800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Nepálem a Indií

Kathmandu • Patan • Bhadgaon (Bhaktapur) • fakultativně letecký výlet k Mt. Everestu • Varanasi • lodní výlet po řece Ganze • Agra • Fatehpur Sikri • Jaipur • Amber • Jodhpur • Dillí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy do Kathmandu s přestupem.

2. den: 

přílet do Kathmandu, po vstupních formalitách transfer do hotelu, ubytování a volno na aklimatizaci.

Pokhary

  jež je turistickou mekkou západního Nepálu. Nocleh.

3. den:

snídaně a následná půldenní prohlídka Kathmandu. Centrem Nepálu je Kathmandské údolí, v němž se také nacházejí 3 bývalá královská města – Kathmandu, Patan a Bhaktapur, která postupně navštívíte. Uvidíte Durbar Square (Palácové náměstí) s mnoha chrámy, které jsou známé bohatými řezbami s erotickými scénami. Návštěva antické královské rezidenční čtvrti Mahadev a chrámu Parvati, dále svatého místa hinduistů a buddhistů – Machhender Bahl a bazaru. Výprava k Swayambhunath (první buddhistická stúpa, postavená tibetskými mnichy před 2500 lety. Odpoledne návštěva a prohlídka Patanu. V jeho ulicích narazíte na spoustu menších i větších chrámů prakticky na každém kroku. Návštěva chrámu Pashupatinath (zasvěcený Šivovi) a kolosální stúpy Boudhanath, jedné z největších na světě. Návrat do hotelu na nocleh.

4. den:

fakultativně možnost podniknout nezapomenutelný letecký výlet k Mt. Everestu. Rozhodně doporučujeme této možnosti využít (odjezd časně ráno, samotný let trvá zhruba 1 hodinu). Po snídani odjezd do Bhadgaonu (neboli Bhaktapuru), města uměleckých řemesel. Na náměstí Dattatraya se nachází Muzeum dřevořezby a uvidíte také řadu chrámů a paláců. Návrat do hotelu a nocleh. Fakultativně možnost účasti na tradičním folklórním večeru v místní restauraci, s výtečnou místní kuchyní a hudbou a tancem.

5. den:

 snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a přelet do indického Varanasi. Po vyřízení vstupních formalit a přivítání následuje transfer do hotelu. Volno na aklimatizaci a odpočinek. Večer pozorování rituánu Ganga Aarti - hinduistický rituál zapalování svíček. Nocleh.6. den: časně ráno vás čeká projížďka lodí po posvátné řece Ganze, sledování náboženských rituálů a východu slunce nad svatou řekou. Návrat do hotelu na snídani. Poté návštěva chrámu Vishwanth, který se také nazývá Zlatý chrám, díky zlatu, použitému na jeho střeše. Návrat do hotelu na snídani. Odpoledne prohlídka nejzajímavějších míst Varanasi včetně unikátního chrámu Bharat Mata Mandir (zasvěcený Mahátma Ghándímu), prohlídka Ghándího domu, chrámu Durga aj. Varanasi je zasvěceno bohu Šivovi a je pro hinduisty jedním z nejsvatějších míst. Ubytování a nocleh ve Varanasi.

7. den:

 Po snídani transfer na letiště k odletu do města Khajuraho (let trvá cca 40 minut). Po příletu navštívíte středověké hinduistické a džinistické chrámy, proslavené množstvím soch v erotických pozicích.

8. den: 

po snídani transfer do železniční stanice ve Jhansi (zhruba 175 km). Přejezd vlakem do Agry a příjezd do Agry zhruba v 19 hod. večer. Transfer na hotel, ubytování a nocleh.

9. den:

 Brzy ráno vás čeká výprava k Taj Mahalu a prohlídka nejznámějšího a nejkrásnějšího skvostu Indie, mauzolea královny Muntaz, dokončeného v r. 1653. Návrat do hotelu na snídani. Návštěva pevnosti Agra Fort. Zbudována byla z červeného pískovce na místě bývalého hradu a kromě hlavního opevnění je zde řada paláců a zahrad – uvidíte Khas Mahal, Shees Mahal (zrcadlový palác) a tzv. Zahradu hroznů (Anguri Bagh), projdete se halou soukromých i veřejných audiencí. Dále návštěva Ita-Mau-Udaula tzv. „malého Taj Mahalu“. Dále přejezd do Jaipuru (cca 232 km). Cestou návštěva pouštního města Fatehpur Sikri. Mezi nejnavštěvovanější místa patří padesátimetrová Buland Darwaza (Brána vítězství), Páteční mešita (s nádhernou hrobkou šeika Salima Čištiho z bílého mramoru), komplex starého města, palác Jod Bai, Diwan-i-Am (Hala soukromých audiencí), Diwan-i-Khas (Hala veřejných au diencí), Panč Mahál (skládá se z pěti pater). Příjezd do Jaipuru ubytování a nocleh.10. den: po snídaní exkurze do Amber Fort (cca 11 km od Jaipuru). Návštěva místního paláce s Diwan – i-Am (Hala veřejných audiencí) a Diwan – e-Khas (Hala soukromých audiencí) a dalších chrámů a paláců. Odpoledne prohlídka Jaipuru - hlavního města státu Rádžasthánu. Ulice domů typické růžové barvy s mřížovými okny tvoří kolorit města, které je nejkrásnější při západu slunce. Navštívíte městský palác, Hawa Mahal – palác větrů a observatoř Jantar Mantar a další památky. Návrat do hotelu a nocleh. Fakultativně vám doporučujeme účast na folklórní večeři v indické restauraci, která bude spojena s hudbou a tanci. Jistě si uchováte řadu příjemných zážitků.11. den: ráno individuální volno a fakultativně skvělá možnost absolvovat let výletním balonem nad městem Jaipur. Poté přejezd do Dillí (cca 264 km). Ubytování, individuální volno na odpočinek, nocleh.12. den: Po snídani  prohlídka New Delhi (Nové Dillí). Zde se nachází Parlament, prezidentský palác, Qutub Minar (73 m vysoká věž, postavená na počest vítězství v 11. st.), Indická brána, chrámový komplex Laxminarayan (zasvěcený bohu Višnovi). Odpoledne prohlídka Old Delhi (Starého Dillí) s půvabnou červenou pevností Red Fort, jež se tyčí naproti Jama Masjid (největší mešita v Indii) a ukrývá paláce a působivé budovy s překrásnými řezbami a výzdobou. Následuje návštěva Raj Ghatu, místa, kde byla provedena kremace otce národů Mahátmy Ghándího. Večer individuální volno v hotelu před odletem (určené k odpočinku před návratem, nákupu suvenýrů apod.). Dle letového řádu transfer na letiště k vyřízení odjezdových formalit.13. den: odlet zpět do ČR (zpravidla časně ráno).

Povinné příplatky

• vízum do Indie (cca 1100 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK) • vízum do Nepálu (cca 30 USD, platba na letišti v Kathmandu, 2x pasovou fotografii s sebou) • odletová taxa v Kathmandu (cca 30 USD, platba na letišti)

Počasí

Margao

33°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

30°C Převážně oblačno

×