800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách Maharádžů

19-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

DOPRAVA: Odlet pravidelnou leteckou linkou z Prahy přes Dubaj do Dillí

2. den

Přílet do Dillí
STRAVOVÁNÍ: Oběd v restauraci Veda
UBYTOVÁNÍ: The Royal Plaza hotel

Po příletu do Dillí v 9:15 a po průchodu celní a pasovou kontrolou (víza možné sjednat) na nás bude čekat klimatizovaný transport, který nás převeze z letiště do Maidens hotelu. Po ubytování následuje společný oběd v restauraci Veda, která je vzdálená pět minut jízdy z hotelu, po obědě je prostor na odpočinek po dlouhém letu. Večer noc v hotelu.

3. den

Dillí
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Maidens hotel Delhi
UBYTOVÁNÍ: Maidens hotel Delhi

Po snídani odjezd do centra Dillí tradičním indickým taxi Ambassador, po té prohlídka nejvýznamnější stavby Starého Dillí – Červené pevnosti, dále nás čeká Jama Masjid, což je, s kapacitou až 25 000 věřících, největší mešita v celé Indii, dalšími body jsou exkurze do Humajůnovi hrobky, Indické brány, Raj Ghat a Kutub Mínar, což je s výškou přes 72 metrů nejvyšší minaret na světe. Po prohlídce následuje transfer do hotelu, při kterém uděláme krátkou zastávku u sídla prezidenta Indie. Noc v hotelu.

ČERVENÁ PEVNOST - tato impozantní stavba,postavená z červeného pískovce, po obvodu dlouhá 3km je vysoká od osmnácti do třiceti metrů a patří k základním milníkům Mughalské architektury.

JAMA MASJID - jedna z největších mešit nejenom v Dillí, ale i v celé Indii. Tato mešita postavená v roce 1658 má tři brány, čtyři věže a dva 40 metrů vysoké minarety.

INDICKÁ BRÁNA - postavená z kamene, připomíná smrt 70000 indických vojáků, kteří padli v první světové válce. 13 516 jmen britských a Indických vojáků, kteří padli v roce 1919 v Afgánské válce je vyryto na klenbách a v základech.

HUMAYŮNOVA HROBKA - nechala postavit jeho manželka Haji Begun v 16. Století. Jde o ukázku rané Mughalské architektury a předchůdce Taj Mahalu. To můžeme poznat podle zavalitého tvaru, vysokých prosvětlených oblouků, cibulkovitých kupolí, zahrady rozdělené do obrazců a jednotlivých sektorů a množství jezírek a fontánek.

KUTUB MÍNAR – Minaret, který se stavěl od 12. do 14. století je s výškou 72 metrů a průměrem základny 14, 3 metrů nejvyšším minaretem na světě. K jeho stavbě byly použity cihly vypálené z červeného pískovce.

RAJ GHAT- Ghándího památník na břehu řeky Yamuna.

4. den

Mandawa
DOPRAVA: 265 km, 4-5 hodin, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Maidens hotel Delhi
UBYTOVÁNÍ: Castle Mandawa
Po snídani přesun do Mandawy, srdce Rajasthánu a krásného polopouštního města. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu Castle Mandawa, což je bývalý palác a sídlo Maháradžů a samotný pobyt v tomto hotelu je velkým zážitkem. Po ubytování je prostor pro odpočinek, doporučujeme krásný venkovní hotelový bazén.

MANDAWA - malé krásné město situované do srdce Shekhawatijského regionu, který je především znám díky svým pevnostem. Mandawa by se dala označit za kulturní a společenský středobod celého regionu. Na tomto místě je stále co objevovat, například téměř každé cimbuří nabízí nádherné výhledy na město a především na zahrady které jsou navštěvovány krásnými pávy. Mandawa je také známa jako otevřená galerie Rajasthanu a to především díky malbám a freskám v ulicích. Tato oblast je unikátní díky tomu, že nikde jinde na světě není taková koncentrace chrámů, pevností a studen.

5. den

Mandawa - Bikaner
DOPRAVA: 170 km, 3 hodiny, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Castle Mandawa
UBYTOVÁNÍ: The Laxmi Niwas Palace
Po snídani se vydáme na prohlídku města, kde si budeme moci prohlédnout fresky a malby v ulicích, krásnou architekturu tohoto města nebo například mnohé zahrady, kam se slétají pávy. Po prohlídce Mandawy se vydáme na cestu do Bikaneru.

BIKANER – Město ležící na severním okraji pouštního státu Rajasthánu je obklopeno písečnými dunami a zachovává si svoji středověkou majestátnost, která určuje i místní životní styl. Město je především známé díky chovu velbloudů, dokonce se traduje, že se zde vyšlechtili ti nejlepší jezdečtí velbloudi na světě.

6. den

Bikaner - Jaisalmer
DOPRAVA: 333 km, 5-6 hodin, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v The Laxmi Niwas Palace
UBYTOVÁNÍ: Fort Rajwada
Po snídani se vydáme na prohlídku pevnosti Junagarh, kterou nechal postavit armádní generál Raja Rai Sing již v roce 1593. Celá tato stavba skvěle zrcadlí zručnosti a dovednosti stavařů z 16. století, nejlépe je to vidět na balkonkách, vikýřích a věžičkách. Dále si zde můžeme prohlédnout krásnou práci s červeným pískovcem a mramorem, protože ornamenty do nich vyryté jsou zkrátka fascinující. Jednotlivé části paláce Dewan-iKhas, Phool Mahal anebo Hawa Mahal krásně odrážejí a zrcadlí úžasnou architekturu regionu Bikaner. Po prohlídce pevnosti se vydáme na cestu do Jaisalmeru, pojedeme napříč pouští Thar, budeme projíždět poměrně suchou vegetací a vesničkami, které jsou plné tradičně pestrobarevně oblečených lidí, což je velmi typické pro tuto oblast Rajasthánu. Také zaručeně potkáme po cestě spoustu obchodníku s velbloudy. Po příjezdu do Jaisalmeru se ubytujeme v bývalé pevnosti Fort Rajwada.

JAISALMER – Jaisalmer vyvolává v mnohých cestovatelích pocit naprostého okouzlení, říká se mu diamant pouště. Toto přízvisko vyvolává kombinace velmi nehostinných podmínek a krásného, pestrobarevného města, které je takto barevné především díky zálibě místních obyvatel v sytých barvách všech odstínů. Dalším důvodem je Jaisalmer fort, pevnost z 12. století, kterou nechali postavit bohatí obchodníci je opravdu překrásnou stavbou, s mnohými havelí, věžičkami a parádním zdobením. Zkrátka Jaisalmer je dokonalou kombinací nehostinné pouště a velmi bohaté kultury.

7. den

Jaisalmer
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Fort Rajwada
UBYTOVÁNÍ: Fort Rajwada
Po snídani se vydáme na prohlídku Jaisalmer Fort – pevnosti, která je se svoji polohou na kopci Trikuta opravdovým monumentem města. Tato pevnost je také známá pod názvem „zlatá pevnost“ za což vděčí vycházejícímu slunci nad pouští, které ji svými paprsky obarví na úžasnou zlatou barvu. Podíváme se i do Jain chrámu, který se rozkládá uvnitř pevnosti, k vidění jsou zde krásné havelí, které jsou pořád ve skvělém stavu i přesto, že byly postaveny již ve 12. století. Zejména úžasná je kombinace žlutého a červeného pískovce a vyobrazení pávy na zdech. Po prohlídce rozlehlé pevnosti a přilehlých chrámů nás čeká projížďka na velbloudech do nedaleké pouště, prohlédneme si krásný západ slunce nad pouští a městem Jaisalmer, po vyjížďce se vrátím zpět do Fort Rajwada. Noc v pevnosti Fort Rajwada.

8. den

Jaisalmer - Jodhpur
DOPRAVA: 265 km, 4-5 hodin, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Fort Rajwada
UBYTOVÁNÍ: Ajit Bhawan
Po snídani v pevnosti Fort Rajwada následuje odjezd směr Jodhpur. Po cestě se zastavíme u hinduistického chrámového města Osian, které se rozkládá v poušti Thár. Tento komplex hinduistických chrámu z 8. století je největším v celém Rajasthanu. K vidění jsou zde typické terasy zdobené četnými miniaturami s hinduistickými motivy. Po prohlídce budeme pokračovat do Jodhpuru, známého jako „Modré město“.
Toto osmisettisícové město ležící na okraji pouště Thár si vysloužilo svoji přezdívku díky modře natřeným domům ve staré části. Město Jaipur dříve bývalo centrem posledního královského státu Márváru. Městu dominuje pevnost Meherangarah, která ční vysoko nad městem a nabízí krásné výhledy na modře zbarvenou starou část a samozřejmě i na nedalekou poušť. Po příjezdu ubytování a noc v Ajit Bhawan paláci.

9. den

Jodhpur - Rohetgarh
DOPRAVA: 45 km, 1 hodina, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Ajit Bhawan
UBYTOVÁNÍ: Rohetgarh Fort
Po snídani v paláci nás transport převeze k nedaleké pevnosti Meherangarah, která se ční ve výšce 122 metrů nad městem, stavba je to opravdu monumentální, uvnitř jsou k prohlídce paláce a samozřejmě se zde naskýtá krásný výhled na Jodhpur a okolí. Po prohlídce pevnosti budeme pokračovat do Jaswant Thanda, což je mramorový památník, postavený v 19. století a jsou zde pochováni členové královské rodiny z té doby. Po prohlídce památníků následuje přesun do Rohetgarh Fort – bývalé pevnosti, kde budeme ubytováni. Po ubytování se vydáme Jeepy na safari do oblasti Bishnoi, kde si budeme moci kromě přírody prohlédnout vesnice, kde žijí lidé ve velmi jednoduchých podmínkách, avšak v naprostém souladu s přírodou. Uvidíme zde tradiční výrobu šperků a oblečení. S trochou štěstí narazíme i na zde se vyskytující pávy. Po prohlídce této oblasti následuje transfer zpět do pevnosti. Noc v pevnosti.

MEHERANGARH – pevnost, která je zhruba pět kilometrů za městem byla postavena 1459 a jejím cílem byla ochrana města. V pevnosti jsou k nalezení paláce, ve kterých se skrývají poklady a kulturní dědictví města Jodhpur.

JASWANT THANDA – stavba postavena z bílého mramoru je nazývána královským krematoriem, jsou zde totiž pochováni členové královské rodiny z 19. století včetně velmi oblíbeného panovníka Jaswatn Singha, kterému se podařilo zbavit Jodhpur loupežníků a zavedl zavlažovací systém.

10. den

Rohetgarh - Ranakpur - Udaipur
DOPRAVA: 250 km, 4-5 hodin, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Rohetgarh Fort
UBYTOVÁNÍ: Fateh Prakash Palace
Po snídani v pevnosti se vydáme na cestu do Udaipuru, cestou se však zastavíme v Ranakpuru, který je proslulý jako jedno z posvátných míst Džinistů. Nejimpozantnější je hlavní chrám, který se může pyšnit 29 sály a 1444 sloupy. Na stěnách jsou k vidění plastiky a rytiny a na stropech visí zvonky, které při nepatrném průvanu vytváří údajně nebeskou hudbu. Chrám, zasvěcený Ršabhovi – bohu se čtyřmi tvářemi, je postavený ze žlutého pískovce a mramoru. Po prohlídce tohoto džinistického skvostu budeme pokračovat do Udaipuru, jednoho z nejromantičtějších měst Indie. Tento přídomek město získalo díky množství krásných jezer, paláců a zahrad. Po příjezdu ubytování v paláci.

RANAKPUR – malé město ležící v nadmořské výšce 486 metrů nad mořem je především známé díky svým džinistickým chrámům, které jsou největší v celé Indii. Chrámy se stavěly především ve 12. století, ale byly velmi záhy poničeny výpady muslimských válečníků. V 15. století došlo však k rekonstrukcím, které zachovaly původní vzhled chrámů.

11. den

Udaipur
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Fateh Prakash Palace
UBYTOVÁNÍ: Fateh Prakash Palace
Po snídani v hotelu nás čeká prohlídka města, při které se půjdeme podívat na majestátný, nad jezerem stojící Městský palác, který je jedním z největších v celém Rajasthanu, dále navštívíme muzeum místních umění, které se zabývá kulturou celého rajasthánského regionu. Po prohlídce muzea navštívíme zahrady Sahelion-ki-Bari neboli „zahradu družiček“ která je s vodotrysky, jezírky a krásnými květinami opravdu hezkou podívanou. V odpoledních hodinách se přesuneme k jezeru Pichola, kde nás čeká projížďka lodí a krásný zlatavý západ slunce nad jezerem a nad Městským Palácem. Po západu slunce a ukončení plavby se vrátíme do hotelu. Noc v hotelu.

UDAIPUR – kterému se také říká „Město jezer“ nebo „Benátky východu“ je známý především díky velkému množství paláců. Nejznámějším palácem je takzvaný Městský palác, který se rozkládá nad jezerem Pichola. Město bylo postaveno králem Udajem Singhem v 16. století. Legenda praví, že místo, na kterém se Udaipur rozkládá, poradil a požehnal králi Udajovi poutník. Rada to byla opravdu královská, protože jezero, nad kterým se město rozkládá nabízí jedinečnou scenérii, obzvláště pak při východu slunce, kdy se paláce zrcadlí v hladině.

MĚSTSKÝ PALÁC – jeden z největších královských komplexů v rajasthánu, který monumentálně stojí nad jezerem Pichola je opravdu honosná luxusní stavba, k nalezení je zde 11 paláců, věže, obrovské kupole ze kterých je dechberoucí výhled na město, všechny zdi jsou pokryté mramorem, žulou nebo mozaikou, na stěnách jsou krásné malby, uvnitř komplexu mnohá nádvoří a samozřejmě velké množství komnat. Součástí paláce je i muzeum, kde je k prohlédnutí velké množství artefaktů.

SAHELION-KI-BARI – zahrada postavená v 18. století pro ženy z královské rodiny, které do ní chodily odpočívat. Zahrada vyniká především díky velkému množství jezírek, fontán a krásných rostlin.

12. den

Udaipur - Deogarh
DOPRAVA: 220 km, 4 hodiny, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Fateh Prakash Palace
UBYTOVÁNÍ: Deogarh Mahal
Po snídani se vypravíme na cestu do 220 kilometrů vzdáleného Deogarhu, místa, které leží na spojnici mezi Udaipurem a Jaipurem. Po příjezdu se ubytujeme v Deogarh Mahal, což je velmi honosný palác a při pohledu na něj je vidět, že Maháradžové, kteří ho v dřívějších dobách obývali byli opravdu velmi významní pro tuto oblast. Po příjezdu se ubytujeme a v odpoledních hodinách se vydáme na návštěvu do místní typické vesnice, kde si prohlédneme, jak vesničané žijí své každodenní povinnosti, například uvidíme jak místní ženy nosí velikánské hliněné hrnce plné vody na hlavách, můžete se připojit k místním obyvatelům, kteří diskutují ve stínech stromů o problémech světa anebo je také velmi zajímavé pozorovat ukázku místních řemeslníků, kteří nám předvedou jejich práci, uvidíme například hrnčíře pracovat na hrnčířském kole, ševce na tradičním „juttis“ anebo klenotníky. Kapitola sama pro sebe bude ukázka barvení oblečení, protože vidět všechny syté barvy, které používají a proces práce s nimi je opravdu velkým zážitkem. Po návštěvě vesnice se vrátíme zpátky do paláce.

13. den

Deogarh - Jaipur
DOPRAVA: 275 km, 5 hodin, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Deogarh Mahal
UBYTOVÁNÍ: Samode Haveli
Po snídani se vydáme na zhruba pět hodin dlouhoucestu do města Jaipur. Město Jaipur nechal založit Maháradža Jai Sing II (1693-1743) a na typicky růžovo nechal namalovat Maháradža Man Sing II. Ten tak učinil po návštěvě Prince z Walesu Edwarda VII v roce 1876. Turisticky je Jaipur zajímavý především díky typické architektuře a rozmanité kultuře. Růžová barva je symbolem pohostinnosti, která vládla v době Rajputské kultury. Jaipur je rušné město a centrum businessu se všemi aspekty moderní metropole, ale zároveň si ponechává starý šarm a kouzlo, které překvapí nejednoho cestovatele. Po příjezdu se ubytujeme v Samode Haveli paláci.

14. den

Jaipur
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Samode Haveli
UBYTOVÁNÍ: Samode Haveli

Dopoledne se přesuneme k Amberské pevnosti, která se tyčí na skalnatém hřebenu. Cestu na Amberskou pevnost absolvujeme na hřbetech slonů. Po prohlídce Amberu následuje cesta zpět do Jaipuru. Cestou zpět si budeme moci prohlédnout Hawa Mahal – Palác Větrů. Po příjezdu absolvujeme prohlídku v Jaipurském městském paláci, kde je k vidění mnoho muzeí a královských domů. Po této exkurzi nás čeká poslední bod programu a to Jantar Mantar – královská observatoř, kde jsou vrcholem programu sluneční hodiny, se střední částí 27 metrů vysokou. Po prohlídce královské observatoře následuje transport do hotelu.

PEVNOST AMBER - postavena v roce 1592 Radžou Man Singhem je jednou z nejlepších ukázek Rajputské architektury. Poskytuje rozsáhlý výhled přes hluboké a úzké údolí na roviny v dálce. Pevnost byla dostavena v 18. století a byla hlavním městem Minaských kmenů, které byly považovány za původní obyvatele tohoto regionu. Pevnost, která je obklopena Maotským jezerem se skládá z množství bran, nádvoří, schodišť, sloupoví a paláců které ukazují dřívější slávu a bohatství tohoto regionu.

JÍZDA NA SLONECH – jízda potrvá zhruba 20 minut a cestou si budeme moci užít krásné výhledy do nížin, ale i houpavou sloní chůzi.

HAWA MAHAL – Palác větrů je pětipatrová budova z 18. století ve které je 953 oken, které jsou postaveny tak, aby ženy z královské rodiny mohly pozorovat ruch na ulici, ale při tom nebyly viděny.

MĚSTSKÝ PALÁC - Městský palác se rozkládá v centru Jaipuru a skládá se z královských domů a muzeí se sbírkami textilů, kostýmů, vojenské výbavy,maleb... Zajímavostí je, že některé domy jsou stále členy královské rodiny obývány.

JANTAR MANTAR - Královská observatoř, postavena 1734 královým astrologem Jai Singem

15. den

Jaipur - Samode
DOPRAVA: 50 km, 1 hodina, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Samode Haveli
UBYTOVÁNÍ: Samode Palace
Po snídani nás čeká transport do Samode, města které ještě koncem 19. století bylo velkým a důležitým bodem celého regionu. Tuto roli však postupem času přebral Jaipur. Naše cesta vede do Samode především kvůli paláci, ve kterém zde budeme ubytováni, je to totiž jeden z nejlepších, který se v celém Rajasthánu nabízí. Slovo luxus zde dostává nového významu. Po příjezdu do paláce doporučujeme jeden ze dvou bazénů anebo příjemnou masáž. Zbytek dne je ve znamení odpočinku.

16. den

Samode - Agra
DOPRAVA: 280 km, 5-6 hodin, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Samode Haveli
UBYTOVÁNÍ: Jaypee Palace
Po snídani v paláci nás čeká cesta do Agry, města které proslavil především dechberoucí Taj Mahal. Cestou do Agry se zastavíme v Abhaneri – palácovém komplexu, který je znám díky svým zdem, které jsou posety schodišti. Před příjezdem do Jaipuru máme ještě v plánu zastávku v opuštěném, avšak dokonale zachovalém, palácovém komplexu, Fatehpur Sikrí, které bývalo panovníkovým sídlem. Po prohlídce pokračujeme v cestě. Po příjezdu v Agře se ubytujeme v Jaipee paláci. Noc v paláci.

FATEHPUR SIKRÍ- krásné, pouštní středověké město. Toto město bylo postaveno Akbarem Velkým v 16. století, mělo sloužit jako hlavní město Akbarovi říše. Město se skládá z náboženských, obytných a administrativních budov. Mešita v Fatehpur Sikrí je považována za kopii mešity v Mecce, je velmi elegantní a můžeme na ní vidět detaily Perského a Hindu umění.

ABHANERI- Malé město, ležící zhruba 90 kilometrů od Jaipuru je známé díky svým zdem, které jsou pokryty velkým množstvím schodišť, tato schodiště byla vytvořena kvůli odvodům vody při monzunových deštích. Název města, které bylo založeno králem Rajou Chandem, je odvozen od slov Abha Nagri, což znamená jas.

17. den

Agra
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Jaypee Palace
UBYTOVÁNÍ: Jaypee Palace
Po snídani v hotelu odjezd na prohlídku moderního divu světa Taj Mahalu, který je v ranních hodinách (kdy si ho prohlédneme i my), díky východu slunce, obzvlášť překrásný. Po Taj Mahalu si prohlédneme ukázku Mughalské architektury a to pevnost v Agře. Přes den využijeme i Tonga kočáry. Odpoledne se půjdeme podívat ještě na Itimad-ud-Daulah, takzvaný malý Taj Mahal, je totiž postaven ve velmi podobném stylu. V podvečer se přesuneme do divadla na Kalikarti show (Mohabat the Taj) – představení plné tanců a zpěvů v tradičním indickém pojetí. Po představení přesun do hotelu. Noc v hotelu.

TAJ MAHAL - tento monument je krásným příkladem spojení mnoha architektonických stylů a je jedním z moderních divů světa. Taj Mahal byl postaven v roce 1652 vládcem Shah Jahanem. Trvalo to 22 let a byla k tomu potřeba práce 20 000 šikovných pracovníků aby postavili tuto pohádku z bílého mramoru.Památník je k prohlídce nejlepší v ranních hodinách, kdy se mění jeho barvy v závislosti na východu slunce, je to opravdu nádherná podívaná.

PEVNOST AGRA - postavená panovníkem Akbarem, na západním břehu řeky Yamuna s krásnými zahradami. V dnešních dnech pevnost Agra dominuje centru města. Pevnost postavená v Mughalské éře skvěle odráží blahobyt této doby, což je vidět na mnoha zlatých palácích a bohatě zdobených pavilonech. Mimojiné jsou v pevnosti k vidění i Mohammedovi relikvie.

TONGA KOČÁRY – Pro Agru typické kočáry, které jsou bohatě zdobené a tažené koňmi.

KALIKARTI SHOW (MOHABAT THE TAJ) – Sága lásky. Jeden z příběhů líčící sílu lásky, životní příběh a pravou, nefalšovanou lásku Shajana k Mumtaj Mahale-jeho krásné ženě.

18. den

Agra - Dillí
DOPRAVA: 205 km, 4 hodiny, bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Jaypee Palace
UBYTOVÁNÍ: Radisson hotel
Po snídani v posledním paláci, který na naší cestě navštívíme nás čeká návrat zpět do hlavního města Indie – Dillí. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu. Po ubytování v hotelu následuje transport do centra Dillí, zde je v plánu návštěva trhů a možnost zakoupení dárkových předmětů a suvenýrů. Zároveň se nám naskytne šance si naposledy v rámci zájezdu užít atmosféru indické metropole. Po nákupech v podvečer, odvoz zpět do hotelu.

19. den

Dillí - Dubai - Praha
DOPRAVA: Odlet pravidelnou leteckou linkou z Dillí přes Dubaj do Prahy
Okolo jedné hodiny ranní transport na letiště a odlet pravidelnou linkou Emirates z Dillí přes Dubaj do Prahy. Přílet do ČR v 13:50.

Cena zahrnuje:

- Letenky včetně všech letištních poplatků s Emirates v economy class
- Ubytování v kvalitních 5* prověřených hotelech
- Snídaně
- Veškeré služby, aktivity a vstupy dle programu
- Dopravu klimatizovaným autem / minibusem (dle počtu účastníků)
- Služby anglicky mluvících kvalifikovaných lokálních průvodců

Cena nezahrnuje:

- Vízum (na Vaši žádost zajistíme)
- Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč/os
- Osobní výdaje

Poznámka:

Tento zájezd nabízí poněkud netradiční cestu Rajasthánem, projedeme všechny důležitá města, památky a uděláme si ucelený pohled, jak tento překrásný pestrobarevný polopouštní region vypadá a k tomu budeme bydlet v bývalých palácích a pevnostech Maháradžů. Díky tomu budeme moci poznat, jak honosná a luxusní sídla si nechávali vládci jednotlivých oblastí a regionů stavět a budeme si užívat právě tohoto luxusu. Zájezd je koncipovaný jako velmi luxusní, chceme aby nebyly největším zážitkem pouze města a památky, ale i noci a dny strávené v těch nejlepších dostupných palácích se všemi úžasnými službami, které jsou v Rajasthánu k dispozici. Kromě návštěv památek a historicky významných míst program zahrnuje i návštěvu kina s Bollywoodským filmem, jízdu na slonech a velbloudech nebo projížďku rikšou a mnoho dalších zpestření, která dělají zájezd jedinečným.

Termíny jsou pouze orientační, na Vaši žádost rádi vše přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Počasí

Margao

29°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

25°C Polojasno

×