800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná města Dillí a Agra s návštěvou Taj Mahalu - letecké víkendy

Dillí • Agra • Dillí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy dle letového řádu.

2.den

časný ranní přílet do Dillí. Po přivítání na letišti transfer do hotelu na ubytování, snídaně. Individuální volno na odpočinek a aklimatizaci. Nocleh.

3.den

po snídani celodenní prohlídka staré i nové části města Dillí (Old a New Delhi). Historické centrum Dillí nabízí úchvatné monumentální stavby: Červená pevnost (Lal Quila, vystavěna v 17. st., obehnána je hradbami v úctyhodné délce 2,4 km), Jama Masjid (jedna z největších mešit v Indii, Humayun Tomb (pískovcové mauzoleum v mughálském stylu pro vládce Humayuna), Qutub Minar se 72,5 m vysokými sloupy vítězství, India Gate památník Indie pro 90 tisíc vojáků, zesnulých za 2. sv. války, dům presidenta Indie (vstupy za poplatek). Návrat do hotelu, nochleh.

4.den

snídaně a následný přejezd do Agry (205 km) k prohídkám pamětihodností vč. překrásného klenotu architektury – Taj Mahalu. Pokladnice lásky z bílého mramoru, kterou nechal vystavět vládce Shah Jahan pro svou milovanou choť královnu Mumtaz Mahal, byla dokončena v r. 1653 a zapojeno do prací bylo více než 20 000 lidí z celé Asie. Stavba velkolepé hrobky započala v důsledku žalu vládce nad smrtí své nejoblíbenější manželky, která skonala při porodu svého 14. dítěte. Od roku 1983 je součástí seznamu UNESCO. Dále návštěva slavné pevnosti Agra Fort, vybudované za vládce Akbara na západním břehu řeky Yamuny a zvelebené za vlády Jehagira paláci a zahradami. Jde o jednu z nejdůležitějších pevností v Indii a v době Mughalské říše odtud panovníci spravovali celou zemi a zde také přijímali veřejné i soukromé audience (od r. 1993 na seznamu UNESCO). Ubytování v hotelu v Agře a nocleh.

5.den

snídaně v hotelu. Krátký odpočinek a přejezd zpět do Dillí. Odpoledne příjezd a transfer k návštěvě velkolepého Kingdom of Dreams – Království snů (www. kingdomofdreams.in). Jde o zcela moderní kulturně-zábavní centrum, které bylo vybudováno na ploše téměř 6 akrů v blízkosti letiště v Dillí (cca 20 min. jízdy). Zde můžete shlédnout kulturní vystoupení, divadelní představení, ukázky z historie a umění Indie a ochutnat různorodou a světově oblíbenou indickou kuchyni. Následuje večeře na rozloučenou v restauraci v Culture Gully (součástí Kingdome of Dreams, fakultativně). Dle letového řádu transfer na letiště, vyřízení předodletových formalit.

6.den

odlet zpět do ČR (zpravidla časně ráno).

Počasí

Margao

29°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

30°C Polojasno

×