800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPláže Goa a zlatý indický trojúhelník

Dillí • Agra • Fatehpur Sikri • Jaipur • Goa (fakultativně) • Dillí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 dle let. řádu odlet z Prahy.

2. den:

 přílet do Dillí, transfer do hotelu a indiviuální volný čas na aklimatizaci a odpočinek. Nocleh.

3. den:

 časně ráno možnost zúčastnit se projížďky po Starém Dillí na kole. Tento krátký výlet ve vás jistě zanechá vzpomínku na objevování kontrastů Indie. Po snídani vás čeká celodenní prohlídka Nové a Staré části hlavního města Indie (New a Old Delhi), kde je na každém kroku patrné prolínání historie a současnosti (Červená pevnost, mešita Jama Mashid a dále chrámový komplex Laxminarayan, Humayunova hrobka, Qutub Minar, budova Parlamentu atd.). Přejezd do Agry, po příjezdu ubytování v hotelu a nocleh.

4. den:

 časně ráno zamíříte k Taj Mahalu při úsvitu. Světoznámý architektonický klenot, který dal vystavět mughálský vládce Shahjahan jako mauzoleum pro svou milovanou Mumtaz Mahal, je hlavním cílem putování tisíců turistů z celého světa. Zdejší neopakovatelnou atmosféru vytvářejí nerozlučně architektura stavby a použitý světloprostupný materiál, díky kterému je Taj Mahal v každou denní i roční dobu odlišný, vždy ale obdivuhodný. Na výzdobu interiéru byly použity překrásné drahokamy a polodrahokamy, materiál na stavbu byl dovezen z celé Indie a centrální Asie a na jeho dopravě se mimo jiné podílelo také více než tisíc slonů. Odpoledne prohlídka proslulé pevnosti Agra Fort (zvelebená zahradami a paláci Khas Mahalu, Sheesh Mahalu). Fakultativně možnost účasti na poutavém divadelním vystoupení Mohabbat the Taj neboli „Sága lásky“. Jedná se o melodrama o věčné a legendární lásce Shahjahana a královny Mumtaz (cca 80 min., na vystoupení se podílí soubor cca 70 profesionálních umělců). Nocleh.

5. den:

 snídaně, odjezd z Agry do Jaipuru (232 km). Cestou návštěva Fatehpur Sikri, bývalého hlavního města Munghálské říše, přezdívaného „Městem duchů“. Prohlídka mešity Jama Mashid a paláce Panch Mahalu. Příjezd do Jaipuru ubytování a nocleh. Fakultativně možnost zprostředkování večerního setkání s indickým věštcem, který vám může poodhalit roušku budoucnosti. Věštění zde má 3000 let dlouhou tradici a vzniklo právě v Indii.

6. den:

 snídaně, ráno výlet do pevnosti Amber Fort a prohlídka Jag Mandir nebo-li Sheesh Mahalu (všechny 4 stěny i strop jsou kompletně vyzdobeny maličkými kousky zrcadel, která byla speciálně dopravena z Belgie) a Síně vítězství. Odpoledne city tour Jaipurem s návštěvou maharádžova městského paláce, bývalé královské rezidence a Jantar Mantaru (nejrozlehlejší kamenná observatoř na světě s pozoruhodnými 17 instrumenty, z nichž mnohé jsou funkční dodnes). Návrat do hotelu nebo fakultativně návštěva místního slavného trhu a zlatnictví (skvělá příležitost na zakoupení především slavné rádžasthánské bižuterie a šperků). Nocleh.

7. den:

 snídaně, transfer do Dillí a na závěr vaší výpravy bude připravena večeře na rozloučenou v typické restauraci (fakultativně, není zahrnuta v základní ceně). Dle letového řádu transfer na letiště v Dillí. Odlet zpět do ČR.  

7. den:

snídaně, transfer na letiště - vnitrostátní přelet do jižní Indie – Goa. Po přistání transfer do hotelu a nocleh.

8. den:

 individuální volno v hotelu, určené ke koupání, relaxaci a slunění na písečných plážích Goa.

9. den:

 individuální volno v hotelu, možnost účasti na fakultativním výletu na ostrov Grande Island s obědem formou barbecue na pláži (plavba na typické goánské rybářské loďi k ostrovu Grande, relax na pláži, plavání, slunění a následný chutný oběd formou barbecue, půldenní výlet).

10. den:

 individuální volno v hotelu. Fakultativně nádherný výlet k vodopádům Dudhsagar, který byste během vašeho pobytu v Goa neměli vynechat.

11. den:

 individuální volno v hotelu, nocleh.

12. den:

 snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a přelet zpět do Dillí. Na závěr vašeho putování je zajištěna večeře na rozloučenou v místní restauraci. Noční transfer na letiště k vyřízení předodletových formalit.

13. den:

 odlet zpět do ČR (zpravidla časně ráno).

Povinné příplatky

• vízum Indie (cca 1100 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)

Počasí

Goa

28°C Slabý déšť

Kerala

29°C Slabý déšť

×