800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Indie + Khajuraho a Varanasi

8 památek chráněných UNESCO (Dillí - Humajúnova hrobka + Červená pevnost + Qutb Minar, Jaipur, Agra, Taj Mahal, Fatehpur Sikri, Khajuraho), posvátné Varanasi, buddhistický Sarnath, klidné město Orcha, typická místní tržiště, cestu vlakem, ruční tkaní koberců, dílnu na zpracování mramoru, volný čas věnovaný vlastním preferovaným prohlídkám atd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

V ranních/dopoledních hodinách odlet z Prahy/Vídně do Dillí. Přílet do Dillí, transfer do hotelu a ubytování (2 noci).

2. den

Dillí
Celodenní prohlídka hlavního města. Dopoledne jízda rikšou po Starém Dillí s návštěvou překrásné Červené pevnosti, symbol síly i elegance mughalského císaře, dále uvidíte Raj Ghat - památník Mahatma Gandhího a taktéž největší indickou mešitu Jama Masjid s nedalekým bazarem. Odpoledne poznáte Nové Dillí postavené ve 20. letech 19. století s širokými bulváry, rozsáhlým komplexem vládních budov a parky. Návštěva historické Humayunské hrobky a minaretu Qutub, který je nejvyšší věží v Indii, dále projedete kolem Parlamentu a impozantní Indické brány. Noc v Dillí.

3. den

Sarnath
Přelet z Dillí do Varanasi, transfer a ubytování v hotelu. Večer návštěva Sarnath, jelení obory, kde Buddha poprvé učil své mnichy (cca 13 km od Varanasi).

4. den

Varanasi
Ráno plavba na lodi ke ghátům na řece Ganga. Volný den a večer opět návštěva nábřeží řeky Gangy ke shlédnutí náboženských ceremonií.

5. den

Přelet z Varanasi do Khajuraho, transfer a ubytování v hotelu. Volný program k relaxaci.

6. den

Khajuraho / Orcha
Ráno prohlídka skupiny východních a západních chrámů v Khajuraho. Jedná se o bráhmanistické a džinistické chrámy z 10.-11. století. Po cestě do Jhansi návštěva města Orcha, bývalého sídla rádži. Ve Jhansi nástup do vlaku směr Agra, která se v 16. a 17. století stala centrem obchodu, vědy, kultury a umění. V Agře transfer do hotelu.

7. den

Taj Mahal / Agra
Dopoledne prohlídka nejúžasnějšího monumentu lásky na světě - Taj Mahalu, jehož stavbu začal v r. 1631 císař na paměť své milované královny. Po poledni návštěva pevnosti v Agře a pulsujícího města, prohlídka hrobky Itamaduddaulah. Náš tip: požádejte řidiče, ať vás před západem slunce odveze na druhý břeh řeky Jamuny k Taj Mahalu, naskytne se vám nezapomenutelný pohled na Taj Mahal osvětlený zapadajícím sluncem a řeku.

8. den

Fatehpur Sikri
Cestou do Jaipur, hlavního města státu Radžastán (celkem cca 5,5 hod.) navštívíte “zapomenuté a opuštěné město” Fatehpur Sikri, sídlo císaře Akbara s dobře dochovanými paláci postavenými z červeného pískovce. Doporučujeme taktéž návštěvu proslulé mešity s mramorovým sálem a spoustou místních obyvatel, nenechejte si ujít! Pozdě odpoledne příjezd do Jaipuru, které patří k nejkrásnějším v Indii a bývá nazýváno “Růžovým městem”. Ubytování (2 noci), volný program.

9. den

Jaipur
Dopoledne prohlídka Fort Amber, kam vás majestátně vyvezou sloni. Pevnost, vzdálená 11 km od Jaipuru, je se svými terasami a opevněním odrážejícími se v hladině jezera Maota skvělou ukázkou rajputské architektury a patří k jedné z nejzajímavějších pevností v Indii. Cestou zpět do Jaipuru lze navštívit manufakturu na ruční tkaní koberců či kamenickou dílnu, kde se zpracovává proslulý bílý mramor. Odpoledne prohlídka Jaipuru vč. Jantar Mantar – observatoře z r. 1726, muzea tradičního umění či “Paláce větrů”, nejznámějšího paláce šlechty ve městě.

10. den

Dillí
Ráno odjezd do Dilí. Během cesty naplánované zastávky s prohlídkou indického venkova (cesta trvá cca 5,5 hod.). Ubytování v hotelu a volný program. Večer doporučujeme představení “Světlo a zvuk” v Červené pevnosti.

11. den

Dillí
Snídaně, volný program v Dillí nebo fakultativně prohlídka dalších zajímavostí hlavního města. Večer transfer na letiště a odlet domů (program na 7 nocí).

12. den

Dillí
Snídaně, volný program v Dillí nebo fakultativně prohlídka dalších zajímavostí hlavního města. Večer transfer na letiště a odlet domů (program na 7 nocí).

Upozornění

časy letů a program okruhu se mohou změnit v závislosti na letecké společnosti, dopravní situaci v Indii, uzavírkách monumentů či státních svátcích. Vždy však uvidíte maximum, resp. program bude upraven dle aktuální situace k uspokojení klienta. V případě spokojenosti s řidičem a průvodci je vhodné zanechat menší spropitné.

V ceně programu

program okruhu vč. veškerých transferů klimatizovaným vozem typu "Ambassador", vstupy, anglicky mluvící průvodce (řidič), 10x ubytování se snídaní, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax a přeletů

Počasí

Margao

27°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

26°C Polojasno

×