800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrálovský Rajasthan – ve stopách mahárádžů

  • Poušť i okouzlující paláce
  • Objevte nádhery Indie

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Povinné příplatky

vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK CK)

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den:

přílet do Dillí, po vyřízení vstupních formalit a přivítání na letišti transfer do hotelu, ubytování a snídaně. Čas na odpočinek. V odpoledních hodinách prohlídka památek Starého a Nového Dillí. Prohlídka Červené pevnosti a největší indické mešity Jama Masjid (Páteční mešita, nádvoří pojme až 25000 věřících), prohlídka Raj Ghatu, místa, kde byla provedena kremace otce národů Mahátmy Ghándího. Projedete kolem prezidentského paláce Rashtrapati Havan, podél královské cesty Rajpath a Indickou bránou. Dále návštěva slavného Qutub Minar (72,5 m vysoký sloup zdobený bohatými ornamenty a kaligrafickými citacemi z koránu). Den ukončíte prohlídkou Humayunovy hrobky, jež připomíná slavný Taj Mahal. Nocleh v Dillí.

3. den:

po snídani transfer do hotelu Chomu Palace, jenž je odrazem královských paláců Indie. Jedná se o 300 let starý elegantní opevněný hotel a jedno z nejnavštěvovanějších míst Rajasthanu. Zobrazuje životní styl princezny Rajasthanu a bohatství Indie. Jedná se o autentický historický palác s moderním vybavením, jež diskrétně splývá s tehdejší architekturou. Ubytování v hotelu Chomu Palace. Odpoledne procházka po vesničce Chomu village. Pokud čas a podmínky dovolí, projížďka na velbloudech. Večer si užijete pravý rajasthánský folklór a taneční vystoupení v hotelu. Nocleh.

4. den:

po snídani odjezd do Bikaneru (298 km). Rušné obchodní středisko se pyšní hezkou pevností a starým městem. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Junaghart Fort – pevnosti, která byla vybudována za vlády Rajsinha. Uvnitř jsou nádherné zdobené interiéry a zajímavé štuky, chrámy a 37 pavilónů (nebyla nikdy dobita). Návrat do hotelu, nocleh.

5.

den: po snídani transfer do Jaisalmeru (332 km). Leží v poušti Thár v nejzápadnějším cípu Rajasthanu a proslavila jej především žlutavá pevnost, která se zdvíhá z pouštní krajiny jako vidina z pohádek Tisíce a jedné noci. Zlaté město (Golden City) je jedno z nejkouzelnějších v celé Indii. Po cestě návštěva chrámu Rat Temple (Karnimata Temple). Po příjezdu ubytování v hotelu a nocleh.

6. den:

snídaně a návštěva této perly pouště – pevnosti Jaisalmer. V pevnosti se nachází několik chrámů a maháradžův palác. Projdete kolem zdejších okouzlujících měšťanských domů (havelis). Medové fasády jsou kouzelně zdobené mřížky s květinovými motivy a bohatě vypracovanými detaily. Návštěva muzea. V odpoledních hodinách individuální volno nebo možnost zúčastnit se velbloudího safari. Tuto atrakci si zde málokdo nechá ujít. Brázdit budete vyprahlé písky na korábu pouště západním směrem do Samovo písečných dun. Nocleh.

7. den:

po snídani odjezd do Jodhpuru (272 km) na východní okraj pouště Thár. Přezdívá se mu Modré město (do barvy pro fasády se přidávalo barvivo indigo). Jde o královské město a najdete zde celou řadu pevností a paláců. Ubytování v hotelu, volný čas na odpočinek. Nocleh.

8. den:

po snídani prohlídka Mehrangarh Fort, ze které je překrásný výhled na Staré město a kde se nachází množství okouzlujících paláců a muzeum. V odpoledních hodinách transfer do Udaipuru (255 km). Po cestě prohlídka chrámů Jain v Ranakpuru. Příjezd do Udaipuru, ubytování a nocleh.

9. den:

po snídani prohlídka Udaipuru. Město je mnohdy označováno za nejromantičtější a nejpestřejší na celém indickém kontinentě. Zasazeno je mezi kopci a na břehu romantického jezera Pičolo. V něm se zrcadlí krása rádžputánského paláce, bílých havélí a špičaté věžičky chrámů. Na západním břehu jezera zavítáte do Městského paláce (největší palácový areál Rajasthanu) a navštívíte muzeum. Večerní projížďka loďkou bude jistě krásným zážitkem ve městě, kterému někteří říkají Benátky Východu (realizace projížďky loďkou bude záviset na výšce hladiny vody jezera). Návrat na hotel a nocleh.

. den:

snídaně a přejezd do Jaipuru (418 km). Jedná se o bývalé hlavní město státu Rajasthan a je jedním z nejnavštěvovanějších indických měst.

Pushkaru

, kde uvidíte jediný existující chrám lorda Brahmy a jezero Pushkar. Po příjezdu do Jaipuru se ubytujete. Volný čas na odpočinek. Nocleh.

11. den:

po snídani návštěva Amber Fort. Výstup do pevnosti může být na hřbetech slonů (případně výjezd jeepem pokud podmínky nedovolí výstup na slonech). Prohlídka palácového komplexu. Odpoledne prohlídka města Jaipur, projížďka kolem Hawa Mahal (Palác větrů). Následuje návštěva největší kamenné observatoře Jantar Mantar (18 astrologických přístrojů, z nichž většina je stále funkčních). Návštěva kouzelného maharádžova městského paláce, obklopeného překrásnými zahradami a nádvořími, které doposud obývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Nocleh v Jaipuru.

12. den:

po snídani odjezd do Agry (238 km) se zastávkou a návštěvou přízračného Fatehpur Sikri. Po prohlídce přejezd do Agry. Ubytování a nocleh.

13. den:

po snídani, časně ráno výprava k slavnému Taj Mahalu, který si prohlédnete za úsvitu a budete tak moci lépe pozorovat změny barev jeho kouzelné fasády za postupujícího světla. Hra světel a stínů má symbolizovat přítomnost Alláha a je významným uměleckým prvkem. Nejkrásnější monument v celé Indii a jeden z nejnádhernějších divů světa vám učaruje svou velkolepostí a krásou. Symbol čisté oddanosti byl vybudován slavným vládcem Shah Jahanem na důkaz nekonečné a nehynoucí lásky ke své nejoblíbenější manželce Mumtaz Mahal (skonala při porodu jeho 14. dítěte). Poté prohlídka slavné pevnosti Agra Fort, vybudované z červeného pískovce. Kromě paláců a majestátního opevnění zhlédnete také halu soukromých a veřejných audiencí. Odpoledne návrat do Dillí (216 km) a transfer na letiště k odletu zpět do ČR.

14. den:

časně ráno odlet zpět do ČR dle aktuálního letového řádu.

Možnosti ubytování

Počasí

Goa

25°C Převážně oblačno

Kerala

25°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Tajemná Indie

Tajemná Indie

Indie

Cena od: 46 991 Kč

Pro skupinu:

Malý okruh Nepálem

Malý okruh Nepálem

Nepál

Cena od: 47 400 Kč

Pro skupinu:

×