800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaláce a pevnosti staré Indie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Dillí.

2. den

Přílet do Dillí, transfer do hotelu a ubytování. Prohlídka hlavního města: Raj Ghat - památník Mahatma Gandhího, největší indická mešita Jama Masjid, překrásná Červená pevnost, Humayunská hrobka a minaret Qutub, který je nejvyšší věží v Indii, Parlament, impozantní Indická brána.

3. den

Odjezd do oblasti Shekwati v severovýchodním Radžastánu, která je známá svými malovanými panskými domy s vnitřními dvory, tzv. havely. Ubytování v Mandawa či Alsisar.

4. den

Přesun do pouštního města Bikaner, jemuž vévodí rozlehlá pevnost z 16. století. Stejně jako mnoho jiných měst v Radžastánu je i zde historické jádro obehnáno vysokou obrannou zdí.

5. den

Přejezd do romantického pouštního města Jaisalmer, nedaleko pákistánské hranice, které vypadá jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Lidé zde dosud žijí v nádherně zdobených domech z 12.-15. stol.

6. den

Prohlídka pevnosti, tradičních trhů a panských domů. Odpoledne volno.

7. den

Odjezd do Jodhpur, druhého největšího města v Radžastánu, ubytování. Odpoledne návštěva pevnosti Meherangarh na vrcholku 125 m vysoké hory, nachází se zde celá řada paláců, např. Perlový či Květinový. Zastávka u Jaswant Thanda, mramorového památníku z roku 1899.

8. den

Na cestě do Udaipur návštěva džajnského chrámu z 15. století k Ranakpur v údolí Aravalis. Chrám se skládá z 29 hal, které jsou podepřeny 1444 sloupy, přičemž každý je zdoben jinak.

9. den

Prohlídka Udaipur nazývaného Benátkami Východu – městský palác, což je největší palácový komplex v Radžastánu, chrám Jagdish, okruh kolem jezera Fatehsagar.

10. den

Přesun do Pushkar, posvátného místa hinduismu. Nachází se zde svaté jezírko a jediný chrám v Indii zasvěcený Bráhmovi. Městu založenému v 11. stol. dominuje pevnost Taragarh. Návštěva hrobek.

11. den

Odjezd do hlavního města státu Radžastán – Jaipur, ubytování.

12. den

Dopoledne prohlídka Fort Amber, kam vás majestátně vyvezou sloni. Pevnost je vzdálená 11 km od Jaipuru. Odpoledne poznání města – observatoř či “Palác větrů”.

13. den

Ráno odjezd do Agry, cestou navštívíte “zapomenuté a opuštěné město” Fatehpur Sikri, sídlo císaře Akbara s dobře dochovanými paláci z červeného pískovce. Odpoledne prohlídka nejúžasnějšího monumentu lásky na světě - Taj Mahalu. Návštěva pevnosti v Agře.

14. den

Návrat do Dillí, ubytování, volno.

15. den

Odlet zpět do Evropy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Margao

31°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

32°C Skoro jasno

×