800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyÚchvatná Indie s českým průvodcem: Dillí-Agra-Deogarh-Udaipur-Goa-Bombaj

"Vydejte se s námi po stopách historie, do kolébky civilizace, která dala vzniknout hněd několika náboženstvím, odrážejícím se i dnes v životech milionů lidí; navštivte místa, která stále dokáží člověka ohromit a nakonec si odpočiňte ve stínu palem na březích Arabského moře."

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet do Dillí. Přílet v nočních hodinách. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den

DILLÍ
Snídaně.
Dnes Vás čeká prohlídka staré části města. Prohlédnete si impozatní stavbu ze 17. stol. - Červenou pevnost, kterou nechal postavit Šáhdžahán, přičem využil svých neobyčejných organizačních schopností a istetického cítění. Celou stavbu kromě jiného i ohromné 33m vysoké ochranné zdi. Přímo naproti Červené pevnosti se nalézá neméně zajímavá stavba - mešita Džámí masdžid (Jama Masjid), postavená v roce 1656 a krásně zdobená červeným pískovcem a bílým mramorem. Džámí masdžid je největší je největší indická mešita a pojme více jak 20.000 věřících. Na břehu řeky Yamuna si prohlédneme památník Mahatma Gandhiho - Raj Ghat, kde byl po jeho násilné smrti v roce 1948 zpopelněn. Dále projedete kolem "Indické brány", postavené z kamene Bharatpur, která je připomínkou 70.000 indických vojáků padlých v 1. světové válce. Později odpoledne prohlídka Nového Dilí: Humajúnova hrobka - V této majestátní stavbě, která se svou rozlohou a velikostí podobá pozdějšímu Taj Mahalu, je pochován druhý mughalský císař Humájún. Humajúnova hrobka je zařazena na seznam UNESCO. Nechala ji postavit v 16. století (1562-1571) manželka zesnulého císaře Hadži Begum narozená v Persii. Jedná se o první velké mauzoleum mughalské architektury s výraznou zahradou. Nakonec prohlídka minaretu Qutub, ohromné vítězné věže, jejíž stavba započala roku 1199 a byla ukončena až v roce 1368. Vrchní minaret se nalézá ve výšce 72,5 m. a má obvod 14,4 m. Na vrchol vede 379 schodů.
Odpoledne návrat do hotelu - přenocování
Dillí - v jeho 3000 let dlouhé existenci, na místě kde dnes stojí toto neuvěřitelné město, se rozkládalo sedm jiných, které Dillí během své historie pohltilo. Zde se setkáte s fascinující směsí staré i současné Indie.Vedle vládních budov stojí středověké paláce a bazary. Malé tické jídelny a trhy se krčí vedle moderních nákupních center. Dillí je městem, které čeká na objevení a pro ty, kteří mají oči otevřené, se jim odvděčí.

3. den

DILLÍ - AGRA
Snídaně
Odjezd do Agry. Po příjezdu ubytování v hotelu.
Později se vydáte na prohlídku skvostného Tadžmahalu. Palác, obložený krásným bílým mramorem, vystavěl Šáhdžahán jako mauzoleum své manželce, kerá zemřela po porodu. Stavba trvala celých 22 let (1631-1653). Tádž dnes právem patří k sedmi divům světa, nejen pro svou vnější krásu, ale i proto, jakým způsobem oslavuje lásku a umění. Odtud se dále vydáme k neméně působyvé stavbě - Pevnosti Agra, nacházejícím se na pravém břehu řeky a kterou nechal mughulský vládce Akhbar postavit v 16. stol. Stavba ze zářivě červeného pískovce, vodní příkop i hradby jsou jen dalším kamínkem v indické mozajce, která Vám jistě pomůže porozumět významu indické kultury a národní hrdosti.
Návrat do hotelu, přenocování.
Agra se nachází na pravém břehu řeky Yumuna a bývala hlavním sídlem mughalských vládců, kteří mu vtiskli až pohadkovou krásu. Zdejší středověké památky patří k tomu nejlešímu v celé Indii.

4. den

AGRA / FATEHPUR SIKRI / JAIPUR
Snídaně.
Odjezd do Jaipuru. Cestou se zastavíte ve městě duchů - Fatépur Síkrí, navrženém a vybudovaném Akhbarem Velkým v 16. stol., které mělo sloužit jako ideál hlavního města. Proč však město duchů? Jeho trvání, i přes počáteční úspěch, mělo jen pouhých 14 let, a pak bylo prakticky opuštěno.
Po příjezdu ubytování a přenocování.
Jaipur - město vybudované Maharadžou Jai Singh II., v 18. stol. podle hinduistických pravidel, jako koloniální hlavní město.

5. den

JAIPUR
Po snídani se vydáte na exkurzi, která Vás zavede do pevnosti Amber. Už jen cesta pro Vás může být zážitkem, pokud budete mít štěstí můžete jet na hřbetě slona (omezená kapacita) nebo jeepem. Tato městská pevnost se nachází 130m vysoko, mezi okolními kopci Aravalli. Po prohlídce se zastavíte u Paláce Větrů (Háva mahal), 5ti patrobé budovy z 18. stol., která se pyšní 953 okny. Později navštívíte Městský palác, kde jsou uloženy sbírky tkanin, zdobených zbraní, kostýmů, maleb nebo manuscriptů. Také navštívíte Královskou observatoř Džantar mantar (Magický nástroj) založenou Jaiemsinghem II. Návrat do hotelu - přenocování.

6. den

JAIPUR - DEOGARH
Po snídani odjezd do města Deogarh. Ubytování.
Jakmile se přiblížíte k Deogaharu, uvidíte, že zdejší vládcové museli hrát velkou roli v Udajpurském království. Jejich velkolepé stavby Vás prostě ohromí.
Odpoledne se vydáte na prohlídku, během které se seznámíte s běžním životem zdejšich lidí a navštívíte místní trhy plné sladkostí, ovoce a zeleniny atd.

7. den

DEOGARH - UDAIPUR
Snídaně.
Odjezd místním vlakem přes pohoří Ghat do Phuladu. Cestou se Vám naskytnou krásné výhledy do typické místní zvlnéně tropické krajiny. Tato cesta trvá 2 hod a ujedete jen 21 km, ale vede natolik vyjmečnou krajinou, že se vyplatí ji absolvovat.
Po příjezdu do Phuladu přesednete do vozu, který Vás odveze do Udaipuru. Ubytování a přenocování.
Udaipur je známý jako Benátky východu. množství jedinečných chrámů, jezer a zahrad zněj dělají místo, obvzláště vhodné pro návštěvu, je to pravá oása v poušti Thar. Město leží v údolí Girwa mezi vrchovinou Aravali v jižním Radžastánu.

8. den

UDAIPUR
Posnídani Vás čeká prohlídka města. Navštívíte Městský palác - jeden z největších komplexů v Radžastánu. Majestátní palác se nachází u pitoreskního jezera Pichola. Celý komplex se setává z 11 Mahalů (paláců) s balkony, věžemi a kupolemi, nabízející úchvatné výhledy na jezero a okolí. dále se vydáte na prohlídku Folklórního muzea, zahrady Sahelion ki Bari založenou na začátku 18. stol. Nakonec se projedete lodí po jezeře. Návrat do hotelu a přenocování.

9. den

UDAIPUR - GOA
Po snídani Odlet do letoviska Goa na pobřeží Arabského moře. Transfer do hotelu - ubytování - přenocování.

10. den

GOA
Snídaně
Transfer na letiště a odlet do letoviska Goa na břehu Arabského moře. Transfer do hotelu a ubytování.

11. den

GOA
Snídaně
Relax a volný program

12. den

GOA - BOMBAJ
Snídaně.
Transfer na letiště a odlet do Bombaje. Po příletu prohlídka města, během které zavítáte ke Gateway of India - 26m vysokému monumentu postaveném brity v roce 1911. Dále si projdete po známé promenádě Queen’s Necklace a krásnéý pohled na město se Vám naskytne z parku Kamla Nehru. Transfer do hotelu a ubytovaní. Odlet pozdě v noci nebo druhý den ráno.

13. den

Přílet do Prahy

Info

* Min počet účastníků skupiny s česky mluvím průvodcem: 6 os.

Počasí

Margao

27°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

27°C Polojasno

×