800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrí lanka + Indie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny před odbavovací přepážkou CK travel na letišti Praha – Ruzyně 2 hodiny před odletem. Odlet do Kolomba.

2. den

PINNAWELA - POLONNARUWA
Snídaně v letadle, přílet do Kolomba v ranních hodinách místního času. Návštěva sloního sirotčince Pinnawela. Ubytování v hotelu. Odpoledne odjezd do královského města Polonnaruwa, které bylo od 11. do 13. století hlavním městem Srí Lanky a nachází se v něm ruiny chrámů a paláců, 4 velké sochy Buddhy vytesané do skály a další zajímavosti a vykopávky. Večeře a nocleh.

3. den

SIGIRIYA – DAMBULLA
Po snídani odjezd ke skalnímu útvaru s pevností na vrcholku - Sigiriya, také nazývané „Pevnost v oblacích", nebo „Lví skála" . Pevnost pochází z 5. století n.l., na cestě k vrcholu můžete vidět úžasné fresky a na úpatí hory se nachází komplex zahrad a vodních děl. Poté odjezd do Kandy. Během cesty návštěva jeskynních chrámů v Dambulle. Následuje zastávka v Zahradě koření v Matale a v manufaktuře na výrobu batikových potisků. V pozdních odpoledních hodi-nách příjezd do Kandy. Po večeři návštěva kulturního vystoupení. Nocleh.

4. den

KANDY
Po snídani návštěva kandyjského chrámu, posledního sídla sinhálských králů předtím, než bylo konečně postoupeno Britům v roce 1815. Dále pokračování s návštěvou královské botanické zahrady v Paradeniyi. Tato zahrada má rozlohu 67 ha a můžete v ní najít více než 4.000 druhů flóry. Byla založena roku 1371 s úmyslem sloužit královně pro potěšení a přeměněna na botanickou zahradu v roce 1821. Po návštěvě botanické zahrady odjezd do Negomba. Večeře, nocleh.

5. den

KOLOMBO – TRIVANDRUM – KOVALAM
Snídaně. Transfer na letiště v Kolombu, odlet do Trivandrumu. Odjezd do přímořského letoviska Kovalam, které bývávalo vyhlášeným letoviskem hippies v druhé polovině šedesátých let. Nocleh v Kovalamu.

6. den

KOVALAM – ALLEPPEY – KUMARAKOM
Snídaně. Dopoledne volno na pláži. Odpoledne odjezd do Alleppey, rázovitého města na křižovatce vodních cest, nalodění na hausbót (jenž vznikl přestavbou tradiční rýžové bárky a je oblíbeným dopravním prostředkem po keralských vodách) a plavba scénickou krajinou keralských jezer a kanálů podél rybářských vesniček, kokosových hájů a plantáží koření do Kumarakomu. Večeře a nocleh na hausbótu.

7. den

KUMARAKOM
Snídaně. Plavba ke Kottayamu, oběd. Vylodění v Kottayamu, jenž je důležitým náboženským střediskem keralských křesťanů. Transfer do hotelu, ajurvédická relaxační masáž, večeře a nocleh v Kumarakomu.

8. den

ALLEPPEY – PERIYAR
Snídaně. Odjezd do přírodní rezervace v Periyaru, která leží na břehu přehradní nádrže a je domovem tygrů, divokých slonů a dalších zvířat. Nocleh a večeře v Periyaru.

9. den

PERIYAR – KOCHI
Snídaně. Ranní projížďka po jezeře s pozorováním divokých zvířat. Procházka plantážemi koření vně rezervace. Oběd. Odjezd do Kochi, večer představení tradičního keralského divadla kathakali. Nocleh v Kochi.

10. den

KOCHI - TRIVANDRUM
Snídaně. Celodenní prohlídka Kochi včetně holandské pevnosti Mattancherry s úžasnými hinduistickými nástěnnými malbami, židovské synagogy z 16. století, křesťanské katedrály Santa Cruz, kostela svatého Františka, kde býval pohřben Vasco da Gama, Willingdonova ostrova a ostrova Bolgatty. Navečer návštěva pláží, kde místní rybáři chytají ryby pomocí tradičních čínských sítí. V pozdním odpoledni odjezd do Trivandrumu. Večeře a nocleh v Trivandrumu.

11. den

TRIVANDRUM - KOLOMBO
Snídaně. Odjezd na letiště v Trivandrumu, odlet do Kolomba. Pobyt u moře v Negombu.

12. den

KOLOMBO - PRAHA
Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Margao

27°C Polojasno

Tiruvanantapuram

26°C Převážně oblačno

×