800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyÚchvatná Indie - Delhi + Jaipur + Ranthamborre + Agra

Indie je úžasná, u nás poněkud nedoceněná, destinace. Dokáže nabídnout i velmi vysokou úroveň, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Ubytování je zajištěno ve velmi kvalitních a prověřených 4* hotelech.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet do Dillí. Přílet v nočních hodinách. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den

DILLÍ
Snídaně.
Dnes Vás čeká prohlídka staré části města. Prohlédnete si impozatní stavbu ze 17. stol. - Červenou pevnost, kterou nechal postavit Šáhdžahán, přičem využil svých neobyčejných organizačních schopností a istetického cítění. Celou stavbu kromě jiného i ohromné 33m vysoké ochranné zdi. Přímo naproti Červené pevnosti se nalézá neméně zajímavá stavba - mešita Džámí masdžid (Jama Masjid), postavená v roce 1656 a krásně zdobená červeným pískovcem a bílým mramorem. Džámí masdžid je největší je největší indická mešita a pojme více jak 20.000 věřících. Na břehu řeky Yamuna si prohlédneme památník Mahatma Gandhiho - Raj Ghat, kde byl po jeho násilné smrti v roce 1948 zpopelněn. Dále projedete kolem "Indické brány", postavené z kamene Bharatpur, která je připomínkou 70.000 indických vojáků padlých v 1. světové válce. Později odpoledne prohlídka Nového Dilí: Humajúnova hrobka - V této majestátní stavbě, která se svou rozlohou a velikostí podobá pozdějšímu Taj Mahalu, je pochován druhý mughalský císař Humájún. Humajúnova hrobka je zařazena na seznam UNESCO. Nechala ji postavit v 16. století (1562-1571) manželka zesnulého císaře Hadži Begum narozená v Persii. Jedná se o první velké mauzoleum mughalské architektury s výraznou zahradou. Nakonec prohlídka minaretu Qutub, ohromné vítězné věže, jejíž stavba započala roku 1199 a byla ukončena až v roce 1368. Vrchní minaret se nalézá ve výšce 72,5 m. a má obvod 14,4 m. Na vrchol vede 379 schodů.
Odpoledne návrat do hotelu - přenocování
Dillí - v jeho 3000 let dlouhé existenci, na místě kde dnes stojí toto neuvěřitelné město, se rozkládalo sedm jiných, které Dillí během své historie pohltilo. Zde se setkáte s fascinující směsí staré i současné Indie.Vedle vládních budov stojí středověké paláce a bazary. Malé tické jídelny a trhy se krčí vedle moderních nákupních center. Dillí je městem, které čeká na objevení a pro ty, kteří mají oči otevřené, se jim odvděčí.

3. den

DILLÍ - JAIPUR
Snídaně.
Odjezd do Jaipuru - ubytování - odpočinek - přenocování
Jaipur - město vybudované Maharadžou Jai Singh II., v 18. stol. podle hinduistických pravidel, jako koloniální hlavní město.

4. den

JAIPUR
Po snídani se vydáte na exkurzi, která Vás zavede do pevnosti Amber. Už jen cesta pro Vás může být zážitkem, pokud budete mít štěstí můžete jet na hřbetě slona (omezená kapacita) nebo jeepem. Tato městská pevnost se nachází 130m vysoko, mezi okolními kopci Aravalli. Po prohlídce se zastavíte u Paláce Větrů (Háva mahal), 5ti patrobé budovy z 18. stol., která se pyšní 953 okny. Později navštívíte Městský palác, kde jsou uloženy sbírky tkanin, zdobených zbraní, kostýmů, maleb nebo manuscriptů. Také navštívíte Královskou observatoř Džantar mantar (Magický nástroj) založenou Jaiemsinghem II. Návrat do hotelu - přenocování.

5. den

JAIPUR - RANTHAMBORE
Po snídani odjezd do NP Ranthambore.
V Ranthambore se nachází jedna z nejlepších a nejznámejší rezervací, kde lze spatřit tygry v přirozeném prostředí. NP navazuje na známý region Kela Devi a park Sawai Man Singh vyhlášený svou přírodou kolem řeky Chambal.
Po příjezdu ubytování a odpočinek. Večere - přenocování.

6. den

RANTHAMBORE
Brzy ráno se vydáte do parku na časnou prohlídku probouzející se přírody. Návrat do hotelu na snídani. NP Ranthambore je převážně zalesněný listnatými stromy s několika jezery, říčkami a nádhernmi starobylými pevnostmi, což z něj děla ideální útočiště mnoha druhů jak vodních tak i dravých ptáků, můžete zde spatřit krokodýly želvy, pasoucí se jeleni Sambar, gepardy antilopy Nilgai, pralesní kočky a mnoho dalších zvířat. Odpoledne další výlet do parku za pozorováním přírody. Večeře v hotelu - přenocování.

7. den

RANTHAMBORE - AGRA
Po snídani transfer na vlak a odjez do Bharatpur, kde Vás vyzvedne průvodce. Odjezd do Agry. Cestou navštívíte středověké město duchů - Fatépur Síkrí, navržené a vybudované Akhbarem Velkým v 16. stol., které mělo sloužit jako ideál hlavního města. Proč však město duchů? Jeho trvání, i přes počáteční úspěch, mělo jen pouhých 14 let, a pak bylo prakticky opuštěno, zejména kvuli nedostatku vody. Příjezd do Agry - ubytování a přenocování.
Agra se nachází na pravém břehu řeky Yumuna a bývala hlavním sídlem mughalských vládců, kteří mu vtiskli až pohadkovou krásu. Zdejší středověké památky patří k tomu nejlešímu v celé Indii.

8. den

AGRA
Po snídani začneme prohlídku skvostným Tadžmahalem. Palác, obložený krásným bílým mramore, vystavěl Šáhdžahán jako mauzoleum své manželce, kerá zemřela po porodu. Stavba trvala celých 22 let (1631-1653). Tádž dnes právem patří k sedmi divům světa, nejen pro svou vnější krásu, ale i proto, jakým způsobem oslavuje lásku a umění. Odtud se dále vydáme k neméně působyvé stavbě - Pevnosti Agra, nacházejícím se na pravém břehu řeky a kterou nechal mughulský vládce Akhbar postavit v 16. stol. Stavba ze zářivě červeného pískovce, vodní příkop i hradby jsou jen dalším kamínkem v indické mozajce, která Vám jistě pomůže porozumět významu indické kultury a národní hrdosti. Návrat do hotelu - přenocování.

9. den

AGRA - DILLÍ
Po snídani odjezd do Dillí. Cestou se zastavíte a prohlédnete mausoleum-mešitu velkého mughalského krále Akbara. Akbar začal stavět mešitu za svého života, ale dokončil ji až jeho syn, mughalský vládce Jahangir. Odjezd do hotelu - ubytování - přenocování.

10. den

Odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Margao

25°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

24°C Polojasno

×