého mramoru nechal postavit sultán Šahdžahán pro svoji manželku Mumtáz Mahal tento chrám, výstavba trvala 22 let a dodnes je symbolem lásky. Večer navštívíte Červenou pevnost s nádhernými mramorovými pavilony, které vyprávějí příběhy velkých Mughalů. Nocleh v hotelu.
Ubytování: Atulya Taj – pokoje standard

5. den

Jajpur
Snídaně, poté cesta do Jajpuru, cestou zastávka v bývalém sídelním městě sultána Kabara – Fathepur Sikri, prohlídka paláce z červeného pískovce. Uvidíte astronomickou observatoř, kterou vybudoval maháradža Džaj Sinh II. A městský palác s muzeem. Večerní procházka Jaipurem, město je také známe jako „růžové město“. Nocleh v hotelu.
Ubytování: Paradise hotel – pokoje standard

6. den

Jajpur
Po snídani pokračujete v prohlídce Jaipuru, pevnost Amber, která je známá svými medově zbarvenými paláci, na vrcholu Aravalli, kam se dostanete na slonech a nebo v džípech, což pro vás bude nezapomenutelný zážitek. Hawa Mahal, nazývaný též „palác větrů“, sídlo jaipurských maharání.
Ubytování: Paradise hotel – pokoje standard

7. den

Pushkar
Snídaně, poté cesta do Pushkaru. Je jen jedno místo, kde v Indii dovoleno poklonit se Brahmovi, bohovi-stvořiteli, Pushkar, a to nesmíte vynechat. Město, které vyrostlo na březích posvátného jezera, obklopené tradičními gháty, je vstupní bránou do pouště. Na přelomu října a listopadu se tu koná největší trh s velbloudy a dobytkem vůbec v Indii. Cestou se zastavíme ve městě Ajmer, kde je jedna z největších mešit v Radžastánu. Nocleh v hotelu.
Ubytování: Pushkar Fort hotel – pokoje standard

8. den

Udaipur
Po snídani cesta do města Udaipur. Udaipur je městem romantiků, inspiroval mnoho umělců, malířů, básníků a spisovatelů. Při procházce městem plným paláců, tradičních havelas, které se odrážení v jezeře Pichhola inspiruje i vás a znovu objevíte kouzlo pohádek tisíce a jedné noci. V chrámu Jagdish zasvěcenému bohu Višnovi můžete poděkovat za všechnu štědrost.
Nocleh v hotelu.
Ubytování: Rampratap Palace hotel – pokoje deluxe

9. den

Udaipur
Po snídani pokračujete v prohlídce města Udaipur.
Ubytování: Rampratap Palace hotel – pokoje deluxe

10. den

Jodhpur
Po snídani cestou do Jodhpuru navštívíte Ranakpur, největší a nejbohatěji zdobený džainistický chrámový komplex v Indii z 15. století, který je ukrytý v údolí pohoří Aravali. Celý je vytesaný do bílého mramoru na ploše 3600 metrů čtverečních a je zde 1444 sloupů.
Jeho bílá barva ostře kontrastuje s barvou města Jodhpur, které se nazývá „modrým městem“, díky barvě fasád domů. Město bylo založené roku 1459 a obehnané 10 kilometrovými hradbami chránícími pevnost Meherangarh.
Ubytování: Pal Haveli hotel – pokoje heritage

11. den

Jaisalmer
Snídaně, poté cesta do města Jaisalmer, které je právem považováno za perlu pouště Thar. Základy Sonar Qila nebo Zlaté pevnosti, postavené ze žlutého pískovce, byly položeny roku 1156 a město od té doby zůstalo prakticky nedobyté. Město je také známé svými chrámy. Jeho majestátnost oceníte při projížďce do pouště na velbloudech odpoledne.
Ubytování: Heritage Inn hotel – pokoje standard

12. den

Jaisalmer
Pokračujete v prohlídce Jaisalmeru.
Ubytování: Heritage Inn hotel – pokoje standard

13. den

Bikkaner
Po snídani cesta do města Bikkaner, jedno z nejnavštěvovanějších měst v Indii. Pevnost Junagarh, do které vstoupíte „sluneční bránou“, v sobě ukrývá 37 paláců s malbami od posvátných výjevů až po erotickou kamasutru.
Ubytování: Raj Vilas – pokoje standard

14. den

Bikkaner
Pokračujete v prohlídce Bikkaneru.
Ubytování: Desert Dunes – pokoje standard

15. den

zpět do Dillí
Po snídani cesta zpět do Dillí, ještě zastávka ve městě Mandawa, kde si prohlédnete chrám Karni Mata. Chrám je zasvěcený potkanům. Příjezd do Dillí, dle času odletu transfer na letiště. Případně nocleh v hotelu Crossroads – pokoje standard.

16. den

přílet do Prahy

Počasí

Margao

32°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

29°C Převážně oblačno

×