800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzlo Indie a Nepálu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z letiště Praha - Ruzyně do Dillí.

2. den

PŘÍLET DO DILLÍ
Přílet do Dillí v nočních hodinách po půlnoci. Transfer do hotelu, ubytování. Snídaně. Prohlídka Starého a Nového Dillí včetně největší indické muslimské svatyně - Páteční mešity, Červené pevnosti, která byla sídlem dvora Velkých Mughalů, Rádž Ghátu - památného místa zpopelnění Máhatmy Gándhího, areálu Qutubíja s pověstným nerezavějícím železným sloupem a cennými zříceninami mešity Kuvvete-e-Islám a moderního hinduistického chrámu Lakšmínarayan. Nocleh v Dillí.

3. den

DILLÍ – DŽAJPÚR
Snídaně. Odjezd do hlavního města státu Rádžasthán, známého jako Růžové město díky růžové barvě domů historického centra, jež bylo vybudováno dle zásad staroindické Silpašástry, prvního světového architektonického kodexu. Ubytování, volno k prohlídce místních rušných bazarů, nocleh v Džajpúru.

4. den

DŽAJPÚR – AMBER
Snídaně. Vyjížďka na slonech do pevnosti Amber, prohlídka tohoto bývalého sídla maharádžů z Džajpúru se Zrcadlovou síní a dalšími artefakty rádžasthánské architektury. Odpoledne prohlídka města s návštěvou pozoruhodné astronomické observatoře Džantar Mantar, kterou nechal zhotovit osvícený maharádža Džai Singh II.v 18. století, Paláce větrů Hawa Mahal, sídla džajpúrských maharaní a Městského paláce s muzeem. Nocleh.

5. den

DŽAJPÚR – ABHANERI – FÁTEHPÚR SIKRÍ – ÁGRA
Snídaně. Odjezd do Ágry, cestou zastávka u stupňovité rádžasthánské studny v Abhaneri. Dále zastávka v bývalém sídelním městě největšího z Mughalů - sultána Akbara ve Fátehpúr Sikrí, prohlídka Páteční mešity a sultánského paláce z červeného pískovce, kde se nachází známé pavilóny Panč Mahal a Renk Mahal. Příjezd do Ágry, ubytování.

6. den

ÁGRA
Snídaně. Prohlídka skvostu světové architektury, mauzolea Tádž Mahal, které z bělostného mramoru nechal postavit sultán Šáhdžahán pro svoji milovanou ženu Mumtazmahal. Stavba, popírající perspektivu, je považována za zamýšlenou repliku Božího trůnu. Odpoledne prohlídka Červené pevnosti s nádhernými mramorovými pavilóny, představujícími jeden z vrcholů stavitelství Velkých Mughalů. Nocleh.

7. den

ÁGRA – ORCHHA – KHADŽURÁHO
Snídaně. Transfer na nádraží a odjezd expresem Shatabdi do Jhansi, přejezd do městečka Orchha s monumentálními opuštěnými chrámy a paláci říše Bundélů, kde svoje mládí trávil sultán Džahangír. Dále návštěva chrámu bohyně Lakšmí na čedičovém pahorku, kde se nacházejí mistrovská díla středověkého bundélského malířství. Odpoledne přejezd idylickou venkovskou krajinou Dekkánské plošiny do Khadžuráha, někdejšího hlavního města říše Čandélů. Návštěva východní skupiny džinistických chrámů. Nocleh v Khadžuráhu.

8. den

KHADŽURÁHO – VÁRANÁSÍ
Snídaně. Prohlídka východní skupiny chrámů, včetně chrámů Kandarija Mahadévova a Višvanáthova a chrámu Lakšmana, proslulých svou erotickou výzdobou na motivy staroindické Kámasútry. Odpoledne návrat zpět do Jhansi, odjezd lehátkovým expresem Bundelkhand do Váranásí. Nocleh ve vlaku.

9. den

VÁRANÁSÍ – SARNATH
Příjezd do Váranásí, transfer do hotelu, snídaně. Výlet do buddhistického poutního místa Sarnathu, kde Buddha po svém osvícení pronesl své první kázání. Prohlídka zřícenin stúpy císaře Ašóky a místního muzea s proslulou lví hlavicí z leštěného pískovce. V podvečer návštěva ghátu Dasaswamedh, kde probíhá hluboce mystická rituální oběť Ganze za účasti desítek bráhmánů. Návrat do Váranásí, nocleh.

10. den

VÁRANÁSÍ - KUŠINAGAR
Brzká ranní projížďka po Ganze, kdy za úsvitu tisíce poutníků vykonávají rituální očistu v posvátných vodách Gangy. Prohlídka ghátů, včetně pověstného ghátu Manikar­nika, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tra­diční zpopelňování nebožtíků. Snídaně. Dopoledne prohlídka tohoto fascinujícího města, včetně moderního chrámu Bharat Mata a chrámu bohyně Kálí. Odpoledne přejezd do Kušinagaru, ubytování, nocleh v Kušinagaru.

11. den

KUŠINAGAR - LUMBINI
Snídaně. Prohlídka Kušinagaru, poutního místa buddhistů, místa, kde Buddha vstoupil do mahaparinirvány. Přejezd do Nepálu, cesta venkovskou krajinou nepálských terají, kde středověk dosud trvá. Příjezd do Lumbini, nocleh.

12. den

LUMBINI - PÓKHARA
Snídaně. Prohlídka Lumbini, místa zrození Buddhy, které značí sloup císaře Ašóky. Dále prohlídka chrámu Majadévi a buddhistických chrámů, které na tomto památném místě nechali postavit mnišské obce jednotlivých zemí. Odpoledne přejezd scénickou krajinou do Pókhary. Nocleh v Pókhaře.

13. den

PÓKHARA
Snídaně. Volný den. Možnost výletů v himalájském předhoří. Scénické výhledy na pevnost Sarangkhot a masív Annapuren. Nocleh v Pókhaře.

14. den

PÓKHARA – KÁTHMÁNDÚ
Snídaně. Odjezd do Káthmándú, odpoledne volno, možnost fakultativní prohlídky historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, scénickým náměstíčkem hrnčířů a desítkami dalších chrámů, mistrovských děl nevárského řezbářství. Nocleh v Káthmándú.

15. den

KÁTHMÁNDÚ
Snídaně. Prohlídka unikátního historického centra města Patan v okolí ústředního náměstí Durbar. Odpoledne prohlídka centra Káthmándú včetně paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairab a chrámu Swayambhunáth na pahorku nad městem, odkud se otevírá nádherný výhled na káthmándské údolí. Nocleh v Káthmándú.

16.den

ODLET Z KÁTHMÁNDÚ
Snídaně. Dopoledne volno k individuální prohlídce města a nákupu nepálských suvenýrů. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Dillí a dále do Prahy.

17.den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Margao

27°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

31°C Bouřky

×