800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý indický trojúhelník

Delhi • Jaipur • Fatehpur Sikri • Agra • Delhi

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Delhi. Po vstupních formalitách transfer do hotelu a ubytování. Celodenní prohlídka Nového a Starého města (New Delhi – Qutub Minar, památník válečných obětí India Gate a chrámový komplex Laxmina­rayan, Rashtrapati Bhawan – ­oficiální residence prezidenta Indie. Old Delhi – Červená pevnost Red Fort, největší mešita Jama Masjid a další pamětihodnosti včetně Raj Ghat – památníku "otce národa" Mahatma Gandhího). Nocleh v Delhi.

3. den

Snídaně a přejezd do Jaipuru (260 km). Příjezd, ubytování a prohlídka tzv. Růžového města, hlavního města státu Rádžasthán. Ulice domů typické růžové barvy s mřížovými okny tvoří kolorit místa, které je nejkrásnější při západu slunce. Ubytování a nocleh.

4. den

Snídaně a výprava na prohlídku nedaleké pevnosti Amber Fort – dle možností jízda do pevnosti na slonech (jinak výjezd jeepy). Amber je klasická, romantická pevnostní rezidence Rádžasthánu s řadou paláců s miniaturním zdobením stěn dokonale zhotovené z drahých kamenů a zrcadel. Prohlídka Jag Mandir a Hall of Victory, Sheesh Mahal. Odpoledne city tour Jaipurem a návštěva maharádžova městského paláce, bývalé královské rezidence. Dále návštěva Jantar Mantar – nejrozlehlejší kamenné observatoře na světě a dalších zajímavých míst. Nocleh.

5. den

Po snídani odjezd z Jaipuru do Agry (232 km). Cestou návštěva Fatehpur Sikri (cca 37 km od Agry), bývalého hlavního města Munghálské říše. Zde prohlídka budov starého města s mešitou Jama Mashid a Panch Mahal – stupňovitý palác. Pokračování do Agry – města, které bylo vybudováno na pravém břehu řeky Yamuna. Pro milovníky umění a pro návštěvníky, putujícími za divy Indie, je Agra hlavním cílem putování a jejími nejhlavnějšími svatyněmi jsou velkolepý Taj Mahal a pevnost Agra Fort. Ubytování a nocleh.

6. den

Po časné snídani výprava k Taj Mahalu při úsvitu. Světoznámý architektonický klenot, který dal vystavět mughálský vládce Shahjahan jako mauzoleum pro svou milovanou královnu Mumtaz Mahal. Zdejší neopakovatelnou atmosféru vytvářejí nerozlučně architektura stavby a použitý světloprostupný materiál, díky kterému je Taj Mahal v každou denní i roční dobu odlišný. Na výzdobu interiéru byly použity překrásné drahokamy a polodrahokamy. Odpoledne zamíříte do pevnosti v Agře, vybudované vládcem Akbarem na západním břehu řeky Yamuna a zvelebené paláci a zahradami. Nocleh.

7. den

Snídaně a odjezd z Agry do Delhi (204 km). Cestou návštěva města Mathura, které je rodištěm Kršny a poutního místa Vrindavan. Příjezd do Delhi, ubytování a nocleh.

8. den

Snídaně, poté dokončení prohlídky hlavního města Dillí. V ulicích budete moci vidět skutečný život indického velkoměsta, dopravní vřavu i kolorit života místních obyvatel. Navštívíte také známé tržiště, kde si budete moci zakoupit suvenýry či světoznámé indické koření a uchovat si tak vzpomínku na vaši výpravu. Večeře na rozloučenou bude zajištěna v typické indické restauraci (fakultativně). Zde si budete moci užít dobrého jídla a pití a načerpat síly před vaším návratem. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště v Dillí k odbavení před odletem.

9. den

Časně ráno odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

Pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna - výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • jednolůžkový pokoj (7290 Kč) • večeře v Indii (2490 Kč).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Margao

27°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

27°C Skoro jasno

×