800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLadakh - Indické Himaláje s českým průvodcem

12-denní poznávací a trekingový zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

DOPRAVA: Odlet pravidelnou leteckou linkou z Prahy přes Dubaj do Dillí.

2. den

Přílet do Dillí
STRAVOVÁNÍ: Oběd v restauraci Veda
UBYTOVÁNÍ: Crowne Plaza Okhla

Po příletu do Dillí v 9:15 a po průchodu celní a pasovou kontrolou (víza možné sjednat) na nás bude čekat klimatizovaný transport, který nás převeze z letiště do Maidens hotelu. Po ubytování následuje společný oběd v restauraci Veda, která je vzdálená pět minut jízdy z hotelu, po obědě je prostor na odpočinek po dlouhém letu. Večer noc v hotelu.

3. den

Prohlídka Dillí
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Crowne Plaza Okhla
UBYTOVÁNÍ: Crowne Plaza Okhla
Po snídani odjezd do centra, po té prohlídka nejvýznamnější stavby Starého Dillí – Červené pevnosti, dále nás čeká Jama Masjid, což je, s kapacitou až 25 000 věřících, největší mešita v celé Indii, dalšími body jsou exkurze do Humajůnovi hrobky, Indické brány, Raj Ghat a Kutub Mínar, což je s výškou přes 72 metrů nejvyšší minaret na světe. Po prohlídce následuje transport do hotelu, při kterém uděláme krátkou zastávku u sídla prezidenta Indie. Noc v hotelu.

ČERVENÁ PEVNOST - tato impozantní stavba,postavená z červeného pískovce, po obvodu dlouhá 3km je vysoká od osmnácti do třiceti metrů a patří k základním milníkům Mughalské architektury.

JAMA MASJID - jedna z největších mešit nejenom v Dillí, ale i v celé Indii. Tato mešita postavená v roce 1658 má tři brány, čtyři věže a dva 40 metrů vysoké minarety.

INDICKÁ BRÁNA - postavená z kamene, připomíná smrt 70000 indických vojáků, kteří padli v první světové válce. 13 516 jmen britských a Indických vojáků, kteří padli v roce 1919 v Afgánské válce je vyryto na klenbách a v základech.

HUMAYŮNOVA HROBKA - nechala postavit jeho manželka Haji Begun v 16. Století. Jde o ukázku rané Mughalské architektury a předchůdce Taj Mahalu. To můžeme poznat podle zavalitého tvaru, vysokých prosvětlených oblouků, cibulkovitých kupolí, zahrady rozdělené do obrazců a jednotlivých sektorů a množství jezírek a fontánek.

KUTUB MÍNAR – Minaret, který se stavěl od 12. do 14. století je s výškou 72 metrů a průměrem základny 14, 3 metrů nejvyšším minaretem na světě. K jeho stavbě byly použity cihly vypálené z červeného pískovce.

RAJ GHAT- Ghándího památník na břehu řeky Yamuna.

4. den

Přelet do "Malého Tibetu"
DOPRAVA: Let pravidelnou linkou z Dillí do Lehu
UBYTOVÁNÍ: Grand Dragon Hotel
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Crowne Plaza Okhla, oběd a večeře v Grand Dragon Hotelu

Po snídani následuje transfer na letiště, ze kterého poletíme do hlavního města Ladakhu, do Lehu, kterému se velmi často přezdívá „Malý Tibet“. Město leží v nadmořské výšce 3500 n.m, v úrodném údolí řeky Indus. Po příjezdu, ubytování a obědě v Grand Dragon hotelu se pojedeme podívat na kláštery Sankar Gompa a Shanti Stupa. Po návratu do navštívíme palác přímo v Lehu a také si projdeme místní trhy. Po návštěvě trhů se přesuneme zpět do hotelu. Večeře a noc v hotelu.

5. den

Kláštery
UBYTOVÁNÍ: Grand Dragon Hotel
STRAVOVÁNÍ: Snídaně oběd a večeře v Grand Dragon Hotelu

Po snídani nás čeká prohlídka Shey, starobylého hlavního města Ladakhu. Místní klášter, který samozřejmě také navštívíme, je slavný díky ohromné zlaté soše Buddhy, u níž hoří „věčný“ plamen. Po prohlídce města a klášteru nás transfer převeze do Thiksey Gompa, působivého areálu, který se rozkládá v jednotlivých „patrech“ na kopci. Pohled na tento komplex je opravdu velmi působivý. Klášter se pyšní třicetimetrovou zlatou sochou „Buddhy budoucnosti“. Posledním bodem dnešního programu bude návštěva klášteru Hemis Gompa, který byl založený pod patronací královské rodiny v roce 1630. Po prohlídce Hemis Gompa se vracíme zpět do hotelu. Večeře a noc v hotelu.

6. den

Začátek treku
DOPRAVA: Transfer z Lehu do Likir (58km)
UBYTOVÁNÍ: Dnešní den začínáme s trekem, ubytování probíhá ode dneška ve stanech
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Grand Dragon Hotelu, jídla po dobu treku budou připravována šerpou v táboře
TREK: 9 km, 4-5 hodin

Po snídani nás transfer zaveze do 58 km vzdáleného města Likir (3650 m.n.m), kde začneme s naším trekem. Dnešní vzdálenost, kterou ujdeme nebude moc velká, nicméně terén bude poměrně náročný, protože musíme projít přes dva pasy. Z Likir vyrazíme do Phobe LA (3580 m.nm.) u kterého leží vesnice Sumdo. Po projití vesnicí pokračujeme přes Changatse La (3630m.nm.) do vesnice Yangthang (3630m.nm. ) nedaleko které budeme tábořit. Po příchodu šerpové postaví stany a nás čeká první večeře a noc v táboře.

7. den

Trek do Hemis Shukpachen - cedrové vesnice
TREK: 8 km, 2 -3 hodiny
Dnešní cesta bude poměrně nenáročná, protože pasy, přes které dnes půjdeme nejsou moc strmé a je celkem příjemná. Dnes budeme směřovat na sever, nejprve budeme chvilku budeme klesat, překročíme pár místních pramenů a nakonec vystoupáme na Tsermangchen La (3750m.n.m.). Po výstupu si odpočineme a vydáme se dolů k vesnici Hemis Shukpachen. Vesnice je pojmenovaná po místních cedrech, které patří k jedněm z nejhezčích v celém Ladakhu. U vesnice vyvěrá velké množství pramenů a proto je ráz vesnice poměrně zelený a šťavnatý, na rozdíl od jiných místních oblastí. U vesnice Hemis Shukpachen rozložíme stany a utáboříme se.

8. den

Cesta do meruňkových sadů
TREK: 10 km, 3 hodiny
I přes zatím nejdelší vzdálenost se dá dnešní den díky terénu považovat za odpočinkový. Cesta vede do mírného kopce mezi dvěma štíty na západ od vesnice a po pár kilometrech se cesta poměrně strmě, avšak krátce, stáčí na jih přes pas Mebtak La (3750 m.n.m.) dolů k vesnici Ang. Po cestě uvidíme velké množství takzvaných modlitebních vlaječek, které jsou především u pasu Mebtak La hojně rozvěšeny. Vesnice Ang, obklopená meruňkovými sady bude místem našeho dnešního tábořiště.

9. den

Zpět do civilizace
TREK: 8km, 3 hodiny
UBYTOVÁNÍ: ULLEY ADVENTURE COTTAGES
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v tábořišti, oběd a večeře v Ulleytokpo
Dnešní den je posledním dnem našeho treku, terén je dnes opravdu nenáročný, cesta se totiž po celou dobu mírně svažuje. Po příchodu na hlavní silnici u vesnice Temisgam nás transfer odveze do vesnice Ulleytokpo, kde se ubytujeme v Ulley Adventure Cottages.

10. den

Návrat do Lehu
UBYTOVÁNÍ: GRAND DRAGON HOTEL
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Ulleytokpo, oběd po cestě do Lehu, večeře v Grand Dragon Hotel
Po snídani transfer do Lamayuru, kde si prohlédneme místní klášter, který je postavený na velmi strmé a špatně dostupné skále. Po prohlídce tohoto místa nás transfer odveze zpět do města Leh. Cestou nás však čeká ještě zastávka v Alchi Monastery. Po příjezdu do Lehu se ubytujme opět v Grand Dragon Hotelu. Večeře a noc v hotelu.

11. den

Opět v Dillí
DOPRAVA: Let pravidelnou linkou z Lehu do Dillí
UBYTOVÁNÍ: Crowne Plaza Okhla
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Grand Dragon Hotelu, Večeře v Crowne Plaza Okhla
Po snídani následuje transfer na letiště, ze kterého poletíme zpět do Dillí. Po příletu ubytování a odpočinek v hotelu. Večer je naplánovaná poslední společná večeře v hotelu.

12. den

Odlet a návrat do Prahy
DOPRAVA: Odlet pravidelnou leteckou linkou z Dillí přes Dubaj do Prahy
Okolo jedné hodiny ranní transport na letiště a odlet pravidelnou linkou Emirates z Dillí přes Dubaj do Prahy. Přílet do ČR v 13:50.

Cena zahrnuje:

- Letenky na pravidelných linkách Praha – Dubai – Dillí s Emirates
- Letenky na pravidelných linkách Dillí – Leh
- Veškeré letištní a palivové taxy
- Ubytování na dvoulůžkovém pokoji
- Stravování dle programu
- Transfery dle programu
- Česky mluvícího průvodce, pracovníka CK Marco Polo
- Horského vůdce během treku
- Během treku veškeré jídlo a pití
- Šerpu
- Všechny poplatky které souvisejí s chozením po horách v této oblasti
- Veškeré příslušenství ke stanování (spací stany, jídelní stany, kuchyně, matrace, spacáky,…)

Cena nezahrnuje:

- Osobní výdaje, například spropitné, telefonní výdaje
- Připojištění
- Vízum do Indie

Poznámka:

Na vrcholu pohoří Karákóram se bůh Himalájí Hímávatí s úctou postavil před Šivu. K nohám mu položil voňavé květy meruněk a pravil: „Ó pane, přivedl jsem tě, abych ti zjevil svou dceru Párvatí. Má dcera ti chce sloužit. Chceš-li mne potěšit, ó pane, dovol jí to“. Šiva pohlédl do horských údolí, kde krásná Párvatí ležela a spala. Spatřil plné boky, útlý pas, nádherná ňadra a štíhlé ruce složené pod hlavou. Ten pohled Šivu rozněžnil. Zavřel oči a v jeho mysli uzrálo rozhodnutí: tu krásu musím uchovat. A tak se i stalo. Na všech místech, kde se tělo božské dcery hor dotýkalo země, vznikla úrodná údolí, která každé léto rozkvetou tisícem květů a horské štíty v okolí chrání jejich klid. Vysokohorská vyprahlá pouštní oblast Ladakh tak získala zelené oblasti vesnických oáz, roztroušených v povodí řek Nubra, Zaskar a Indus.

Počasí

Margao

26°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

26°C Polojasno

×